Фемински пазар на книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од J.Ivanoska, 13 февруари 2011.

 1. lilili

  lilili Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Ја продавам книгата „Најголемиот трговец на светот“ - Ог Мандино ,еднаш прочитана хехе :lol:
  цена: 200 денари,или размена за „Исповедта на една акушерка“ или такви слични содржини,животни приказни.Не историски молам!
   
 2. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  101
  Ги продавам следниве книги (не знам дали смеам да ставам цени :?: ). Па, повелете :)

  1. СЕКСОТ И ГРАДОТ – Кендас Бушнел нова
  2. СПУТНИК ЉУБОВ – Харуки Мураками нова
  3. БУЏЕЊЕ – Антони Де Мело српско издание
  4. RESEARCHING SOCIAL LIFE od Nigel Gilbert нова
  5. STATISTICS FOR PEOPLE WHO (THINK THEY) HATE STATISTICS нова
  6. ВЕНЧАВКА СО БУДА – Веј Хуј нова
  7. КРЕАТИВНА ВИЗУЕЛИЗАЦИЈА – Шакти Гавејн српско издание
  8. ПРИРУЧНИК ЗА РАТНИКА СВЕТЛОСТИ – Пауло Коелјо српскo издание
  9. МОЌТА Е ВО ВАС – Лујза Л. Хеј нова
  10. UNDERSTANDING SOCIAL STATISTICS od Jane Fielding & Nigel нова
  11. KEY IDEAS IN PSYCHOLOGY od Ian Stuart-Hamilton нова
  12. ПРАВО ЉУДСКИХ ПРАВА српско издание
  13. САЛВАДОР ДАЛИ И ЈА – Стен Лорисенс српско издание
  14. ВОДЕЊЕ ЉУБОВ – Жан Филип Тусен нова
  15. ВОДИЧ НА МОДЕРНИТЕ ДЕВОЈКИ ЗА ВОЗБУДЛИВИ СОСТАНОЦИ – Сара А. нова
  16. ФЛЕРТОТ НИЗ ПРИЗМАТА НА СТРУЧЊАКОТ – Андреј В. Курпатов нова
  17. ЧЕТИРИ СПОГОДБИ – КНИГА ЗА МУДРОСТА НА СТАРИТЕ ТОЛТЕЦИ – Дон Мигел Руис нова
  18. ПИЛЕШКА СУПА ЗА ДУША – Џек Кенфилд и Марк Виктор Хансен нова
  19. ЧИСТА АНАРАХИЈА – Вуди Ален нова
  20. НА ЗАПАД НИШТО НОВО – Ерих Марија Ремарк нова
  21. СЕ ШТО ТРЕБА ДА ЗНАМ НАУЧИВ ВО ГРАДИНКА - Роберт Фулгам нова
  22. МОЌТА НА ПЕТТЕ ПРСТЕНИ – Мусаши Мијамото нова
  23. СОФИЈИН СВЕТ – Јустејн Гордер српско издание
  24. СЕРЕНИСИМА – Ерика Јонг српско издание
  25. ЕКОЛОГИЈА И ЕТИКА – Вукашин Павловиќ
  26. ДЕВОЈКАТА СО ТЕТОВАЖА НА ЗМЕЈ – Стиг Ларсон
  27. БАУДОЛИНО – Умберо Еко
  28. КОЈ ГО ЗДИПЛИ МОЕТО СИРЕЊЕ – Спенсер Џонсон нова
  29. ПЕТ ДРАМИ (Кандид, Црни играчки, Словенскиот ковчег, Бунт во домот за старци, Адска машина) – Венко Андоновски
  30. ПОФАЛБА НА ГЛУПОСТА – Еразмо Ротердамски
  31. ДА СЕ УБИЕ ПОДБИВНАТА ПТИЦА – Ли Харпер
  32. ЦЕЛЕСТИНСКО ПРОРОЧАНСТВО – Џејмс Редфилд, српско издание
  33. ДЕСЕТИ УВИД - Џејмс Редфилд, српско издание
  34. СТРАНИЦИ ЗА НАШАТА ЉУБОВ – Николас Спаркс
  35. ЧЕКАЈЌИ ГО ГОДО – Семјуел Бекет нова
  36. АЛХЕМИЧАРОТ – Пауло Коелјо
  37. THE DANCE OF INTIMACY – Harriet Goldhor Lerner
  38. МОЧ ВОЉЕ – Пол Жаго, српско издание
  39. EDUCATIONAL PSYCHOLOGY CASEWORK – A Practical Guide – Rick Beaver
  40. КУЧЕШКО РАСПЕТИЕ – Славко Јаневски нова
  41. КРАЛСКА КРВ – Синклер Луис нова
  42. ПОБАРАЈ ГО МОЕТО ЛИЦЕ – Џон Апдајк нова
  43. АНГЕЛСКИ ПУБИС – Мануел Пуиг нова
  44. ЗБОГУМ КОЛУМБО - Филип Рот нова
  45. СРЦЕ НА ТЕМНИНАТА – Џозеф Конрад нова
  46. ПОДВИЖНИ ГРОБОВИ – Божин Павловски нова
  47. ГРИМУС – Салман Ружди нова
  48. ПОДЕЛЕНО НЕБО – Криста Волф
  49. ОДИ КАДЕ СРЦЕТО ТЕ ВОДИ – Сузана Тамаро нова
  50. ПСИХОЛОГИЈА во трговијата во транзициски услови – Аврам Кипроски
  51. МОЧ ПОЗИТИВНОГ МИШЉЕЊА – Норман Винсент Пил, српско издание
  52. СМАЈЛИЈЕВИ ЉУДИ – Џон Л Кор, српско издание
  53. ШТА ЈЕ ДЕМОКРАТИЈА – Хал Кок, српско издание
  54. СВЕТСКИТЕ ЗАГОВОРИ, МАНИПУЛАЦИЈА НА ТАЈНИТЕ ДРУШТВА – Џим Марс АНТРОПИКА – С. Мирковиќ, српско издание
  55. ХАЗАРСКИ РЕЧНИК – Милорад Павиќ, српско издание
  56. СЕЌАВАЊЕ НА МОИТЕ ТАЖНИ КУРВИ – Габриел Гарсија Маркез
  57. КАКО ДО СОПСТВЕНО СОВРШЕНСТВО – Сондра Реј, нова, џебно издание
  58. СЕТИЛНО БРЕНДИРАЊЕ – Мартин Линдстром, нова
   
  На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Brennan15

  Brennan15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  27
  Изданието од Икона има 212 страни, а не 122. 380 ден. беше јас кога ја купив. Мојата омилена книга досега.
   
 4. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  2.161
  Епа да пишам една вест за книгичките . Во Прилеп вчера и денеска надвор пред Марко Цепенков се продавале ефтини книгички. :)
   
 5. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.669
  Допаѓања:
  14.311
  Ги продавам следните книги: (сите се нови изданија и се одлично зачувани)
  - ММЕ.. Антологија на новата европска драма - Јелена Лужина
  - Часови по секс - Даниел Грант
  - Дневникот на еден волшебник - Пауло Коељо
  - Трчај Дома - Лори Лансенс
  - Пурпурна Крава - Сет Годин
  - Стив Џобс - Волтер Ајзаксон
  - Секој може - Сахар и Боби Хашеми
  - Новите правила на маркетингот - Дејвид Мирман Скот
  - Тристан умира - Антонио Танбуки
  - Мажи без жени - Хемингвеј
  - Кога мечката е свиња - Станислав Петковски
  - Галебот Џонатан Лингвистон - Ричард Бах
  - Љубовта трае 3 години - Фредерик Бегбеде
  - Скопски приказни од 2014
  - Мажите не можат да бидат силувани - Марта Тиканен
  - Пролет - Џон Голсворди
  - Амстердам - Јан Мекјуан
  - Блудниот син - Буковски
  - Најголемиот трговец на светот - Ог Мандино
  - Играј, играј - Мураками
  - Спутник љубов - Мурками
  - Јужно од границата, западно од сонцето - Мураками

  Српски;
  - Од срца - Нора Робертс
  - Бележница - Николас Спаркс (Нотебоок)

  Англиски:
  - The memory keeper's daughter - Kim Edwards
  - A thousand splendid suns - Khaled Hosseini
  -Three cups of tea - Greg Mortenson & David Oliver Relin
  - The prince and the pauper - Mark Twain
  - Seducting the Prince - Patricia Grasso
  - In her shoes - Jennifer Weiner

  Контакт во инбокс :)
   
 6. Domakica

  Domakica Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  363
  Пол:
  Женски
  Кој од вас има книга за бременост? за father to be? :)
   
 7. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  имаме книги за бременост, книга за таткото и како се отгледуваат синови и керки посебно. за синовите и керките се на македонски а другите се на англиски јазик...Ако си се уште заинтересирана ке прашам маж ми колку пари се...
   
 8. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Complete Grimm's Fairy Tales by Brothers Grimm
  Книгата е со тврди корици, 848 страници која опфаќа преку 200 бајки и 9 легенди.
  Може да ја видите и на сликите подолу..
  Ако има некој заинтересиран, нека ми прати ЛП.
   

  Прикачени фајлови:

  • 61R9LL780xL.jpg
   61R9LL780xL.jpg
   Големина на фајлот:
   115,8 KB
   Прегледи:
   593
  • 61Z1fnxkSZL.jpg
   61Z1fnxkSZL.jpg
   Големина на фајлот:
   113,8 KB
   Прегледи:
   592
 9. bobmarli

  bobmarli Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
  Девојки продавам книги, некои постари изданија, романчиња, учебници за основно и за средно, проектни задачи исто за средношколци.... Заинтересирани ЛП :)
   
 10. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Сакав да прашам дали има некој што продава анатомски атлас од рускиот автор R.D. Sinelnikov?

  Или ако знаете некој што продава, ве молам пишете ми ЛП.

  Ги барам сите 3 тома.
   
 11. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.506
  Ако некоја од вас стигна да ја купи и прочита 50 нијанси на Греј (сиво) со задоволство би ја купила =)


  Инаку продавам
  1.Бернарс Мак Лаверти -Кал
  2.Карлос Кастанеда- Орлов дар
  3. Џ б Шо -Лица и наличја
  4.Ерика Јонг - Серенисима


  Драми и стручни книги за театарската и филмската уметност.
   
 12. kolace22

  kolace22 Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  CIK LIT I ROMANSI

  Бидејки на другите теми гледам дека и толку не се одговорило одамна за чик лит и романси, а од тогаш излегоа многу нови наслови, јас премногу сакам да ги читам овие жанрови,па ако има некој да продава книги од овој жанр го молам да ми пише :) Поздрав.
   
 13. Miss.Bass

  Miss.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  204
  Дали некој можеби ја продава 50 нијанси на сиво? :)
   
 14. Miss.Bass

  Miss.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  204
  Ја барам Исповед од харемот- Бранко Миленковиќ
  дали некоја феминка ја има ?
   
 15. Quetsya

  Quetsya Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  Најдраги,

  продавам сочувани книги (бестселери) по најповолна цена) парче е 100 денари, а за повеќе имате попуст. Повеќето од книгите се со тврди корици.

  1. 1000 Зошто – 1000 Затоа
  2. Англиско – Македонски речник – Душан Црвенковски
  3. Англиско – Македонски речник – Зозе Мурговски
  4. Историја на македонски народ
  5. Херман Хесе - Среќен е оној кој умее да сака
  6. Детска енциклопедија
  7. Кратки приказни за животните во Европа
  8. Гинисова книга на рекорди 2011
  9. Васил Тупурковски – Сказна за древна Македонија
  10. Книга за Куманово
  11. Никола Спаркс – Страници на љубовта
  12. Валентино Лауцоски – Дамата, домаќинката и курвата
  13. Веј Хуј – Шангај Бејби
  14. Кендис Бушнел – 4-те блондинки
  15. Волтер Ајзаксон – Стив Џобс
  16. Македонско – грчки разговорник
  17. Киро Глигоров – Македонија е се што имаме
  18. Трејси Шевалие – Девојката со бисерна обетка
  19. Англиско – Македонски речник – Евица Конечни
  20. Граматика на англиски јазик
  21. Антони де Мело – Будење
  22. Раскази
  23. Александар Македонски
  24. Кети Хопкинс
  25. Сесилија Ахерн – На крајот на виножитото
  26. Емили Бронте – Оркански височини
  27. Божин Павловски – Подвижни гробови
  28. Џон Говсворди – Темниот цвет
  29. Салман Ружди - Гримус
  30. PC – библија за почетници
  31. Под Вавилон
  32. Прирачник за факултетот Кирил и Методиј
  33. Mala enciklopedija – Prosveta – 3 knjige

  1. Jonathan Stone – The Heat of lies
  2. Thinning the predators
  3. Oxford Word power
  4. Europe from 50 a day

  Ден Браун
  34. Ангели и демони
  35. Дигитална тврдина
  36. Da Vincijev Kod

  Петре М. Андреевски
  37. Пиреј
  38. Бежанци
  39. Скакулци
  40. Последните селани
  41. Тунел
  42. Сите лица на смртта
  43. Тоа тогаш

  Agatha Christie
  1. Kod bijelog konja
  2. Zavjesa
  3. Nesreca nevinih
  4. Tajanstveni g-din Quin
  5. Usnulo umrstvo
  6. Vijecita noc
  7. Sudbina nepoznata
  8. Tajna sedam satova
  9. Sittafordska misterija
  10. Tragedija u tri clana
  11. Pustolovina bozicnog pudinga
  12. Bija Baja Buf
  13. Paukova mreza (mala)
  14. 13 проблеми
  15. Куќа на злото

  Julliette Benzoni
  16. Neznanac iz Toskane
  17. Jason od 4 mora
  18. Jedna napoleonova zvezda
  19. Voda I vatra
  20. Ljubav na prvi pogled
  21. Vreme ljubavi
  22. Veika iskushenja
  23. Ja. Arnaud

  Sidney Sheldon
  24. Krvava veza
  25. Golo lice 1
  26. Stranac u ogledalu
  27. Golo lice 2
  28. Druga strana ponoci
  29. Majstor igre
  30. Gnjev andjela
  31. Ako dochekam sutra
  32. Раскажи ми ги твоите соништа

  Henold Robins
  33. Каде отиде љубовта

  James Paterson
  34. Мачка и глушец
  35. Прв за умирање
  36. Kuca na jezeru (mala)
  37. Dok vetar duva (mala)

  Kriminalni
  38. Dejvid Baldaci – Delic sekunde
  39. Hening Mankel – Ubice bez lice
  40. Dzon Grisham – Ulichni advokat
  41. Robert Ladlam – Kasandrin Sporazum
  42. Harold Robins – Magnat
  43. Majkl Koneli – Crni led

  H. Courths Mahler
  44. Ogrlica
  45. Crvene ruze
  46. Tajna Dore Lind
  47. Daleko je put do srece
  48. Bolna ljubav

  49. Jack Higgis – Tamna strana otoka
  50. Jefferson Archer – Izgubljena kci – 2 knjige
  51. Pierre Le Mure – Mjesechina – 2 knjige

  Anne i Sergej Golon
  52. Markiza Andela
  53. Put u Versailles
  54. Na dvoru
  55. Neukrotiva
  56. Buntovnica
  57. I njena ljubav
  58. U novom svijetu
  59. U iskushenju

  Amor kolekcija – 11 knjigi
  60.Olga I Lina
  61. Nana
  62. Ljeto Ljubavi
  63. Sestra Monika
  64. Redovnica
  65. Davo u tjelu
  66. Cangi
  67. Proletne vode
  68. Opatica iz castra
  69. Samostanske golicave price
  70.Dolje megju zenama

  Margaret Michel
  71. Prohujalo sa vihorom 1
  72. Prohujalo sa vihorom 2
  73. Prohujalo sa vihorom 3

  Colette Davenat
  74. Izmegu smrti I ljubavi 1
  75. Izmegu smrti I ljubavi 2
  76. Izmegu smrti I ljubavi 3

  Zagorka
  - Grcka vijestica
  77. Tajna krvavog mosta
  78. Kontesa Nera
  79.Malleus malefi- carum
  80. Suparnica Marije Tereze 1
  81. Suparnica Marije Tereze 2
  82. Dvorska kamarila
  83. Buntovnik na prijestolu
  - Gordana
  84. Pakao prijestola 1
  85. Pakao prijestola 2
  86. Veliki sud 1
  87. Veliki sud 2
  88. Veliki sud 3
  89. Prorochanstvo na kamenitim vratima 1
  90. Prorochanstvo na kamenitim vratima 2
  91. Pakao prijestola 3
  92. Pakao prijestola 4
  93. Veliki sud 4
  94. Veliki sud 5
  95. Veliki sud 6
  96. Jadranka
  97. Kamen na cesti
  98. Plameni inkvizitori 1
  99. Plameni inkvizitori 2
  100. Republikanci
  101. Kci Lotrscaka
  102. Vitez Slavonski Ravni

  Mir- јам
  103. Мала супруга
  104. Грех њене маме
  105. Отмица мушкарца
  106. Самац у браку
  107. Девојка са зеленим очима
  108. У словеначким горама
  109. Дама у плавом
  110. То је било једне ночи
  111. Непобедливо срце
  112. Рањени орао

  Gerard Nery
  113. Ljubav I brodolom
  114. Umrijeti u Francuskoj
  115. Ljubavnici iz Palerma

  Aleksandar Dima
  116. Grof Monte Kristo 1
  117. Grof Monte Kristo 2
  118. Grof Monte Kristo 3
  119. Crna Lala
  120. Tri musketara 1
  121. Tri musketara 2
  122. Kraljica Margo 1
  123. Kraljica Margo 2
  124. Gospoda de Monsoro 1
  125. Gospoda de Monsoro 2

  Marcel Gobienu
  126. U slatkom paklu 1
  127. U slatkom paklu 2
  128. U slatkom paklu 3
  Досега се резервирани следниве:

  Емили Бронте – Оркански височини
  Валентино Лауцоски – Дамата, домаќинката и курвата
  Сесилија Ахерн – На крајот на виножитото

  Џејмс Патерсон - Прв за умирање
  Веј Хуј - Шангај Бејби

  1000 zosto i 1000 zatoa
  3te od Den Braun

  Прохујало са вихором x3
  Zavjesa - agatha
  Херман Хесе
  6 од Петре М. Андреевски
   
 16. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  101
  Ја продавам книгата Како да станете вистински лидер од Џон Максвел, 250МКД. Сосема е нова.

  "Ако се наоѓате во ситуација да водите луѓе, веројатно многу пати сте се запрашале што сè е потребно за да се стане успешен лидер. Во својата книга Како да станете вистински лидер, Џон Максвел дава многу практични примери и совети кои ќе ви помогнат да успеете во тоа"
   

  Прикачени фајлови:

 17. lemi07

  lemi07 Активен член

  Се зачлени на:
  25 септември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Продава ли некој анатомскиот атлас од Нетер, трето издание, или пак знаете ли каде можам да го најдам ?
   
 18. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  101


  Јас ја продавам ВОДИЧ НА МОДЕРНИТЕ ДЕВОЈКИ ЗА ВОЗБУДЛИВИ СОСТАНОЦИ – Сара А. Книгата е нова, 350МКД :)
   

  Прикачени фајлови:

 19. tropical

  tropical Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  59
  Дали некој ја има Белата Масаи од Корин Хофман вториот дел?
  За продавање секако :D
   
 20. Padre

  Padre Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  36
  Ме интересираат сите од Дима. Серијата "Гроф Монте Кристо" која година е издадена и во каква состојба е ? Прашувам бидејќи имам колекција издадена во '50-тите во фаза на распаѓање и фонт од кој болат очи.