1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фејсбук (Facebook)

Дискусија во 'Слободно време' започната од Shaila, 4 октомври 2011.

  1. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    А како личноста може да ги заклучи/отклучи заедничките пријатели???
    се извинувам ако сум оф-топик :$
     
  2. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Ич не ми фалел Фб откако ми го хакнаа бе :P
    Се уклучувам откај дечко ми после една недела изолација од фб :lol: и потврдувам дека е патетика, :nod:
    Не ни правам нов профил.
    Ајде луѓе стварно се претерува! До толку зар сте неиживеани па еден ФБ да ви е издувен вентил :puke:
    Купила една кола,некое старо Ауди,за некои 2000евра не е битно,ама затоа има албум бе-Нашата кола :headbang: Притоа ,колата сликана,од сите можни агли,и надворешно и внатрешно,имате посебна слика од воланот,рачната,менувачот,возачкото ,совозачкото и задното седиште,потоа имате слики од гумите,регистрацијата-задолжително :puke: Ау,која беда,не можам да верувам.
    Или славеле некој си роденден ,дома по трењерка со руска салата и сувомеснато,ама затоа имате слики и од руската посебно и од саламките,да се знае бе!
    Леле луѓето го шетаат цел свет ,купуваат какви не коли ,авиони и што ти не,на нас Балканците ни дојде до фалење на вакви с*ања бе!
    Не е работата дека навредувам некој,ама стварно сте патетика! Ако ве исполнува фалењето на ФБ епа секоја чест,навистина незнам тогаш какви луѓе сте вие. :x
     
    На Sara123, Anabela09, AnaKarenina и 2 други им се допаѓа ова.
  3. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Имав и киснев нон стоп, ама веќе една година помина откако го избришав и мноооогу ми е поубаво...
    Не се замарам со што рекла оваа, што направила, дали си купила нешто, била на кафе, излегла од wc и т.н. и т.н.
    Патетичен ми стана
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Во право сте ,Фејсбукот стана ништо друго освен лечење на сопствените фрустрации :puke:
     
  5. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Што се случува со фејсбуков?? Зошто не можам да си ги избришам сликите и зошто не ги покажува сите ново додадени слики??
    Само кај мене е вака или и некој друг има проблеми??
     
  6. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Она што ЦИА не успеа да го достигне за 60 години, основачот на Фејсбук - Марк Цукерберг го дозна за помалку од седум - Знае што мислат 800 милиони луѓе.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Имав facebook, на почетокот кога беше атракција, по извесно време година дена го исклучив. И немате претстава колку ми е убав животот, од ништо не сум зависна, за се имам време, со вистинските пријатели се слушам по моб, а не преку чет, пијам кафе на кеј, а не да ги гледам на слики, си разговараме и разменуваме мислења, а не да читам статуси и да ставам лајкови.....милина
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Девојки дали знае некоја да ми каже зошто вака фејсбуков ми е, цел текст е од лево една доолга колона и како што се send a new massage, home, see all notifications ми ги покажува еве баш вака со линија одоздола и плус со сина боја... се одлогирав, и од почеток пак ама исто. Инаку други страници супер си отвара... :?:
     
  9. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    извинете ама многу ми се чудни муабетиве...немав време ама од кога немам фејсбук имам ...бла бла...е па нормално ако дремеш по 5 саати дневно дека ке немаш време и то а не е до фејс туку е до човекот. јас имам фејсбук ама никогас тој не управувал со мојот живор , пак пијам кафиња на кеј пак се слушам со пријатели , а фејсбук си е фб, го уклучувам кога имам време и толку време колку ја смислам дека треба 10 мин 15 мин некогаш 1 во неделата некогаш 2 пати дневно, незнам како можете да кажете дека фб ви одзема време , па тоа не е обврска ако не сакаш не го уклучуваш и крај :fubar:
     
    На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    кај мене може.. мора да може и кај тебе.. пробај повторно ;)
     
  11. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    е тој фб само проблеми прави,со дечкоми само се каравме за тој фб,кој е овај пријател,не седи он,кој ти стави лајк,да не е уклуиуваш,и на крај го избришав,главата ми ја поду :worried:
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Абе утре е 5. ноември, денот кога (наводно) хакерската група Anonymous ќе го уништи Фејсбук.
    Живи били, па видели (славили :lol: ).
     
    На Konfetka и anneyy им се допаѓа ова.
  13. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64
    Како беше тоа "Во поново време за да имаш стабилна врска треба да имаш стабилен интернет" :D
    Вака ќе да беше .. Хахахах :D
     
  14. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Секогаш сум била ЗА, ама сега не сум. :doh:
    Таман отворив акаунт бее... :worried:
     
  15. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Порано мноогу ретко го користев, ама у последно време ако не се уклучам барем едно пола саат се фрлам од тераса :D Станав зависна од него и знам дека не е добро, ама јбг тоа е. Он је као кокаин ]:)
     
  16. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    FB во 1903 год.
    :D
     

    Прикачени фајлови:

    • ilindensko.jpg
      ilindensko.jpg
      Големина на фајлот:
      31,7 KB
      Прегледи:
      153
    На Optimistic, OzzyAngel, Monna.Monna и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    хехех :lol: абе што се нема да им текне на луѓево денес :clap:
     
  18. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    ^^ малце евентов 2011 година е..
     
  19. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Џабе се правите дека се радувате а уствари сите ве копка :D Сите хејтерчиња уствари дремат на фејсбук и имаат по 4-5 албуми а овде се прават ко демек еј конечно живот без фејсбук. |(
     
    На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Пред неколку часа ова видео стигна и до мене. Демек на 5 ноември (утре) некој си анонимни ќе го хакирале фејсбукот со цел да ги заштитат сита граѓани низ светот. :^) Во клипчето зборуваат повеќе и поопширно па ако ве интересира погледнејте го, а во случај да не ви оди најдобро слушањето долу во описот го има текстот. :)

    http://www.youtube.com/watch?v=Q6crH8qmyZ8