Фемински пазар на книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од J.Ivanoska, 13 февруари 2011.

 1. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски

  Комплетот е 1000 денари.
   
 2. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  160
  Ииии „Мулен руж“ ако ја има некој,нека пише која цена е. :)
   
 3. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
  лелелеееее луѓе некој итно за денес да му продадам или хари потер и полукрвниот принц на македонски, имам и 3 дела од господар на прстените... или кажете кај да продадам..?
   
 4. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  3.827
  Пол:
  Женски
  ја продавам руска зима од дафне калотеј...ако има некој заинтересиран нека пише
   
 5. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Сакам да купам некоја од овие книги, ако ги има некој било која нека ми пише ЛП :)

  КАЛУЃЕРОТ ШТО ГО ПРОДАДЕ СВОЕТО ФЕРАРИ - Робин Шарма
  Робин Шарма- ОТКРИЈТЕ ЈА СВОЈАТА СУДБИНА
  Кој ќе плаче кога ќе те нема - Робин Шарма


  Скот Пек- ПАТОТ ПО КОЈ ПОРЕТКО СЕ ОДИ
   
 6. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.270
  Би сакла да купам било што од Жан Пол Сартр на македонски или англиски (освен Тегобност), од Симон де Бовоар, Достоевски, Кафка, Ниче ...
   
 7. Ruby.rose

  Ruby.rose Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  126
  Дали некој ја има книгата "Крај реката Педра седев и плачев" од Пауло Коелјо ?? :)
   
 8. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  Ја продавам Теодора Последната римска царица од Стела Дафи.
  Цена: 250ден.
   
 9. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  228
  Продавам, комплет речници по Италијански јазик (Италијанско- Македонски, Македонско- Италијански и граматика), од Наум Китановски, купени се од Филолошки Факултет Блаже Конески, не се воопшто користени.
  Многу ми е итно, ве молам доколку сте заинтересирани или познавате некој што му требаат пратете ми лп и ке се договориме.
   
 10. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  111
  ИТНО ми треба книгата ГО САКАМ ХОЛИВУД - Линдзи Келк ..фала однапред :hai:
   
 11. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  111
  Го сакам Холивуд (Линдзи Келк)

  Ве молам ве молам..ако на некој му е на продажба оваа книга Го сакам Холивуд од Линдзи Келк нека ми пише лп за цена и слично..фала однапред :hai:
   
 12. Tweety10Tweety

  Tweety10Tweety Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Продавам серијал од 4 книги

  Продавам серијал од 4 книги романи под наслов "Слатките мали лажливки" по кои е снимена и истоимената серија, истите ги имам веќе па овие ми се дупликат, ги продавам по цена од 1000 ден., а купени се секоја по 295 ден. Со купување на книгите добивате подарок книга изненадување
   
 13. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.363
  Јас одамна ги барам Енциклопедија Британика, и се што успеав да најдам беа некои верзии на интернет за кои се плаќа со картичка.

  Не знам точно од колку топа е составен комлетот, го барам заради татко ми, еднаш ми спомна дека многу сака да ги има, и од тогаш како луда барам и барам и тек сега ми текна тука да пишам. Голема желба ми е да му ги купам, па ако знаете каде можам да најдам, ако продавате, или некоја друга информација ако имате кажете ми.
  :)
   
 14. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Комплетот е од 10 книги, имаме продадено до сега 3-4 такви комплети, да беше кажала по рано :lol: Ако ни падне пак при рака, ќе ти пишам ;)
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Ја продавам книгата Дванаесеттиот ден - Вилијам Гладстон
  ако момче, Макс го поминал детството во светот на боите и бројките, не образувајќи се до шестата година. Кога наполнил петнаесет години доживеал клиничка смрт и видел имиња на дванесет нему непознати личности. Осум години подоцна, Макс ја сретнал првата мистериозна личност и од тој момент се случуваат многу настани со кои се потврдуваат древните пророштва на Маите, дека 2012 година започнува или се завршува животот којшто човештвото го познавал во текот на минатите неколку години.
  Макс тргнува во потрага по преостанатите единаесетмина, која го води до егзотичната Боливија и Перу, преку Мексико, Израел и Кина, па сè до Хималаите и Сончевата Индија и Виетнам.
  Во духот на колибата и целестинското пророштво, книгата „Дванаесеттиот ден“ ќе ја заскокотка фантазијата на читателите од сите генерации и ќе ги однесе на возбудливо патување на кое еден човек се обидува да дознае дали крајот на светот ќе доведе до уништување на целата планета или преобразба на целото човештво.
  Јас би препорачала книгата да се прочита до 30.6.2012. Да се надеваме дека ќе се случи она второто.
   
 16. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.397
  Дали некоја ја има и ја продава „Ноќите во Родант“ од Николас Спаркс?
   
 17. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Ја има на англиски во книжарница Три, и мислам дека е 600 денари. Книгичката е ептен слатка, и корицата и формата и е таква малечка, намерно така ја печатат, мамат. ]:)

  [​IMG]
  [​IMG]

  На македонски сум 100% сигурна дека ја нема.
   
 18. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  847
  На македонски Икона ја има издадено.
   
 19. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Моја грешка, прогуглав сега. ;)
  Изданието на Икона има 122 страни, а англиското 338. Нешто слично како книгите на Ѓурѓа.
  Јас не платила 399 ден. за скратена и исечена приказна.

  Ако сакаш да ја читаш приказната во целост, тогаш секогаш првичната верзија ти е подобар избор.
  Јас ја меркам со месеци книгава, и според мене Три го имаат најдобриот избор на книги заедно со Култура.

  Еве и во Англискиот центар ја има книгава.

   
 20. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Ја има некој Оливер Твист (оргиналот) целата книга? :) :angel: