1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемински пазар на книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од J.Ivanoska, 13 февруари 2011.

 1. Киккето

  Киккето Нов член

  Се зачлени на:
  15 септември 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Добро ако најдиш случајно пиши ми, фала ти
   
 2. Киккето

  Киккето Нов член

  Се зачлени на:
  15 септември 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Dali seuste ja imate Harry Potter and the deathly hallows?
   
 3. BeautyQueen69

  BeautyQueen69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Љубовни книги никогаш неотворени добиени на подарок
  1. Нешто слично на љубов - Џули Џејмс
  2. Мојот личен фби агент - Џули Џејмс
  3. Во врска со онаа ноќ - Џули Џејмс
  4. Нека победи подобриот - Џули Џејмс
  Понудете цена вие нови се.
   
 4. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  1.107
  Допаѓања:
  1.605
  Пол:
  Женски
  Барам да купам книги од Гијом Мисо на македонски, и вториот и петтиот дел за Хари Потер, Хари потер и одајата на тајните, и Хари Потер и редот на фениксот на македонски.
   
 5. Virus997

  Virus997 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  46
  Dali nekoj ja ima ovde knigata Алхемичарот? Dali znae nekoj kade moze istata da se nabavi ili da ja prodava nekoj?
   
 6. Women35

  Women35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2020
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  834
  Пол:
  Женски
  Dali seuste ja imas Ana Karenina
   
 7. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Женски
 8. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Женски
 9. Maja333

  Maja333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  96
  Дали има некој за продажба нешто од Хорхе Букај (освен, "Да се сака со отворени очи" - таа ја имам)?
   
 10. Mucenceto

  Mucenceto Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има за продажба Градината на Лагите од Ејлин Гоуџ
   
 11. nemuidesu

  nemuidesu Нов член

  Се зачлени на:
  10 декември 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Се извинувам, нов корисник сум на форумов, сакам да прашам дали сеуште ја продавате колекцијава Twilight Saga? Се ближи роденденот на мојата сестричка и имам желба да ја изненадам со книга...Поздрав!
   
 12. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  103
  Ги продавам:
  Нови:
  Флоберовиот папагал – Џулијан Барнс
  Крал, дама, џандар – Владимир Набоков
  Гала Дали – Кармен Доминго
  Водата од Финистер – Бодил Малмстен
  Кафулето зошто – Џон П. Стрелецки
  Патувањето на еден слон – Жозе Сарамаго
  Икигаи – Ф. Миралјес
  Ловец во ‘ржта – Селинџер
  Нашата санта мраз се топи –Џон Котер
  Најубавото место на светот е тука - Миралјес

  Стари (по 100 ден):
  КРЕАТИВНА ВИЗУЕЛИЗАЦИЈА – Шакти Гавејн, српско издание
  ПРАВО ЉУДСКИХ ПРАВА, српско издание
  МОЧ ПОЗИТИВНОГ МИШЉЕЊА – Норман Винсент Пил, српско издание
  СМАЈЛИЈЕВИ ЉУДИ – Џон Л Кор, српско издание

  Стручни:
  RESEARCHING SOCIAL LIFE - Nigel Gilbert
  STATISTICS FOR PEOPLE WHO (THINK THEY) HATE STATISTICS
  UNDERSTANDING SOCIAL STATISTICS - Jane Fielding & Nigel
  KEY IDEAS IN PSYCHOLOGY - Ian Stuart-Hamilton
  EDUCATIONAL PSYCHOLOGY CASEWORK – A Practical Guide – Rick Beaver
  Open society and its enemies - Karl Popper (1 i 2 del)
  Otvoreno drustvo i njegovi neprijatelji - Karl Poper (1 i 2 del), na srpski
  Conjectures and refutations - Karl Popper
  The Myth of the Framework - Karl Popper
  Unended Quest - Karl Popper
  The lesson of this century - Karl Popper
   
  Последна измена: 13 декември 2020
 13. Aljosha

  Aljosha Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2020
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  да, пишете ми порака
   
  На nemuidesu му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BeautyQueen69

  BeautyQueen69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  1. Нешто слично на љубов - Џули Џејмс
  2. Мојот личен фби агент - Џули Џејмс
  3. Во врска со онаа ноќ - Џули Џејмс
  4. Нека победи подобриот - Џули Џејмс
  200 денари една. (390 денари се на сакамкниги)
   
 15. mariaamarija

  mariaamarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2015
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Некој заинтересиран за Жива меѓу мртвите или пак за книгите од Слатки мали лажливки? Цена по договор.
   
 16. saraasar4e

  saraasar4e Нов член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2020
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Моќта на потствеста - 150 денари

  Жива меѓу мртвите - 100 денари

  Ги продавам книгите на Сара Шепард Слатки мали лажливки по 120 денари книга, а сите 4 комплет 400денари

  Џастин Бибер - прв чекор кон вечноста 300 денари
   
  Последна измена од модератор: 1 февруари 2021
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  103
  Продажба
   

  Прикачени фајлови:

 18. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  103
  Продажба
   

  Прикачени фајлови:

  На MeckaCia му/ѝ се допаѓа ова.
 19. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.801
  Допаѓања:
  11.487
  Која цена е Гетсби?
   
 20. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  103
  Здраво, Големиот Гетсби е 190 ден. Нова е книгата.
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.