1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемински пазар на книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од J.Ivanoska, 13 февруари 2011.

 1. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  ''Се гледаме на врвот'' -Коста Петров -
  Ја имам и тоа двапати,па затоа ако има заинтересиран некој лп.:)
   
  Последна измена: 18 август 2015
 2. anna.krstev

  anna.krstev Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Од Даниел Силва да не се продава некоја книга? :)
   
 3. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Јас ја продавам "Портрет на еден шпион"
   
 4. anna.krstev

  anna.krstev Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  kolku pari?
   
 5. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.774
  Пол:
  Машки
  Замок од Кафка ја имам дупликат во издание на Табернакул.
  Скроз нова е, цената во Табернакул е 500, за 350 ја давам.
   
 6. Canay

  Canay Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  Здраво, можеби не сум во таа тема ( ако не слободно избришете го постов) ..инаку сакав да прашам колку пари отприлика се атласите за општа медицина половни? И кој е подобар? Овој од Синелников или Неттер?
   
 7. Butterfly06

  Butterfly06 Активен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2015
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Продавам книги на Македонски,Англиски,Српски и Хрватски Јазик,а насловите кои се на продажба се:

  *Книги на Македонски
  [​IMG]
  - Цариградска Пророчица - Мајкл Дејвид Лукас
  - Некој како тебе и Препушти се од Сара Десен
  - Дувачот на Стакло од Мурано од Марина Фиорато
  - 7 Дена за Вечност од Марк Леви
  - Сирена од Триција Рејбрн
  - Серијал Надарени од Мерилен Кеј - сите 6 дела,цел серијал
  - Тагата на Самурајот од Виктор Дел Арбол
  - Смртно Заљубена,Љубовта ме води и Љубовта не е за мене од Федерика Боско
  - Љубов на југ од Хелена Грит Пауел
  - Огнот на животот од EJ Allibis

  *Книги на Српски и Хрватски

  [​IMG]
  [​IMG]

  - Divna Propast - Dzejmi Majgvajer (srpski)
  - Moja Posljedna Vojvotkinja - Gabriella Kimm (hrvatski)
  - Trovacica - Sara Poole (hrvatski)
  - Luda Ljubav - Aleksandra Poter (srpski)
  - Trilogija Brbljivica:Brbljivica,Brbljivica u Velikom Gradu i Brbljivica staje na ludi kamen od Meg Kabot (hrvatski)

  *Книги на Англиски

  [​IMG]
  - No-One Ever Has Sex on Tusday by Tracy Bloom
  - Panic by Lauren Oliver
  - Escaping Reality by Lisa Renee Jones
  - Trusting Sydney by Helen Hardt
  - Wallbanger by Alica Clayton
  - The Wild Ones by M.Leighton
  - This Man by Jodi Ellen Malpas

  Книгиве на англиски сите се нови,а на македонски,српски и хрватски,некои се само еднаш прочитани,а некои се скроз нови,но сите се во одлична состојба,нови и зачувани :)

  Доколку некој сака да купи или има некое прашање поврзано за овие книги,слободно нека напише порака,ќе се потрудам што е во најбрз можен рок да одговорам на вашето прашање и порака :)
   
  На macalavica и Priroden им се допаѓа ова.
 8. Butterfly06

  Butterfly06 Активен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2015
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Се извинувам што повторно го поставувам овој пост,бришев три книги кои се продаоја :)
  Благодарам за разбирањето :)
   
 9. Miss Marin

  Miss Marin Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Замена на книги
  -Опасен онлајн разговор-Сара Дарер Литман
  -Само пријатели-Колин Хувер

  За книги од Џули Џејмс
   
 10. Albertos

  Albertos Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  283
  Ако треба уште го имам најдобриот мк-италијански речник во две изданиа
   
 11. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Ги барам следниве книги, ако ги продава некоја членка нека ме контактира да се договориме :)
  Џин Калогридис - Невеста во борџии
  Пам Џеноф - Девојката на командантот и Сопругата на дипломатот
  Сузан Е Филипс - Сонувај малку
  Џули Џејмс - На една свадба и Нешто слично на љубов
  Николас Спаркс - Прибежиште, Порака во шише и Драги Џон
   
 12. MsLastovica

  MsLastovica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Продавам книги од:
  Гијом Мисо
  - Врати се
  - Дали ме чекаш
  Габриел Гарсија Маркез
  - Сеќавање на моите тажни курви
  Маркиз де Сад
  - Злосторства од љубов
  Божин Павловски
  - Вестауст
  - Подвижни гробови
  - Црвениот хипокрит
  - Тага за мојата прва татковина
  - Враќање во сказните
   
 13. temily

  temily Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Ги барам следниве книги :

  Љубов и приврзаност - Ерика Џејмс
  Сé што премолчавме - Марк Леви
   
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.925
  Допаѓања:
  26.767
  Пол:
  Женски
  Дали уште ја продаваш Точка на измама и колку пари?

  Колку се овие две книги ако уште ги продаваш?
   
 15. girlseverywhere

  girlseverywhere Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој каде можам да ја најдам The godfather? Не ми е битно дали е на македонски или англиски
   
 16. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.121
  Допаѓања:
  46.884
  Пол:
  Женски
 17. Skmaki

  Skmaki Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Дали некој подарува/продава книги од Ден Браун и колку пари?
   
  На plava.90 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.270
  Допаѓања:
  409

  колку ја продаваш дувачот на стакло?
   
 19. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.774
  Пол:
  Машки
  Продавам, цена и слики од книги, инбокс
  Или ако има некој за замена нека пише
  тврда корица
  Agata Christie

  1. Tuzni cempres
  2. Ubojstvo u Mesopotamiji
  3. Tko je ubio Rogera Ackroyda
  4. Dzep pun zita
  5. Treca devojka

  Kазанѕакис

  1. Алексис Зорбас
  2. Христос повторно распнат
  3. Божјиот сиромав
  4. Братојадци
  5. Капетан Михал

  Лајош Зилахи

  1. Разбеснели анѓео
  2. Ararat втор дел
  3. Пурпурни век
  4. Бегунац
  5. Освета оружја
  6. Кад душа замире
  7. Самртно пролеќе
  8. Град избеглица
  9. Заробљеници

  Anne и Serge Golon

  Серијалот Анжелика од прва до осма книга на српско-хрватски, исто тврда корица. Фали само четвртата книга.

  _____________________________________

  За љубовта- Стендал,

  Адам и Ева - Јан Козак

  Сајлас Марнер - Џорџ Елиот

  Џејн Ер - Шарлот Бронте

  Дамата со камелии -

  Кармен и Коломба - Проспер Мериме

  Портретот на една леди - двата тома


  Овие 3 подолу се мека корица

  Пеколен портокал - Бурџис 200

  Алхемичарот - 100

  Последната војвотка - 100
   
 20. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.774
  Пол:
  Машки
  update