Фемина vs фејсбук

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од awee, 27 ноември 2011.

 1. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  116
  Не најдов ваква тема...ако е оваа дупликат КЛУЧ. :angel:
  па вака феминки..сигруно половина и повеќе од овде имате фацебоок.прашањето е каде минувате повеќе време... :?:
  Еве јас почесто сум на фемина...и мислам дека е подобар избор фемина..Има дружење,забава...и.т.н :)
   
 2. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.438
  Допаѓања:
  1.497
  Пол:
  Женски
  фемина VS facebook

  Јас на Фемина секој ден, Фејсбук немам :D
   
  На Βικτωρία, Rubiii и Inana им се допаѓа ова.
 3. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  764
  фемина VS facebook

  Заедно, во исто време ми се уклучени. И таму и таму гледам. Но Фемина е подобро, можеш да побараш мислења, ти даваат корисни совети, дознаваш разни работи од било која тема, и незнам зашто е споредбава кога не се слични сајтови (форуми или како и да ги наречам (бидејќи не се исти)) :^)
   
 4. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  фемина VS facebook

  Повеќе време го поминувам на фемина , а фб ми е само за допишување со пријатели и гледање слики , нормално.
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  фемина VS facebook

  Само седам на фемина, фејсбукот ми е деактивиран пред неколку месеци. :)
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  фемина VS facebook

  Кога седнувам, уклучувам и фб и фемина паралелно, на фб само проверувам нотификации и се’ тоа, а на фемина седам скоро 90% од времето.
  Така да најчесто некои ми пишуваат на чат, а јас не им враќам иако сум пуштена, поради тоа што сум на фемина. :)
   
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  најпрво Фемина па Јутјуб, Фејсбук во текот на денот, а може и да не го уклучам, ова не е фолирање, најозбилно повеќе сум по форумите и музиката, отколку ФБ.
   
  На Lady97 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Зарем се осмелуваш да поставиш вакво прашање? :o

  Фемина секако. Уклучувам фејсбук, но тоа трае некои пет минути. Проверувам нотификации, на чет со некој да си разменам збор-два и толку. После тоа почнува правата забава. Си киснам на фемина ол деј ол најт. И кога учам и кога не учам :D
   
 9. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Фемина!!!,многу поинтересна,има што да се прочита,да ме насмее,има прекрасни форумски ликови кои би сакала еден ден и да ги запознаам :$ А,што се однесува до фб и онака ми е деактивиран,досаден е и преку такво од статуси и слики биртија.
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 10. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Јас сум повеќе на фејсбук. Уште на школо кога ќе појдам пошто имаме ви-фи одма се уклучувам. А на фемина сум откако ќе дојдам дома, ако уклучам лаптоп. Ако не, и фемина нема.... :D
   
 11. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  фемина секако :)
   
 12. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа дека немам фб веќе година дена, не можам да споредам на кое колку време поминувам, но фемина искрено е поинтересна бидејки овде си споделуваш мислења и некако поубаво и покорисно поминува времето
   
 13. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Како може ваква споредба да речам да се направи меѓу двете? Фејсбук е социјална мрежа а фемина е форум. Не е битно каде и колку време седиш, можеш и на двете исто време.. Мене кога фејсбук ми е уклучен, и фемина ми е. Некако споредбава или "биткава" ми е нереална... Да се праша Фемина vs. Кајгана,ајде ама со Фејсбук? Не е реално...
   
 14. Afronija

  Afronija Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  9
  Фенина нормално :)
   
 15. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Па прво по инстинкт отвара фејсбук, па таман додека се отвори отварам Фемина. Проверувам што има на фејсбук, па одам на Фемина. Можам да речам паралелно, и двете. :)
   
 16. MoDeRnA

  MoDeRnA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  45
  Многу повеќе време поминувам на фемина, фејсбукот ми е досаден во последно време :)
   
 17. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно повеќе сум на Фемина,фејцбукот веќе не е тоа што беше.
   
 18. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  143
 19. marina.m.g

  marina.m.g Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  86
  баш така,не можат да се споредат.исто ко да се отвори тема femina vs youtube
   
 20. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Колку што седам на фб толку и на фемина,а во последно време се поретко и поретко :)