1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемина собиранка...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Offspring, 16 октомври 2010.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Мислењава ме инспирираа да ја отворам темава, а и не само овие, повеќе пати имам видено како се шушка за Фемина собиранка, а никој ништо не превзема.

  Затоа и ја отварам темава! Ако биде голем интересот за собиранка, мислам дека нема да биде лошо да се организираме :)

  Девојки, ајде да видиме кој е за 8)
   
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Сигурно повеќето ќе бидеме ЗА, ама кој ќе се нафати да огранизира, тоа е проблемот. :wasntme:
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Епа не е нешто посебно тешко за организација :) Ќе се собереме кои сме за и онака не сме во голем број форумџики и ќе седнеме некаде, може и на отворено :) Немора да е забава голема :?:
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.992
  Пол:
  Женски
  Се надевам некој нема да ми се налути, ама јас не сум за.
  Прво, тука сум се отворила како што не сум се отворила на никој до сега. Ако видам со кого сум комуницирала, со кого сме си делеле совети, сме се карале понекогаш, некако магијата ќе се распрсне. Ќе бидам постегната и нема да можам така отворено да си се искажам.
  Второ, мислам дека така ќе се подели форумот. Факт е дека не секој ќе стигне на таа собиранка и потоа ќе се чувствува како аутсајдер, бидејќи другите членки(ако резимираме дека се поминало како што треба) ќе бидат поблиски и ќе се комуницира на поинтимно ниво. А исто така и на новите членки ќе им биде потешко да се вклопат.
  Трето, може да испадне да се знаеме, во реалниот живот да не сме се поднесувале, сме биле скарани и ако видам таква личност јас веќе нема да пишувам на форумов.

  Мене ми е сосема о.к индивидуалното запознавање, меѓутоа не би дошла на форум собиранка.
   
  На piglet1, moon1, Aleksandar1212 и 35 други им се допаѓа ова.
 5. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Јас сум ЗА! Па девојки, да одбериме град(што не би сакала да е Скопје, бидејќи се што се случува е таму!)
   
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  ^ Ми се допаѓа како размислуваш и во право си! Можеби така мислиш ти затоа што си од Скопје а од таму повеќе ве има :) Мене не ми е проблем и затоа ја отворив темава. Можеби на некоја собиранка ќе се видам со членки што сме се дружеле од други форуми :)

  Индивидуално е, како што рече некој би сакал, некој не би сакал. Ама од друга страна љубопитноста е голема да се дознаеме која е која.
   
 7. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  Се согласувам со мислењето на RainBow.Би ми било драго да ве запознаам и не се сомневам дека ќе биде супер помин,но ќе се изгуби приватноста.И плус јас сум нова членка,не знам како би се чувствувала покрај вас кои сте подолго време на форумот. :)
   
 8. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  ммм интереснооо ;) ;)
   
 9. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.265
  Допаѓања:
  22.267
  Пол:
  Женски
  И јас сум ЗА феминки, супер е оваа идеја :)
   
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  идејава се провлекува веќе цела година колку што е активен форумов...ама реализација мноооогу тешко :D
  а еве од искуство некои форумџики кажаа дека масовно запознавање не е корисно...па штознам :?:
   
 11. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Повеќе од сигурна сум дека форумот нема да биде тоа што е доколку се случи оваа собиранка. Едноставно сум сигурна дека стварите нема да функционираат на истиот начин. Имајте убава забава, дружба доколку се одлучите на овој чекор :) Јас сепак ќе останам didija која со задоволство ќе ве чита, советува, прашува ,поддржува од дома ;) :*
   
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Јас ќе си останам под превезот на мистеријата... ;)

  Поубаво ми е вака, не сакам да ми се скриши впечатокот како за оние членки кои случајно открив кои се :tmi:

  А и јас како реинбоу сакам приватност.

  Така да, убав помин- доколку се соберете, а јас може да дојдам од страна да ве ѕирнам :lol:

  Се шалам, се разбира.
   
 13. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  5.439
  Пол:
  Женски
  Јас мислам доколку се договориме , нема никој да дојде...
  Може ќе дојдат некој од позрелите, и поголемите девојки на форумот.. А за некои други не гарантирам.
  Ќе видат од страна, ќе се усрамат.. Ќе си отидат.
  Јас така мислам... Сеа незнам дали е така.
  А јас сум за, за нови другарства, зашто да не... :)
   
  На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  И јас не сум за како реинбоу и сесилија. За секоја од членките си имам свој впечаток, своја замисла како изгледаат, како се однесуваат, што сакаат, а што не и кога би ги запознала мислам дека едноставно мистеријата би исчезнала и форумов веќе нема да е виртуелен свет, туку реалност.
   
 15. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Магијата ќе изчезне! Не сум за :!:
   
 16. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  Потполно се согласувам .. ;)
   
 17. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Секси, ако само се согласуваш- притисни ми се допаѓа и готово.
  Нема потреба да ја полниме темата со вакви постови.
   
  На miss.pretty, sexybaby22 и OzzyAngel им се допаѓа ова.
 18. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ахм, убав повод за женско друштво...ама :!: и јас на почетокот мислев дека е добро да се запознаеме, но сепак стојам на тоа како и некои други форумџики дека магијата ќе исчезне :?: Од мене НЕ, не поради мене, или поради работите кои јас тука ги пишувам , туку баш поради тоа што ве сакам такви какви што ве запознав тука, и мислам дека тие што навистина ги ценам и сакам од форумџиките сум ги преценила правилно :) . Сепак не за целосно запознавање, ок, имам и јас неколку ептен другарки, ги запознав и тука, ме познаваат, ги поззнавам, ама ако ги запознаам сите, нема да биде форум веќе, туку ќе биде „друштво од странство“ кое не можам да го гледам често, а се читам на нет(ако сфаќате што сакам да кажам) :?: Мислам дека се разбираме :)
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  За вас сум Starfish и убаво би ми било таа и да останам. Не сакам да ги рушам сликите кои ги имам за вас создадено, ниту пак вие да ја рушите сликата за мене. А поголема е веројатноста дека нема да има многу воодушевени, отколу дека се ќе оди како замисленото. Да не се повторувам со горе кажаното, форумот нема да биде ист ако се запознаеме меѓу себе. Има девојки кои многу ги ценам како личности и би сакала да ги знам и лично, но тоа е сосема друга приказна.
  Значи од мене едно мало ама сигурно не.
   
 20. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Јас не сум за фемина собиранка. Како што спомна некој погоре - индивидуалното запознавање е ок, но мислам дека доколку сите се знаеме еден со друг ќе се изгуби стариот сјај на форумов, нема да можеме доволно да се опуштиме пишувајќи.