Фемина „Телетекст“

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ludoto19, 26 септември 2010.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.324
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  Јас ќе го гледам ама како после ќе заспијам не знам . Секогаш кога гледам страшни филмови ми се гледаат по плакарот и ѕидот сенки :tmi:
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.324
  Луѓе, ќе има некое филмче денес :) ?
   
 4. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  на македонската телевизија ке има гарфилд во 2 и 30 јас ке го гледам и онака нема друго
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
 6. sunnygirl

  sunnygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  19
  На канал 5 во 19.55 ЗДЕЛКА

  На алфа во 22.45 Четвртиот Портокал

  Забава со Дик и Џејн го имам гледано мн е интересен

  На фокс крајм има Готи во 23.00

  И на АХН во 22.30 има Беше еднаш во Мексико
  :rofl: :rofl: :rofl: film maniac :D
   
 7. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.051
  Допаѓања:
  5.371
  А моментално има нешто на ТВ? Досадно ми е, сакам да си изгледам некое интересно филмче, комедија по можност. :)
   
 8. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  на а1 почна филмчето со џим кери обавезно ке се гледа
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.324
  денес нешто?? некое филмче? :?:
   
 10. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Во тек е Ами Џи на Пинк ;)
   
 11. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Женски
  "Демони" вечер на А1 во 00:00 :)
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.324
  добар е? го имаш глеано?? :)
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  Серија е мислам лудо :) По тоа што пред некое време го глеав , валда е серија :)
   
 14. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Женски
  Лук е задолжен за борбата против мрачните сили од светот додека се обидува да си го живее нормалниот младешки живот со испити и забави. Руперт Галвин го обучува Лук, со помош на Мина Харкер, слепа вампирка - концертна пијанистка чија специјалност се вампирите, демоните, зомбите и врколаците. Најдобриот другар на Лук, Руби, исто така влегува во авантурата.
  копирано од а1


  Инаку да, ја имам гледано претходната епизода и ми се допаѓа. 8)
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.883
  Допаѓања:
  3.920
  Пол:
  Женски
  Да не знаете вечер дали ќе има нешто по телевизиите? :)
   
 16. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Женски
  Вечер на А1 од 20:00 "Умри некој друг ден" :)
   
 17. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  фреди против џејсон во 12 часот на а1
   
 18. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Вечер некое филмче да не знаете дали има? :)
   
 19. Maat

  Maat Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Вечер во 21:30 на А1, Остин Пауерс во Голдмембр :) :) :)
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Дали знаете некоја добра ШПАНСКА серија што се емитува по Тв? Таман го усовршив шпанскиот почнаа да ги укинуваа сериите...