Фемински пазар на книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од J.Ivanoska, 13 февруари 2011.

 1. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.409
  Пол:
  Женски
  Ги барам следниве книги од Елизабет Адлер, во Култура повеќе не се издаваат, не знам каде може да ги најдам (во повеќето книжарници ги нема), доколку знаете некаде да има, пишете ми :
  - Лето во Тоскана
  - Да се сретнеме во Венеција
  Сите досегашни преводи и ги имам (вкупно осум), само овие 2 ми недостасуваат :(
   
 2. Kinda

  Kinda Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали сеуште ја продавате?
   
 3. GirlVolley

  GirlVolley Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2020
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  491
  Пол:
  Женски
  Продавам стручна литература,нови се скроз :)
  -Основи на спортскиот менаџмент
  -Менаџмент на човечки ресурси во спортот и рекреацијата
  И романот Лолита,исто така нов:)
   
 4. flamingche

  flamingche Нов член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Zdravo devojki,dali sluchajno nekoj ja ima i prodava Vampirskite dnevnici 1 del na makedonski?
   
  На Tamsy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  783
  Пол:
  Женски
  Книгата ја имаш во Веро во Кисела Вода.

  Да не ја има некој случајно Барај и ќе добиеш од Естер и Џери Хикс?
   
 6. Mala_plava

  Mala_plava Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2020
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Вети ќе ме сакаш..
  Прекрасна катастрофа..
  Ги нудам за замена ако сака некој да понуди што има
   
 7. Ленами

  Ленами Нов член

  Се зачлени на:
  23 април 2021
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 8. little chili

  little chili Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2020
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој можеби ја продава книгата Тегобност од Сарт?
   
 9. Aerial

  Aerial Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Ги барам 5-те тома на Клетници
   
 10. ТрагачПоНадеж

  ТрагачПоНадеж Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  1.107
  Пол:
  Машки
  А што им фали на двата тома од Полица?
   
 11. Aerial

  Aerial Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Не реков дека нешто им фали :)
   
 12. ТрагачПоНадеж

  ТрагачПоНадеж Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  1.107
  Пол:
  Машки
  Не дека 5 викаш а полица се две.
  Поефтино е тие?
  Да ги барам на старо некој ако ги има?
  Да пуштам абер?
   
 13. Aerial

  Aerial Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Би ти била благодарна :)
  Ја немам читано долгата верзија и така по кефски ми е да ја имам постарата верзија со тврди корици
   
  На ТрагачПоНадеж му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ТрагачПоНадеж

  ТрагачПоНадеж Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  1.107
  Пол:
  Машки
  1200 четири тома
   
 15. AshleyDidi

  AshleyDidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2017
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Ги продавам следнкте книги. Сите се скоро нови и одлично сочувани. Повеќе инфо во лп IMG_20210528_125524.jpg IMG_20210528_125550.jpg
   
 16. Girisham

  Girisham Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2016
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае од Awesome books со платена достава , дали би имала дополнителни трошоци?
   
 17. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  101
  Не знам дали знаеш, ТРИ ја препечати првата книга.
   
 18. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  101
  Дали има некој да понуди книги за мал бизнис?
   
 19. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  1.789
  Допаѓања:
  5.421
  Пол:
  Женски
  4DB5CAFE-8C0C-4A68-85D0-3549A311D599.jpeg 0FD4AA2E-272D-4CB2-B3B5-6C9BF4F13833.jpeg B706243F-CDF3-4FA1-9977-0C90383CE9C3.jpeg
  за продажба или размена :)
   
 20. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.055
  Допаѓања:
  1.072
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае каде можам да ја купам книгата Пустинскиот цвет? Варис Дирие е автор, ако не се лажам. Книгава ја барам одамна, не можам да ја најдам нигде по издавачките куќи, најверојатно дека е старо издание.
  Извинете за офф топик:)