Фемина инстаграм за диетални јадења

Дискусија во 'Диети' започната од Dream-Girl, 17 јули 2017.

 1. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.698
  Допаѓања:
  9.142
  Пол:
  Женски
  C20AF847-D121-4B48-975D-0E840FE9FD2A.jpeg
   
  На bella12, Doozy, Angie1432 и 11 други им се допаѓа ова.
 2. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  4.259
  IMG_20190604_195201.jpg
  Експрес ручек-салата од сварена хељда, краставица, домат и сирење. И свеж копар.
  50грама хељда еден домат една мала краставица, 50грама сирење салакис ~ 370kcal.
  Хељдата ја варам во вода во сооднос 2:1 едно пакетче од 100гр го варам и го делам на два дена.
  Превкусна ми е во ваква салата.
   
  На Purplelilac, Doozy, Peperutce1115 и 12 други им се допаѓа ова.
 3. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  10.595
  Пол:
  Машки
  Прекрасна е салатава. Јас би додал само малку куркума и нискомасна урда на Хомоље.
   
  На dayla и Noemi им се допаѓа ова.
 4. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  Бидејки не сум дома, па да напраам како што доликува, набрзинка си купив 4 состојки и си направив брзи и лесни сендвичи со лосос, грчки јогурт, ржан леб и авокадо. Имав само нож на располагање.
  IMG_20190612_200714.jpg
   
  На Doozy, LunaGrey, SunnyGirl2 и 7 други им се допаѓа ова.
 5. waterllady

  waterllady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  3.136
  Каде го најде грчкиот јогурт? Се отепав од барање по маркетиве.
   
  На IamSexyAndIKnowIt и Animali им се допаѓа ова.
 6. Vegegirl

  Vegegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  лососот од каде е?
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 7. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
 8. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  4.259
  IMG_20190614_094514.jpg
  Мала дигресија од овесот:D
  30гр ржани снегулки со 100гр цврст јогурт збрегов, отстојани 15мин во фрижидер, со лажиче мед и диња. :smirk:
   
  На Doozy, IamSexyAndIKnowIt, LunaGrey и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.394
  Допаѓања:
  115.563
  Пол:
  Женски
  20190618_123356.jpg
   
  На Luminary, bella12, Juicy и 8 други им се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.394
  Допаѓања:
  115.563
  Пол:
  Женски
  Доручек во тегличка :)

  Јогурт со овесни снегулки и парчиња разноразно овошје. Го оставам да отстои 2ч во фрижидер и превкусно е, баш како овошен купечки јогурт. :) Некогаш додавам и семе ама сега ми е потрошено, па испадна без семиња. Брзо и едноставно, а превкусно. И за носење на работа/училиште е практично. :D
  20190620_120025.jpg
   
  На Thallia, Peperutce1115, Juicy и 11 други им се допаѓа ова.
 11. sia.bella

  sia.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  14.439
  Пол:
  Женски
  IMG_20190620_165503.jpg
   
  На Purplelilac, Juicy, IamSexyAndIKnowIt и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.394
  Допаѓања:
  115.563
  Пол:
  Женски
  Праски и кајсии измелени во јогурт разреден со вода. Превкусно освежување.
  20190621_224854.jpg
   
  На GoodGirl45, Hellobeautiful, Peperutce1115 и 7 други им се допаѓа ова.
 13. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  Не сум љубител на сувомесни јадења, никогаш не сум ги јадела, ама откако видов дека пршутата има само 300 калории од паковка и е малку поздрава од обичните салами, решив да направам сендвичи со пршута.
  За сосот: Грчки јогурт, авокадо, моркови, сок од пола лимета, маслиново масло, лук, сол, црн бибер и малку гумбир во прав. Се во блендер.
  Ржан леб, намачкан со грчки јогурт, авокадо сос, моркови и пршута.

  IMG_20190621_184547.jpg

  IMG_20190621_184950.jpg IMG_20190621_185704.jpg IMG_20190621_190005.jpg
  Превкусни, те заситуват повеќе од 2 хамбургери, а сепак не ти е тешко од јадење. Таманка.
   
  Последна измена: 25 јуни 2019
  На Emy867, GoodGirl45, LunaGrey и 8 други им се допаѓа ова.
 14. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  17.450
  Малини, јагоди и баланс јогурт. Вечера. 20190625_211850.jpg
   
  На Purplelilac, duffi, GoodGirl45 и 5 други им се допаѓа ова.
 15. waterllady

  waterllady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  3.136
 16. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  17.450
  20190629_133201.jpg
   
  На Juicy, Purplelilac, duffi и 8 други им се допаѓа ова.
 17. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  Киноа салата и лосос(во рерна).
  Screenshot_20190701_071239.jpg

  Супата е од домати. Во блендер смелени со лук, кромид, магдонос, маслиново масло, морков, сол и црн бибер. 10-15мин. варена на среден оган. Количината на состојките зависи за колку луѓе подготвуваш. Од прилика ставав.
   
  Последна измена од модератор: 3 јули 2019
  На Juicy, duffi, Doozy и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.497
  Допаѓања:
  41.653
  Пол:
  Женски
  Чорба од грашок со две лажици павлака.

  IMG_20190703_145651_875.jpg
   
  На duffi, Emy867, Doozy и 6 други им се допаѓа ова.
 19. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.497
  Допаѓања:
  41.653
  Пол:
  Женски
  Пудинг од авокадо и банани.

  IMG_20190706_123855_310.jpg
   
  На Purplelilac, duffi, Hellobeautiful и 8 други им се допаѓа ова.
 20. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.