1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемина собиранка...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Offspring, 16 октомври 2010.

  1. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    оваа идеја има и убава и лоша страна....убава,не е лошо дружењето,муабетисвањето и убавото расположение....но,од друга страна пак тргајќи од мене,тука сум затоа што имам потреба од лично искажување,на многу нешта но имам потреба и од совет исто...според мене најлесно е кога се исповедаш на непознати и токму непознати многу можат да ти помогнат во даден момент,дали со совет,морално и со некое насочување ама во моментот е важно.... :hai:
     
  2. skorpija123

    skorpija123 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    699
    Допаѓања:
    2.624
  3. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    И шо? Демек ќе се соберете? :D
    *Како што гледам темава е отворена од 2010 година,а до ден денес гледам се нема случена "Фемина Собиранче" :D. Само се коментира “Јас сум за,јас сум за ,јас не ,јас да....“
    * Главно - на форумов има девојки од сите градови низ Македонија.И сега како ке се соберете сите во едден град ? :D
    *На пример некоја треба да доаѓа од Скопје или незнам ти каде до Охрид или било каде ,нарочито сакммо за да ја запознае личноста со која комуницирала на еден форум ?
    Не е логично.
    * И ајде да речеме ке се случи оваа “собиранка “.(што не е можно).Што акоо таму ја видам личноста со која сум непријателка,со која сум скарана.Што ако дознаам дека некоја позната има на форумов,некоја пријателка... итн...Тогаш јас нема повеке да стапнам на форумов,тотално ќе го замразам.
    Јас тотално се сложувам со Rainbow. :bow:
    Ти што сте ЗА да ми простите (иако не е нешто тука за простување |( ) сепак секој си каѓува мислење.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  4. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    На 18 год бев верен член на еден наш форум. И за роденденот на форумот се собравме баеги луѓе. Искрено? Сеуште има има 3-4 луѓе од таа вечер со кои продолжив да се дружам и да се гледам се до ден денес. факт е дека јас бев најмала тогаш и можам слободно да речам-ме гледаа како се развбивам у карактер сите тие год додека бев член :D Имам само позитивни критики за нив. А за собиранка од форумов фемина...можеби и би дошла , да. Ако не се сите помали од мене :)
     
  5. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Добро за што толкаво филозофирање за одењето по собиранки?
    Ако тебе лично не ти се оди не оди, јас сум одела на полно собиранки со форумџии и сум поминала одилчно време.
    Ама то беше пред години, години.
    Сега сите се асоцијални или групирани.
    Јас сум во првата група.
     
  6. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148


    Секој има свое мислење и има право на свое мислење. :)
     
  7. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    длабоко се извинувам султанке
     
    На Kaylie, JoxyTheFreak, anamariia.x3 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Аманте бре жени уште не сте се договориле, побогу! :^) :D
    Јас за озбилно мислам да ангажираме некој да не организира (како оние организаторите за свадби шо се) :lol: Ама пак и за тоа ќе треба некој да се заангажира да најде некој кој би се заангажирал да не организира |( ...и топки...на крај пак искача ...
    како и да се свртиш г`зот ти е од позади!
    :?:
     
  9. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас мислам некоја феминка ако сака да се запознае со некоја тоа е сосема ок ќе си се договорат и ќе се најдат а вака собиранка како што кажа Rainbow сме пишувале некои интимни работи а исто така можеме да се најдеме со некои што не се поднесуваме така да... јас сум против.
     
    На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
  10. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Малку ќе ве искритикувам ама многу сте тешки за организација :D. Уште пет години ќе пишувате ама званично нема да се договорите :D.

    Инаку собиранки преку Фемина имало ама не се рекламираат на форум, кој бил си знае кој не бил и онака не го интересира.

    Инаку вие што сакате да се соберете ќе си отворите тема за собиранката и ќе почнете да правите списоци на тие членки што сакаат да присустуваат ама притоа ќе договорите време и место и ќе го пишете како наслов на темата. Нормално ќе ја отворите темата едно две недели пред настанот. Тие што се против не ве интересираат ама тие и самите нема да пишуваат кога ќе видат дека е веќе конкретно договорено. Две феминки ќе бидат организаторки што ќе треба да и пратат пп на секоја феминка што сметаат дека е заинтересирана а не ја видела темата и што ќе се јават за да резервираат место.

    Не е воопшто тешко, се бира кафич, се прави список, се резервира место и се оди на собиранка :D.
     
    На glosipgirl, Mishela, Elenuskaa и 3 други им се допаѓа ова.
  11. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Вие си кажувате како да е се лесно како што сте напишале.Вие ќе тргнете од вашиот град во градот каде што сте се договороле ,за само да учествувате да собиранката,за само да запознаете некои феминки кои во живот не сте ги виделе ?!
    Покрај тоа на форумов сите не се возраснии,на форумов има и деца.Вие ке речете правиме собиранка а нема да ги викаме помалите феминки ?
    Не замерувајте ми ама мислам дека вакаа нема никогаш да се договорете.
     
  12. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Кога ќе биде собиранката мене немој да ме испуштите. Кај што има забава, јас сум прва. Викајтееееее!
     
  13. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Незнам зошто толку се замарате. Барем собиранка е лесно да се организира :) Се пишува каде и во колку, кој сака нека повели, кој не сака нека си ја чува приватноста дома. Ништо не е обавезително :)
    барем јас имам убави спомени од форумски собиранки :)
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Повеќето од тука и си се знаеме, ако не лично, со многу ФБ си имаме разменето. Не сфаќам зошто толку е страшно да се организира собиранка т.е мене сеедно ми е и така не сум анонимна.
     
    На thelittle17 и XMaN им се допаѓа ова.
  15. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    И мене ми е сеедно,само навистина сите не ќе можат,пример јас можам,но ете некој не може,а да не дојдат ќе се чуствуваат одделени,навистина е убаво ама не е се така розево,потоа навистина би се изгубила приватноста..
     
  16. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа оваа идеја.Феминките собрани на едно место. :)
    Ниту се кријам ниту пак се срамам така да би била за ова секако. :)
     
    На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
  17. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    l am inn..добро шо се секирате околу личниот идентитет,на форумов има илјадници девојчиња,немора да доаѓате со маичка со напишано форумско име на неа...мене ми е јако да се собериме у дискотека и да замислувам која е која на форумот :D ке ви приогам да ве прашам-еј ти ми личиш на срценце на пример и ке се брукам :D !значи доволно е само да се собериме на едно место,не мора да паѓаат тешки сериозни муабети-форумчево е за тоа,работава е чисто да бидеме под еден покрив една вечер,па после дооолго да споделуваме импресии..
     
  18. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Искрено и јас не сум за собиранка, го делам истото мислење со виножитка.
     
  19. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Фемина собиранка на 30 февруари 2012, на Фиљан место, точно на пладне.
    Во меѓувреме се молат сите заинтересирани, пред истекот на рокот да аплицираат за бришење на компромитирачките мислења.

    Ма дај!
    Сејте си мадри. Кој е за дружба, нек си се организира поединечно.
    Жени ни за на пазар на куп, ни за дома.
    Ајт!
     
    На Name, Sara123, I.love.your.lips и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. sofijacasas

    sofijacasas Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    4
    jas sum ZA ama ne sum tolku golema kako sto ste vie so sopruzi deca i takvi raboti..ima i deca na forumov .
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.