1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фетиши

Дискусија во 'Канта' започната од berrybush, 27 март 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. berrybush

  berrybush Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2015
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  [​IMG]

  Досега не видов ваква тема, а мислам дека треба да има.

  Постојат милион и еден фетиш, секој си има свои.
  Кои се твоите, ако ги имаш?

  За сите што незнаат што точно значи зборот фетиш - секоја карактеристика или физички додаток што вас сексуално ве возбудува на еден или друг начин. Под фетиш се рачуна све што те возбудува што не е "приватен" дел од телото. Се разбира и каков било објект или карактеристика што според вас "би сакале" да го има и сексуално ве возбудува спаѓа под фетиш.
   
 2. berrybush

  berrybush Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2015
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  Прв ќе си одговорам на темата.

  Моите фетиши се високи штикли и долги нокти.
   
 3. buffalo

  buffalo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Машки
 4. buffalo

  buffalo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Машки
  Има ваква тема Дали имате " фетиши "
   
  На citiesinflames му/ѝ се допаѓа ова.
 5. berrybush

  berrybush Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2015
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  Има? Не ја најдов.
  Ок, ондак некој модератор нека ја избрише темава.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.