1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фејсбук пријатели...

Дискусија во 'На работното место' започната од LadyInLove, 21 јуни 2015.

 1. LadyInLove

  LadyInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  14
  Се надевам дека нема ваква тема :) Ме интересира дали ги додавате/прифаќате понудите за пријателства од страна на вашите колеги од работа или вашите претпоставени (шефови, управители, директори, газди)..
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.966
  Допаѓања:
  175.823
  Пол:
  Женски
  Ако ме аднат ок, а да аднувам јас нема шанси. Фб е мој лична работа надвор од работното место.
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Juuuuulie

  Juuuuulie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  зависи во какви односи сте и карактерот..дали е фин, зборлест, опуштен или пак некој строг..има разлика
   
 4. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  166
  Не, ниту додавам, ниту прифаќам. На LinkedIn, да, затоа што е професионална мрежа. Таму имам ЦВ и тоа е се. Фејсбук е нешто сосема друго, тука ми се пријателите, слободното време. Имав колега на минатато работно место со кој бевме пријатели и на ФБ. Се случување да земе т.н. "sick day", дека нешто не му е добро, болен, а јас вечерта го гледам два реда пред мене седи на концерт :D. Мене не ми пречеше, зошто па, и јас да направев исто, и тој немаше ништо да рече. Значи и атмосферата на работа ни беше поинаква, работата да си врви, другото не е битно. Потоа ме избриша, веројатно му беше незгодно, а планираше уште такви излети :) . Откако сменив работа, додадов некои од бившите колеги. Ама само некои.
   
 5. 1slavjanka

  1slavjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Колегите да. За среќа барем за сега убаво се согласуваме а и немам на фб нешто што не би требало да го видат. Претпоставените ги немам а и не гледам некоја причина да ги имам бидејќи приватно не комуницираме.
   
 6. Punk girl

  Punk girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Женски
  Професори,тетки ,стринки,комшивки се на фб имам.. :emo:
   
 7. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  10.062
  Додавам и прифаќам понуди и во некои случаи тоа не е добро. Често ми е непријатно луѓе со кои имам едно здраво да ми бидат пријатели на фб, ама ги прифаќам.
   
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.093
  Пол:
  Женски
  Прва не додавам никој,и не прифаќам секој(освен ептен некој убавец ако ми западне во око):D,зошто ми се да ги имам личности со кои сум на обично здраво? значи си ги имам другарките,поблиски роднини,и колеги со кои сум била блиска за време на работниот однос:D
   
  На 2212 и blueberry93 им се допаѓа ова.
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Некои што ми се чинат ОК ги прифаќам, а тие што не ми се по мерак не. А јас никад не сум им пуштил понуда.
   
 10. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  Ти сигурно си некоја вип фаца, па ете да не претерам ама дневно по 10тина понуди ти стигнуваат од девојки...ти си седиш и ајде оваа ја бирам, оваа не, оваа е ок, оваа не 8)
  :wasntme:
   
  На Albertos му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Извини али јас не работам во градежна фирма па за да имам толку многу колеги за да ми стигаат понуди за пријателства.
  Нешто се имаш измешано.
   
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  ВИП реков, од кај извади градежна фирма?
  Девојки реков дека те додаваат, од кај извади колеги од градежна фирма?
   
 13. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Не сум ВИП фаца и не сакам да ме додава секој. Не ги прифаќам и додавам затоа што некој тоа го злоупотребува. Ваму сум бил, таму сум бил, и некој тоа го издава.
   
 14. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  Често заборавам дека не знае секој да се зеза.
  Опушти се, многу си стегнат, а и некако на значење гледам си даваш....мислиш некому му е гајле кај си бил ти. Уште првиот пат кога те цитирав друга ми беше поентата ама нема врска :)
  Можеш на фб до името и презимето во заграда да си напишеш ( fuck off bitches ), па така нема да те додаваат, и да те злоупотребуваат. :?:
   
 15. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.478
  Порано правев грешки да прифаќам секој од што ми ми беше незгодно да одбијам. Но откако направив една голема „чистка“, додавам и прифаќам само луѓе што ги познавам, без колеги/газди/претпоставени/професори од факс итн...
   
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Па таков сум, затворен тип, не комуницирам со секого, сам сум, немам пријатели, немам смисла за хумор, одам на работа со искинати чорапи и тако даље да не објаснувам за мојот живот. И ете, касно ја сфатив твојата шала. Се извинувам. :(
   
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Би ме додала ли мене доколку ти бев колега?
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.478
  Ако сме се зближиле на работа до толку да се дружиме и приватно, да. Инаку не.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  Извинето ти е. Спиј си на раат, оо ти богу на хуморот.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Да, но не сите. Бидејќи често се дружиме од работа и имаме заеднички слики имам повеќе од колегите на фб. Инаку не објабвувам ништо што не е за споделување, така да не ми е проблем фејсбукот.