Фемински пазар на книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од J.Ivanoska, 13 февруари 2011.

 1. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.351
  јас барам поезија од пабло неруда ениуан? ако е на шпански уште подобро :lol:

  за продавање немам не продавам книги си правам моја библиотека...
   
 2. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Рајот може да почека е 380ден , јас ја имам , посети го сајтот на сакам книги таму би можела да си ја порачаш, позз
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jeny

  Jeny Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  227
  Тие книги тешко се наоѓаат но јас ги најдов на интернет портал каде ги имаш повеќето негови дела. Побарај ги на http://www.baneprevoz.com. На српски се.

  Ја имам книгата и стварно е добра па не ми е за продавање. Побарај ја во Или - Или.
   
 4. O.l.i.v.a

  O.l.i.v.a Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  122
  Ти пишав во лична порака, ама уште ми стои во фолдерот се испраќа :^) ..незнам дали ти стигнала па ке те прашам тука..Michael Palmer - extreme measures , dali ja prodavas uste i po koja cena? :)
   
 5. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Ј.Ивановка дали би сакала да ми пратиш список и цени на тие романчињата? Пиши ми во ЛП :*
   
 6. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
  заинтересиран некој да му ги шитнам хари потер и полукрвниот принц, господар на прстените 1,2,3 и gossip girl 1 и 2 ? Ај да се најде некој пошо со пари у минус сум
   
 7. Trnche

  Trnche Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  238
  Здраво,

  да не ја има некој за продавање Ulysses - James Joyce на англиски ?????


  Благодариме :*
   
 8. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  595
  Пол:
  Женски
  женски ве молам за помош. :worried: .не знаев каде на друго место да пишамм.. Во петок сум на роденден кај блиска пријателка и сакав да и ја купам книгата никаде без ќерка ми..јас ја имам но одпорано ја имам купено од супер тинекс некаде околу 490 ден. Е сега за жал немам толку пари па сакав да прашам доколку некој ја продава да ми пише или евбентуално кажете ми во која книжарница да побарам и по која цена сега можам да ја најдамм Итно е..фала ви однапред :)
   
 9. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Ја има ли некој книгата прошетка за помнење за продавање и цена... Кој има нек пише ЛП
   
 10. 1-Lady-in-red

  1-Lady-in-red Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  44
  Извинете девојки но мене работава не ми е јасна :lol: Ако може малку објаснување околу вашиот пазар,како оди ова,како се доаѓа до книгиве? :)
   
 11. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Пишуваш што нудиш или што бараш, и некој ако сака може да ти одговори во темата или во лична порака и да си се пазарите за соодветната книга...
   
 12. 1-Lady-in-red

  1-Lady-in-red Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  44
  Аха :D а како може оние кои сакаат да ја добијат книгата да дојдат до неа,преко пошта или ... :)
   
 13. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски

  Ја сакам Gossip Girl 2 .. Може во лп договор за цена ?
   
 14. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Па или ќе се сретнете, ако сте од ист град, или по Карго, по пошта е скапо, а по Карго е само 50 денари
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Девојки дајте некој ако ги има

  1. Мемоарите на една гејша
  2. Прошетка за помнење

  нека ми пише ЛП и цена да ми каже
   
 16. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  257
  Е вака сега, една братучеда ме извести дека има книги кои сака да ги тргне од полиците по дома.
  Овде имам список на дел од книгите. Доколку ви се бендиса некоја лп ;)

  Историја на македонскиот народ
  Евгениј Онегин-Пушкин
  Куќа под калето-Ташко Георѓиевски
  Пеколот-Данте Алигиери
  Бели мугри на англиски јазик
  Змиски ветар-Ташко Георѓиевски
  Драми од Коле Чашуле
  Екстази и бездни-Виктор Иго
  Мајсторот и Маргарита
  Чудотворци-Славко Јаневски
  Големата вода-Живко Чинго
  Декамерон-Џовани Бокачо
  Евгенија Гранде-Оноре де Балзак
  Тартиф-Жан Батист Поклен Молиер
  Автобиографија-Григор Прличев
  Процес-Франц Кафка
  Парите се отепувачка-Ристо Крле
  Современи германски раскази
  Втора светска војна-Винстон Черчил
  Американскиот предизвик
  Стари и нови песни-Блаже Конески
  Господа Глембаеви-Мирослав Крлежа
  Триптихон-Анте Поповски
  Црно лале-Александар Дима
  Избрани дела-Иван Цанкар
  Кинеска пролет-Луан Старова
  Срцето на хирургот-Фјодор Углов
  На српски јазик:
  Kako je zelena bila moja dolina- Ричард Луелин
  Лајош Зилахи-Ararot, Begunac, Zarobljenici, Razbesneli andzeo, Grad izbeglica
  Иво Андрич-Travnichka hronika, Na Drini chuprija, Gospodzica, Prokleta avlija, Anikina vremena, Most na zepi
  Мирослав Крлежа-Lirika, Novele, Povratak Filipa Latinovikuza, Господа Глембаеви
  Џек Лондон-Kralj alkohol, S juznih mora, Kchi snega, Krstarenje snarka, Morski buk, Martin Idn, Beli dan, Beli ochnjak, Na divljem severu, Sin sunca
  Бранко Чопиќ-Prozora i stihovi, Gluvi barut, Dozivljaji Nikoletine bursacha
  :)
   
 17. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  160
  Јас ја продавам книгата „Бели ноќи“ :)

  Еве ви линк ако сакате подобро да се запознаете со содржината: ;)

  http://www.sakamknigi.mk/index.php?opti ... &Itemid=68


  цената на книгата е 100 денари.
   
 18. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  160
  Ако ги има некој книгите :
  „За кого бијат камбаните“ - Ернест Хемингвеј
  „Девојката со бисерна обетка“ - Трејси Шевалие , нека ми пише ЛП.

  И да додадам,ја продавам и книгата „Илинден и Уругвај“ - Борис Миљовски
   
 19. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  дали некој ја продава книгага дневникот на Ана Франк,и за колку пари?
   
 20. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.991
  Пол:
  Женски
  Книгиве од Петре, комплетов, колку е?