1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемина инстaграм - за посна исхрана

Дискусија во 'Диети' започната од Kikiccc, 21 март 2019.

  1. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.171
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Девојки мислам дека ваква тема немат но би сакала да споделуваме слики или да предложите дневно мени што јадите кога ќе постите на пример некој ќе пости пред за денот на Велигден,доколку би сакате. Поздрав феминкии :*
     
    На La.loca, ribabiba, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Marija Stela

    Marija Stela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    259
    Пол:
    Женски
    Мене во пости ми е најубсва ун исхрана но во велигденските пости е дозволено само 2 пати риба и проблем ми е протеинскиот ден.Затоа го држам само скробниот и еднаш неделно јх и овошен ден.До 12 јадам овошје колку сакам најчесто 3 овошја една банана и други две.После ручам ориз компир леќа грав со салата и парче леб и вечера пола без леб.
     
    На ribabiba и Kikiccc им се допаѓа ова.
  3. andrejko82

    andrejko82 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    51.484
    Пол:
    Женски
    Јас редовно постам за Велигден.. порано јадев повеќе и доста леб. Сега оваа година се што јадам без леб или само ржан, и од сабајле овошје, а поручек зеленчук. Риба само два пати има за овие пости ама и нешто не сум по рибата... најубаво ми е од сабајле овесни снегулки со суво овошје попаерени со чај..исто така киноа варам тоа држи со зеленчук варен многу убаво е...