1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемински пазар на книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од J.Ivanoska, 13 февруари 2011.

 1. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  1.197
  ја продадов вчера ;(
   
 2. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  1.107
  Допаѓања:
  1.605
  Пол:
  Женски
  Продавам читач за електронски книги Tolino vision hd 4 со околу 200 книги на српски јазик (со можност да додадам плус ако имате желба), има и оргинална кожна футрола
  Карактеристиките може да ги видите на овој линк: https://mytolino.com/tolino-vision-4hd/technical-specifications/
   
 3. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Ги продавам книгите:
  - Големите прашања на филозофијата на правото - Симон Гојар-Фабр;
  - Мотивација, посредништво и јавна политика - Џулиан ле Гранд;
  - Моќта на разузнавањето во мир и во војна - Мајкл Херман;
  - Меѓународен маркетинг - Роџер Бенет и Џим Блит;
  - Пиењето како проблем - Ник Хедер и Ијан Робертсон;
  - Генетика на синдромите на дебелината - Стивен О'Рајли, Филип Билс;
  - Гените како храна - Стивен Нотингам

  Сите се нови.
   
 4. MeckaCia

  MeckaCia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2016
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.330
  Пол:
  Женски
  Ја продавам Бајка нашег живота-Нермин Безмен, нова е купена
   
 5. marinab

  marinab Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  12
  Ги продавам 1555937073216938605291.jpg
   
 6. adolfhitler

  adolfhitler Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Дали некој има книги за продавање од авторите како Линвуд Баркли, Себастијан Фицек, Ју Несбе и слично?
   
 7. Vallery

  Vallery Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Dali nekoj ja prodava Alef of Koeljo?
   
 8. Vallery

  Vallery Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Dali uste ja imate Pobednikot e sam od Koeljo?
   
 9. Xxxx2

  Xxxx2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ја продавам книгата "Души близнаци 11:11" од Весна Здравковска Трајковска.
   
 10. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Машки
  Пријатели ја барам книгава Чест од Елиф Шафак, да не ја има некој или да не знаете некој кој ја има? Бидејки во ТРИ одамна ја нема и сега уште таа ми остана пред да искочи "10 минути и 38 секунди".
   

  Прикачени фајлови:

  • cest.png
   cest.png
   Големина на фајлот:
   93,3 KB
   Прегледи:
   10
 11. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.048
  Дали некој знае каде можам да купам тука во Скопје книги на германски јазик? Порано имаше германска книжарница спорти Камени мост, ама таа е затворена сега.
   
 12. Maja333

  Maja333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  96
  Дали некој има нешто од Рани Маника (освен Јапонскиот љубовник)?
   
 13. bubbles321

  bubbles321 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите, имам еден куп книги и лектири кои што ги продавам. Сите се во одлична состојба и цените се многу поволни. Заинтересираните слободно исконтактирајте ме, повелете листа:
  1. Том Соер

  2. Бојан

  3. Времеплов

  4. Хаклбери Фин

  5. Орхан

  6. Пипи долгиот чорап

  7. Пинокио

  8. Ѕвездени перничиња

  9. Оливер Твист

  10. Црни и жолти

  11. Раскази – Николај Хајтов

  12. Доктор Офболи

  13. Маслинови гранчиња

  14. Зоки Поки

  15. Модричка тетратка

  16. Басни избор

  17. Патешествието на Мугра (Историја на Нарнија)

  18. Поетска читанка

  19. Песни – Васил Куновски

  20. Приказни по телефон

  21. За сите деца - Васил Куновски

  22. Волшебни приказни

  23. Македонски народни хумористични приказни 1

  24. Македонски народни хумористични приказни 2

  25. Улавите години 1

  26. Улавите години 2

  27. Повикот на дивината

  28. Девојките на Марко

  29. Бескрајна приказна – Михаил Енде

  30. Кристална планета

  31. Двојната лота

  32. Пат околу светот за 80 дена

  33. Мери Попинс

  34. Бела грива

  35. Втората смена

  36. Таро од земјата на планините

  37. Сребрените снегови

  38. Марта

  39. Македонско народно литературно богатство

  40. Мојот прв лексикон

  41. Тарзан и луѓето леопарди

  42. Роки Рок

  43. Збирка – VII 1

  44. Збирка – VII 2

  45. Виножито – поими од теоријата на литературата

  46. Двоглавиот Кондор

  47. Вујко Вања

  48. Срце – Едмондо Де Амичис

  49. Процес – Франц Кафка

  50. Страданијата на младиот Вертер – Гете

  51. Тартиф – Молиер

  52. Црни овци – антологија на светскиот расказ

  53. Чорбаџи Теодос – Васил Иљоски

  54. Силјан штркот

  55. Диво месо

  56. Турски народни приказни
   
 14. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Женски
  Женски ако има некоја повеќе книги за продажба, лесни за читање нека ми пише во ЛП.
  Сакам да купам повеќе и затоа повеќе ми се исплаќа на старо да земам, ако најдам.
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lawyermm

  lawyermm Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2019
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја продава харемот на Гадафи од Кожан?
   
 16. Vallery

  Vallery Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Ja baram Elementarni cestici od Uelbek izdadena od Tri..ako nekoj ja ima i saka da ja prodade neka me kontaktira vo poraka..
   
 17. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  905
  Здраво девојки, дали има некоја што продава книги тука? Заинтересирана сум да купам, ве молам пишете ми наслови :)
   
 18. Vallery

  Vallery Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Ja prodava nekoj ovaa kniga? FB_IMG_1584928483302.jpg
   
 19. Albertos

  Albertos Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  283
  Да прашам и овде, мада тешко, али да пробам

  Да не ја има некој случајно од Belinda Carlisle - Lips Unsealed?
   
 20. PrettyDramaQueen

  PrettyDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  4.191
  Пол:
  Женски
  Дали некој ги продава книгите:
  Богат татко, сиромашен татко
  Разговори со бога