Фемина собиранка...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Offspring, 16 октомври 2010.

 1. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.085
  Допаѓања:
  20.008
  Пол:
  Женски
  И јас сакам да дојдам, може ? :wasntme:
   
 2. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.905
  Пол:
  Женски
  Јас предлагам да се собереме некаде, најубаво како што спомна една членка во Стив :lol:
  Ама обавезно да има за пиење! Да се опуштиме малку, поинтересно ќе биде, и полесно ќе оди муабетот со некоја чашка пивце, коњаче, винце кој како си милува. Кој е за? :D

  Аман само немојте Сабота, не сум тука во Сабота :( А и верувам повеќето ќе сакаат да излезат тогаш, нека биде Недела не мора да е баш викенд и онака во соба ќе сме. :D
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  ееее не е фер, само вие што сте таму ;( ами јас? ;(
   
 4. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.505

  ништо офи... фаќај ти возот, па ќе останеш кај мене на спање :rofl:
   
 5. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  И јас сакам...Ако не сум многу активна на форумот, ама стварно има некои многу драги личности кои сакам да ги видам :$
   
 6. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Ја чекам датум :wasntme: :)
   
 7. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.009
  ахааа баш сакам да дојдам, ама не можам.
  барем малку да пораснам, после
  зошто повеќето се поголеми така да... подобро ке биде за две-три-пет години :rofl: :$
   
 8. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.685
  Баш би сакала... Амааааааааа вакво трудничко јас не се одудувам да патувам многу и да скитам... Ајде некоја собиранка повеќе на исток, не нагоре на север :D
   
  На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.265
  Blond ризична си ти за собиранкава, ќе напишеш некоја казна :D
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.685
  Хахахахахаххахаха сеси, со мене ќе сте посигурни :D
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Оффи има јавна покана за спиење и кај мене, уствари си знае она ;)
  И јас сум ЗА, ќе ве молам секоја една да донесе нешто замесено од дома, да се претставиме со форум имињата за почеток (за да се познаеме), :lol: значи јас ќе си влезам и ќе си кажам здраво, јас сум Трендафилка :rofl:

  и што другооооо :^) Ааааааа, немојте на форумов тука раззборени и разиграни, а ако дојде до сТредба да си ќутите како риби...
  Јас доаѓам за муабет и смеа.
  ;)
   
 12. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  ^хаха и јас :D И немој Офи да мисли дека со тоа "срамежлива сум" ќе се извлече :!: :lol: :*
   
 13. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.685
  Сакам и јааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааас на сТредба :rofl:
  :envy: :envy: Зш мора се да е во Ск, а, а, а ???
   
 14. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.265
  Тренди ако ми кажеш “јас сум Трендафилка“- ќе прснам од смеа :D
  Како ти текна ова име жити се?
  Знаеш што ми е најсмешно, ако викнат Трендафилка на улица ( по некоја баба) осеќам дека и ти ќе се свртиш :D

  А не верувам дека ќе има многу зборлести, ама како и да е ќе има кој да го чува редот ;) и да не настане некоја тепачка ако се познаат некои сопернички :rofl:
   
  На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  631
  Пол:
  Женски
  И јас сакам да дојдам и така сум во Скопје, а многу ќе ми биде мило и ти Блонд да дојдеш, мамичке :*
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Луѓе ќе ја спомнам ама морав ова :!: Замислете одбираме датум, место, време и дотичната Притица не чита и ни доаѓа со двајца озвучени батки :rofl: :rofl:
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Јас ќе замесам пита од праз во форма на пирамида. Ќе ме познаете де :)

  Како и да е, јас би отишла ама ако го погодите датумот, за жал во тој поглед не сум многу флексибилна :(
  Ако не, здравје на некоја втора собиранка....
   
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.265
  Офи имаме претставник од МВР не се грижи :*
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.826
  Пол:
  Женски
  Oффи, нема да не чита, таквите детали преку лп ќе одат :!:
  а не некој одстрана да дојде и да манијаче :D
   
 20. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Оффи не не страши бога ти, мил ми е животот! :!: ;)

  Епа датумот фино лепо, по ЛП се јавува, ете така.