Фемина инстaграм - за посна исхрана

Дискусија во 'Диети' започната од Kikiccc, 21 март 2019.

 1. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Девојки мислам дека ваква тема немат но би сакала да споделуваме слики или да предложите дневно мени што јадите кога ќе постите на пример некој ќе пости пред за денот на Велигден,доколку би сакате. Поздрав феминкии :*
   
  На La.loca, ribabiba, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Marija Stela

  Marija Stela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  228
  Пол:
  Женски
  Мене во пости ми е најубсва ун исхрана но во велигденските пости е дозволено само 2 пати риба и проблем ми е протеинскиот ден.Затоа го држам само скробниот и еднаш неделно јх и овошен ден.До 12 јадам овошје колку сакам најчесто 3 овошја една банана и други две.После ручам ориз компир леќа грав со салата и парче леб и вечера пола без леб.
   
  На ribabiba и Kikiccc им се допаѓа ова.
 3. andrejko82

  andrejko82 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2013
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  14.685
  Пол:
  Женски
  Јас редовно постам за Велигден.. порано јадев повеќе и доста леб. Сега оваа година се што јадам без леб или само ржан, и од сабајле овошје, а поручек зеленчук. Риба само два пати има за овие пости ама и нешто не сум по рибата... најубаво ми е од сабајле овесни снегулки со суво овошје попаерени со чај..исто така киноа варам тоа држи со зеленчук варен многу убаво е...