Фемина собиранка...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Offspring, 16 октомври 2010.

 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.265
  Пирамидке јас веќе ги визуелизирав во друга тема и затоа толку се смеам :D :D :D
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Слабо не стана темава Фемина трачеви :lol: Ако кажам дека сум Прити ? Мислам нема да личам можда ради годините али ако пројде пројде ако не здравје :) Па ќе се исплашите :P
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Не си ти Прити.
  Ретко кој поседува таква Античка сува лепота :rofl: :rofl: :rofl:
   
 4. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  375
  Еј да стварно....а ние од другите градови :worried: Ај денска журка ќе направиме :drunk:
   
 5. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  А може и јас??Ќе ви донесам и баклава ако сакате :D
   
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  А зошто прашувате дали може? :) Фемина.Ск, чим ќе донесеш баклава да знаеш дека со црвен килим ќе те пречекам :)
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.991
  ^^ А јас ќе донесам тулумби ;) :lol: .... па и боза бре за Трендафилче :o ооо дааа... :lol:
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Ми го зема зборот од уста, леле Џулииииииии :l:
  штом прочитав баклава си реков, а боза?
  А таа вашата, мх мх мх... кај спомна :P
   
  На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  271
  Јас ќе донесам чоколада и чипс,ќе има за сите :!: :)
   
 10. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.991
  Да бе :devil: и после собиранка сите туто комплето на строга диета. ]:) :D
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.826
  Пол:
  Женски
  Е јас не носам ништо, јас се ќе изедам :rofl: :rofl:
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Не бе бројче , другиве кажаа се , ние немаме што да носиме освен насмевка на лицата :D :D И ќе јадеме да :lol:
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.826
  Пол:
  Женски
  ееее така, договорено Душице :*
  кај баш јас и ти најголеми јадачи :D :D , јас и ти во друга категорија сме, туку ајде :D :wasntme:
   
 14. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.085
  Допаѓања:
  20.008
  Пол:
  Женски
  И јас се срамам малку од непознати :$
  Нема врска, ќе мавнам од дома 2-3 чашки за опуштање... :lol:
   
 15. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Мислам дека собиранкава ќе се претвори во една голема пијанка :^) :D
   
 16. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.505
  А јас што не пијам алкохол? :^)
  Ќе си зеам нескафе кој ве врти...
   
 17. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  ^За тебе шеќерот од баклавата ќе има исто дејство :D
   
 18. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.009
  договоривте датум ? Викендот ви е супер за оваа собиранка.
  Баш сакам да ми кажете што ке се случи :D
  :**
   
 19. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Јас очекувам коментари од собиранката ;)
   
 20. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Стварно женски,кажете датум отприлика 2 дена пред собиранката да се подготви баклавата :D