1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Физиотерапевт

Дискусија во 'Образование' започната од devilinside, 23 јуни 2014.

  1. devilinside

    devilinside Нов член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Вака...Сакам да се запишам во медицина за физиотерапевт..Ме интересира дали е многу тешко?
    И дали има некоја од вас што планира да се запише на оваа струка ? :)
     
  2. Tea299

    Tea299 Нов член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ...

    Здраво феминки јас сум нова само што се регистрирав и сакам да прашам нешто можеби е прерано ама јас сакам да си знам :) Сега сум девето одделение така да сега мислам за средно.Сакам да се запишам физиотерапевт во Штип,е сега сакам да знам дали мора да бидеш се одличен сите 4 години,дали јас ке можам да се запишам со мојот просек во 6 бев 5.00 во 7 4.00 во 8 4.21 а сега 9 мислам дека ќе го завршам 5.00.Ве молам одговорете ми :)
     
  3. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    ^
    Мораше два профили да правиш за да го поставиш прашањево? :?: :!:

    Незнам инаку,ако си поминувала сите 4ри години одлична би требало да те примат.
     
  4. Love16

    Love16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    54
    Поените за физиотерапевт и за сите други здравствени струки се од 70-75 :)
     
  5. Emi17

    Emi17 Нов член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Физиотерпевт Штип

    дали некој може да ми каже за физиотерапевт факултет дали мора да бидеш со одличен успех
     
  6. donnalia

    donnalia Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Физиотерпевт Штип

    Душо познавам личности кои со добар успех од средно се имат запишано физиотерапевти во Штип. Но, се зависи од конкуренцијата бидејќи колку што знам примат само 40 луѓе.
     
  7. Девојката.Ј

    Девојката.Ј Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Здраво годинава завршувам медицинско матурантка сум смер фармација. Средна ученичка сум и се мислам за на факултет дали да продолжам а ако пеодолжам ме влече физиотерапевт. Дали има некој на тој факс да ми каже како е што е?
     
  8. Ivaphkare

    Ivaphkare Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2020
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Здраво, сакам да поставам прашање за тие што веќе дипломирале или магистрирале ваше мислење каде е подобро да се одбере специјализација во Македонија па и во околината (Бугарија, Србија, Хрватска)
    Ви благодарам
     
  9. Janciii

    Janciii Нов член

    Се зачлени на:
    30 април 2023
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Zdravo, ako moze nekoj sto ima zavrsheno 1god fizioterapevti da mi pishe, sakam da znam otprilika kako e so profesorite, predmetite i slichno.