1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемински пазар на книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од J.Ivanoska, 13 февруари 2011.

 1. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Ај да проверам дома и ќе ти кажам.
   
  На Mayyya му/ѝ се допаѓа ова.
 2. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  1.107
  Допаѓања:
  1.605
  Пол:
  Женски
  Дали ги продаде книгиве?
  Која цена се ако сеуште ги продаваш?
   
 3. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  сите отидоа.И Кво Вадис е отидена.
   
 4. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Продавам:
  Гостинот на папата- Владимир Волков
  Последниот завет- Сем Борн
  Деца- Иво Андриќ
  Моќта на потсвеста- Џозеф Марфи
   
 5. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  Јас ја барам "Мајка" од Перл Бак ама постаро издание, 4 книги се во комплет: "Трите ќерки на госпоѓа Лијанг", "Синови", "Добра земја" и "Мајка", книгите се кремави со црвено-златни букви, тврд повез.
  "Мајка" сум ја позајмила и еве десет години не е вратена. :(
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.705
  Допаѓања:
  55.057
  Пол:
  Женски
  И јас ги сакам книгите од Перл Бак. :)
  @J.Ivanoska ако ги има на залиха, да ми ги чува.

  Уште една: Лествица од Св. Јован Лествичник. Табернакул веќе не ја издава, па не можам да ја најдам. Ако некој ја има и сака да ја продаде, нека ме контактира.
   
 7. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Точка на измама- Ден Браун
  Портрет на еден шпион- Даниел Силва
  Знакот близнаци- Роберт Ладлам
   
 8. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Дали некој продава нешто од Кафка?
   
  На Модо му/ѝ се допаѓа ова.
 9. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  1.107
  Допаѓања:
  1.605
  Пол:
  Женски
  Купувам книги до 100 ден,современа литература, љубовни романи, драми, yang-adult,чик литература, популарна психологија...
  Сакам да си ја збогатам домашната библиотека, ако имате нешто, понудете!
   
 10. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.285
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки, ја барам Мајсторот и Маргарита. Ако ја има некој нека ми пише ЛП
   
 11. Svetlina

  Svetlina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  35
  Дали некој ја има или продава Баудолино од Умберто Еко на македонски или српски?
   
 12. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Ги продаваш или?
   
 13. temily

  temily Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Се што премолчавме - Марк Леви каде може да се најде и купи ?
   
 14. eatpraylove90

  eatpraylove90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  858
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има Последната пролет во Париз ? Сакам да ја купам
   
 15. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Да не ја продава некој "Целестинското пророштво"?
   
 16. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  105
  Јас ја продавам книгава, српско издание, 190ден. И Десетиот увид, мислам дека ова е втора книга, следи по Целестинско пророштво.
  Исто ја продавам и Бакни ја жабата од Брајан Трејси, 200ден, сосема нова.
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена: 20 јули 2015
  На papillonP му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Да, сите се по 200 ден.
   
 18. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  5.884
  Пол:
  Женски
  Во потрага по Алјаска?
   
 19. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.285
  Пол:
  Женски
  Некој да не продава италијанско-македонски речник?
   
 20. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Да не продава некој сет Lord of the rings?