1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Феминско (филмско) фоаје - Poor Things

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Madam-A, 21 мај 2014.

?

Следен филм за гледање?

Анкетата е затворена на 14 декември 2020.
 1. Tenet (2020)

  75,0%
 2. Fatman (2020)

  8,3%
 3. The common story( 2019)

  0 глас(а)
  0,0%
 4. Oldboy (2003)

  16,7%
 1. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Идеја за да ја отворам темава добив од Феминскиот клуб на читателки.
  :~: Мислам дека би било убаво да се дружиме, дебатираме, дискутираме, коментираме и ние љубителите на филмот на тој принцип. Се надевам ќе има интерес кај некои членови и заедно ќе можеме убаво да разработиме некои филмови.
  Има посебни теми за многу филмови но секој си пишува кога ќе го гледа додека на другиот му испарил и во главно се само ситни импресии и нема дискусија.
  Тука фино би ја разложиле приказната и би ги разглобиле ликовите. :wasntme:

  Во однос на правилата дополнително ќе се договориме.
  Предлог правила, кои трпат промени:
  1. На почеток нека биде: 1филм/неделно за да можат да се вклучат повеќе заинтересирани членови, а и да може да се навлезе во дискусијата.
  2. Спојлери не мора да ставаме за содржината на филмот, зошто сепак поентата е да се коментираат филмовите,а во спротивно цела тема ќе биде испишана со спојлери што некако нема логика. Секој што планира да го гледа филмот нека не чита пред да гледа :)
  3. При предлагање на филм да не ставаме trailer-и или пак ако се ставаат нека бидат како урл, да не се преоптеретува темата со линкови во прилог на поголема прегледност.

  [​IMG]

  Па? Има заинтересирани? :)
   
  На Sweetlove_0312, LittlePinky, Valerin и 2 други им се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.895
  Допаѓања:
  65.933
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Јас не сум некој голем филмоман, ама браво за темава. :)
  Еден филм неделно секако можам да изгледам, така што ќе бидам дел од темава. Само кога ќе има некој хорор ќе паузирам, ептен сум тешка за такви филмови. :tmi:
  Ама интересно е потоа да се споделуваат впечатоци. :hai:
   
 3. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Оо,ете уште една добра темичка :D
  Ќе ве дружам јас за секој филм,поголем филмоманијак нема од мене :lol:

  Еве да почнам со предлог:
  Divergent (2014)

  https://www.youtube.com/watch?v=sutgWjz10sM

  Еве линк и од трејлерот,не го дава цел,значи не фаќа место :D
   
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Јас сум само за во темава :D
  Се сметам(и сум) огромен филмоман. Си гледам филмчиња и сакам да си ги коментирам истите. Огромно браво за темава, одлична е. Сметајте ме и мене во темава, акде се андевам ќе бидам редовна.
  Уште еднаш, огромно БРАВО за темава.
   
 5. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.625
  Допаѓања:
  29.183
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  И од мене браво за темава :D
  И јас ќе се придружам, сакам да гледам секакви филмови, а и ќе постигнам по еден филм неделно :)
   
 6. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  391
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  И јас сум филмоман и чекам предлог филмче за дискусија за оваа недела. Ајде предлози. :D
   
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Мене ми се гледа Tokarev (2014)
  http://www.imdb.com/title/tt2401807/

  Во последно време (пола година :lol: ) само серии гледам, па вчера загледав еден филм на тв 1000 па чудно ми беше, само ме зезна крајот, без врска, без крај всушност.
   
 8. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Tokarev е добар филм, Николас Кејџ нема утка во филмовите значи, само приказната ме изнервира некако.

  Инаку многу е добар 3 Days to kill (2014) со Кевин Костнер,
  исто од новите ептен романтичен и прекрасен ми беше Barefoot, вреди да се гледа филмчето.

  Инаку и јас со сериите се заразив некако во последно време, лани ја гледав:
  Homeland, значи таа ми е дефинитивно врв од сите, ја изгледав и Hostages исто добра серија како и House of cards, сега ја чекам третата сезона и моментално како и сите заразена сум со Game of thrones.

  Ми ја препорачаа и Breaking bad, па ја симнав само не знам кога ќе почнам да ја гледам.
  Инаку многу сакам хохори, дајте луѓе кажете некој, макар што веќе се ми е гледано (освен со духови, такви не сакам)
   
 9. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  ^^ Breaking bad е многу добра серија, пред некое време ја догледав, Homeland исто е предобра и цело време нешто се случува, цело време има акција и криво ми е што не ја продолжија.
   
 10. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Homeland искрено чудно ми заврши, цело време очекував во последната епизода дека ќе се појави од некаде Броди. Ама многу добро глумеа во филмот, толку неизвесен и непредвидлив беше. Не знаеш во секундата што може да се задеси.
  Оноа кога лежеше во психијатриската болница ми беше врв.
  Сега има една серија за Да Винчи па сакам и таа да ја почнам.
   
 11. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Има кфорум! yey! [​IMG]
  Епа можеме да почнеме :dance: . Еве тамам од среда до среда ќе ни бидат собиранките :)
  Кога веќе двете сте го спомнале Токарев си мислев со него или со првиот предлог на Маросса, Divergent да стартаме, ама ептен се тазе и не можам јас да најдам добра снимка. За токарев не се ни потрудив зашо гледам пред едвај 2недели излегол ама овој другиот гледам се камери снимки е, и тоа лоши камери :( Ајде ако најдете добар торент ставете го тука па ќе го симнеме ние останатите, ако не, да почекаме уште некое време.
  На предлог за гласање го ставам Enemy, и тој е нов ама го гледав пред неколку дена, има добра снимка. Многу е weird и ќе ме пцуете што сум го предложила ама има место за дискусија. Еве трејлер: http://www.youtube.com/watch?v=FJuaAWrgoUY
  Во право си Мароса, боље е да ставаме и трејлер ;)
  И тоа. Ајде сега давајте торенти од некој од гореспоменатите и мене ми фатија окце :wasntme: или спуштајте го овој додека се тие на чекање (или па дајте друг :) )
  Леле осеќам малку ќе ни е еден филм неделно ама ајде вака прво пробно :lol:
  well, what's it gonna be?!
   
 12. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Madam :*
  На zamunda го има Tokarev со супер снимка
  инаку ако не сакаш да симнуваш еве ти ги со превод одма да си ги гледаш
  http://filmozderi.com/3-days-to-kill-20 ... 3x7H9KSyGM

  http://filmozderi.com/tokarev-2014/toka ... 3x7JtKSyGM

  http://filmozderi.com/barefoot-2014/bos ... 3x7WdKSyGM

  Нема промашај сите се топ, овој последниот ќе те стопи, ептен е романтичен.

  Divergent и Enemy мора да го гледам овие денови 8)
   
  На Madam-A му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  ^ Верувала или не, отварам замунда и гледам ПРВ - токарев :lol:
  Си го спуштам моментално :rock:
  3 days to kill сум го гледала :wasntme: , добар, добар 8) А овој другиов ќе си го пуштам во меѓувреме, секако има време за падобрански проекции, што ќе праиме една недела само на еден филм :D
  Жени? Идеме со Токарев или?
  [​IMG] !
  :D
   
 14. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Се направив паметна,го ставив филмот,а нема поштена снимка од него.Ај да го оставиме Divergent за понатака,кога ќе има поубава. :D
  Токарев и јас го немам гледано,може тој.
  А еве и друг предлог:The Hunt(2013)
  https://www.youtube.com/watch?v=vK9cO7QN8Ak

  Малку мрачен филм според трејлерот,ама гледам дека бил номиниран за Оскар и има прилично висока оценка.
  Еве торент има и преводи внатре,како што гледам :)
  http://kickass.to/jagten-aka-the-hunt-2 ... .html#main
   
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.297
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Јас имам предлог за Endless Love (2014). :wasntme: :D
   
 16. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.625
  Допаѓања:
  29.183
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Јас имам едно прашање/предлог.
  Дали е возможно филмовите кои се предложуваат да се стават во анкета па на тој начин да се одлучи кој филм ќе се гледа? :)
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  И јас мислев на ова ама гледам дека во Феминскиот клуб нема, па ваљда не може :( Можеби само една анкета може да се направи, а нас ќе ни треба да се менува... Ама убаво што ти текна да прашаш, јас го исклучив од старт, а можеби може.
  РеинБоу ајде ти ко покомпетентна кажи ни :wasntme:
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Ама дечки како може анкета за секој филм посебно да се прави :?:
  не знам дали е можно, тоа ке треба тема за секој филм па да оди на анкета, колку што знам.
  Инаку мене ми е супер и вака, еве кој што има си кажува па баш добро ми идат предлозите, и одма си ги барам филмовите.
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.895
  Допаѓања:
  65.933
  Пол:
  Женски
  Феминско (филмско) фоаје - ФФФ

  Па, една анкета може, ама после има некои проблеми и не може да се смени.
  Ај ќе видам што може да се направи. И јас сум за првиот, Divergent сакам книгата прво да ја читам, па после филмот.
   
 20. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Феминско (филмско) фоаје [ФФФ] - Tokarev

  Епа драги дами, it's official. Спремајте пуканките :)
  Нашето првенче Tokarev за оваа недела.
  [​IMG]
   
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.