1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фешн ТВ (Fashion TV)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од MilaKunis, 10 февруари 2012.

 1. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  Сите фанатици на модата (а и останатите) сигурно сте слушнале за модниот канал Фешн ТВ.Би сакала да знам дали го следите на телевизија или преку официјалната страна на интернет? Колку сте запознаени со новостите,модните недели,моделите,дизајнерите и нивните креации?Дали ви се допаѓа каналот? :)
   

  Прикачени фајлови:

  • fashion_tv.png
   fashion_tv.png
   Големина на фајлот:
   38,7 KB
   Прегледи:
   264
 2. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Да така за релаксација особено ако има некој убави модни парчиња.Еден од поомилените Тв канали ама сега на кабелскава не ми е пронајден.Од поинтересните делови ги издвојвам кога даваат информации за омилените манекенки.
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа каналот и секој ден издворувам барем еден час за да погледам малку.Ама многу се нервирам додека го најдам бидејќи на 49-ка ми е :devil: ... И дур го најдам ќе |-)
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 4. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  759
  Повеќето од парчињата што го рекламират таму не ми се допаѓа без веза се.Ретко кога ќе најдам нешто што ми се допаѓа.САмо кога ми е ептен досадно ги гледам :D
   
 5. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Порано бев опседната.
  Не се тргав од телевизор, зимав инспирации и почнував да цртам. Си имав и тефтерче каде си запишував што е актуелно по мене според тоа што најмногу е презентирано.

  Повеќе го сакам WFC во секој случај.

  Иако во последно време преку друга интернет страна пратам што е актуелно. Таму имам се на готово, не се замарам да истражувам. :)
   
 6. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Го гледам на телевизија,и тоа го гледам само кога ќе ми е досадно,и нема што да правам.Па така седам на телевизор обесена пред каналов. :D
  А како помала кога бев во филм дека кога ќе пораснам сакам да бидам манекенка,ко гледав секој ден.24\7 кај мене дома се гледаше Фешн ТВ :) :rofl: :rofl:
   
 7. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.095
  Допаѓања:
  821
  Пол:
  Женски
  Не сум многу запозната, ама пак гледам..
  Кога ќе имам слободно време :lol:
   
 8. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  па понекогаш ја гледам програмава,интересна ми е кога даваат информации за омилените манекенки, а и понекогаш забележувам добри модни парчиња :)
   
 9. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Па, онака. Понекогаш се случува да вклучам Фешн Тв, и има некои доста интересни нешта да се видат, ревии, модели, дизајнери и сл.Но, кога имам вишок време, за да утепам досада.
  Инаку, исто како што споменаа и некои Феминки претходно во темава, и јас кога бев помала цел ден висев пред тв гледајќи ги модните писти. :tmi:
   
 10. mariiiii

  mariiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2013
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Женски
  Мразам манакенки дефинитивно затоа што се ко костури слаби и високи 2 метра ама зато па сакам многу мода и многу често гледам модни ревии имам и неколку парчиња облека кои се марка.штедам и купвам..ааа омилени дизајнери ми се ели сааб и оскар де ла рента
   
 11. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Кога бев 4-5 години многу гледав. Но сега...не баш.
   
 12. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  програмава ја загледувам чат пат бидејки често налетувам на интересни парчиња :)
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.155
  Допаѓања:
  33.161
  Пол:
  Женски
  Не гледам често Fashion TV. Не сум некој голем љубител на модата.
   
 14. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.402
  Па на Е! ако има нешто досадно, одма вртам на Фешн ТВ. Интересно ми е, бидејќи и јас еден ден сакам да работам во модниот свет... :)