1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Феријални домови

Дискусија во 'Барање работа' започната од feminamk, 11 август 2011.

 1. feminamk

  feminamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  20
  Феријални домови слушнал некој за нив?
  јас коа бев на одмор таму во кампот имаше деца кои беа од феријален дом
  и таму работеа три месеци си имаа работа, сместени во кампот..тоа нешто им доаѓаше како волонтерска работа ама имаа поени и така зимаа и некој денар.
  Дали некој можеби знае во Скопје каде има такво нешто? и како функционира? :* :*
  П.С пребарав дали има ваква тема..немаше..ако сум утнала слободно бришете ја.