1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фејсбук (Facebook)

Дискусија во 'Слободно време' започната од Shaila, 4 октомври 2011.

 1. Shaila

  Shaila Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  56
  Колку го користите и дали воопшто имате профил ... Што најчесто правите кога сте на ФБ ...

  Tука може да поставувате и прашања поврзани со фејсбук.
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.399
  Пол:
  Женски
  Фејсбук ( Facebook)

  Ќе оди во канта, ама од утре, кога ќе го затворат фб конечно, а можеби и ќе остане темава како успомен и дуго сечање по фармата и животните кои ќе завршат во месарница, рибите во рибарница, парите од покер ќе пропаднат како што пропадна ТАТ, богатството ќе остане не откриено итн. Тоа ќе биде ден на жалост :(
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
  Фејсбук ( Facebook)

  А од каде информација дека ќе го затворат фејсбукот? И зошто би го направиле тоа?
   
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Фејсбук ( Facebook)

  нема врска, само шекулации.
  Има една хакерска група, се нарекуваат Anonymous Group, и пишале некаде демек на 5ти Ноември ке го туркале Фејсбук. Не се некои грефчиња, само да се фалат, но Фејсбук да го турнат нема шанса теоретска.
  Освен ако сопственикот не одлучи, и прави вакви фарси :)
   
 5. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.399
  Пол:
  Женски
  Фејсбук ( Facebook)

  А зошто па да не, информацијата е од прва нога, второ колено :D и не расипувај филм сега таман ни тргна муабетот ;) партибрејкер низаеден.
   
 6. Shaila

  Shaila Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  56
  Фејсбук ( Facebook)

  И јас сакав истово да го прашам ... Супер би било да го затворат според мене ... :)
   
  На joma и markomario им се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
  Фејсбук ( Facebook)

  Ааааа добро тогаш :wasntme: Најубаво да ги тргнеме сите информации и слики. :)
  Додуша и нема да се прекршам од работа со едната што ја имам :lol:
   
 8. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Фејсбук ( Facebook)

  :up: жива зараза е, колку пати само сум се обидела да го деактивирам, успевам само некој ден да останам без него, и повторно го враќам...
   
 9. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Немам фејсбук и не ни сакам да имам...
  И благодарна сум на бога што не ме вовлече во таа манија, од која некои не можат да се спасат :lol:
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR, LittlePinky, blond.bunny и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Имам и јас, лани го го избришав, па почнав да испуштам предавања и вежби затоа што нели денеска модерно е се да се објави на фејсбук, а не да се каже лично или евентуално на некој друг па тој да ти пренесе! Ич ама ич не ми е потребен, се надевам ќе се укине и ќе почнеме пак како луѓе да контактираме, да не речам тет-а-тет!
   
  На Lovely93, blond.bunny, Rubiii и 2 други им се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
  Па што и да се укине, тука е твитерот, има други социјални мрежи. Луѓето што сакаат да дремат на вакви работи секако ќе се префрлат на друга мрежа.
  Јас го уклучувам кога имам потреба, да побарам некој, да се договорам за нешто да си заштедам на телефон. :)
   
 12. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Па да. И јас фејсбук најчесто го користам за да контактирам со пријателите. Заради тоа и го враќам на секое. Порано бев многу заразена, игри, фотографии. Сега не играм ниту една игра, фотографиите ми се сите сокриени, само една профилска имам, и таа дури не може да се отвори. Приватност тотална :D
   
  На nennsy.densy и OnlyGirl1 им се допаѓа ова.
 13. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  hi5 не се укина фејсбукот ќе се укинел немаТ шанси ... Може во најлош случај привремено да е недостапен поради новините што ги внесуваат и тоа е тоа .
   
 14. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  голем поз до тебе.се согласувам 100%

  немам фб,не сум ни имала,и голем антифб сум! :lol: од секогаш сум била,поточно,кога почна поактивен да биде :) страшно мислам дека е тепање и губење на време =/ можеш 200 работи други поинтересни а и попаметни да правиш :)
   
  На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  И да го укинат ич не ми е гајле. И онака за ништо посебно не ми служи фејсбукот, само за да се договорам за излегување, за да зборам со некои роднини што не живеат во Скопје и слично. Ниту ставам нови слики секој ден, ниту ставам статуси, линкови и триста чуда, само ако некој ми пише на ѕид па да му одговорам, инаку не се ни замарам со пишување на туѓи „ѕидови“. Фејсбукот ми служи за тепање време.
   
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Денес нема некој кој нема фб.... јас го користам за да си пишувам со пријателите, ама и да го укинат може на мсн секогаш, е добро сега нема да има слики и голем број на обожаватели кои ти досадуваат ама тоа е хаааххаахаах 8)
   
 17. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Го користам секој ден за комуникација :lol: како што некој пред мене рече за да заштедам на телефон. Ако некој ми треба седнувам пред компјутер и го наоѓам на ФБ најчесто. Се договарам со другари-другарки за излегувања,за кафе или слично кога се вклучени, а ако не се 2-ра опција ги барам на телефон. Или контактирам со колешки-колеги, роднини и пријатели кои не ми се во близина.

  Едит: И да заборавив да кажам дека воопшто не сум зависна, ако немам потреба од комуникација не го ни вклучувам, или си седи вклучен без да седам пред компјутер. :D
   
 18. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  Јас имам повеќе пати пробано да го деактивирам, да се дистанцирам од сите тие случувања, луѓе, напорни работи зошто ми го замараа мозокот, но безуспешно.

  Денеска се` функционира на начин во кој што задолжително е вклучен и фејсбукот, а кога го немам се чувствувам како да сум ептен поназад со времето и настаните. Не знам зошто е тоа така.
  Потреба ми е голема и искрено им се воодушевувам на луѓето кои што останаа имуни на фејсбуковскава дрога. Лошо е, лошо!
   
 19. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Би била прескреќна ако го укинат.Вака сама немам храброст да го деактивирам бидејки сите се на фејзбук па како јас да се правам црна овца.Имам потреба од фејзбук бидејки преку него комуницирам со сите блиски и од кога постои фејзбуков телефон користам многу ретко што значи заштедувам многу :D Покрај комуникацијата го сакам бидејки преку фезбук дознавам за сите случување (сите бараа програма за викенд од мене :lol: ) Но ужасно ме иритират глупави статуси,слики и што ти не...Искрено не паметам кога последен пат сум ставила статус :?: се мислам дека беше пред многуу месеци (или претходната година) кога Барселона ги исчукаа на Манчестер (морав бидејки бев пресрекна ) :D :!:
  Инаку за укинување и да го укунат веднаш ке се префрлат сите на твитер или некоја друга социјална мрежа...нема спас од оваа завист :(
  :!: Заборав да кажам дека профилот не ми е досаден цел ми е исполнет со демотивации(само лајкови мавам :lol: )
   
 20. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Имам и уклучен е скоро цело време додека сум дома.
  Не го користам ништо посебно. Не постирам видеа, не ставам статуси и така натаму, единствено четот ми е од помош.
  Бев амбициозна да го укинам, се додека не ми текна дека имаме група од клас каде се договараме за се, кафана, одложување тестови, кој што ќе испрашува и така натаму.. :)