Форумџика на годината 2020

Филигран

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 3 јануари 2012.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.648
  Пол:
  Женски
  MORPHO Jewelry. :)
  Има бф-страница (и Инстаграм профил), можеш да разгледаш што нуди. Накитот е прекрасен, а девојката е златна.
   
  На JoanaS, zhap4e, do-re-mi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  191.831
  Пол:
  Женски
  Ја најдов на фб. Многу убаво :)
  Фала ти. Ќе се пофалам што сум купила.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  191.831
  Пол:
  Женски
  Сепак од чаршија купив
  20171229_155744.jpg
   
  На ванилала, poenta, kristina.k и 6 други им се допаѓа ова.
 4. GeoDidi

  GeoDidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  211
 5. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.571
  Допаѓања:
  30.773
  Пол:
  Женски
  Сакам да си купам прстен-филигран од Рубин кармин. Некој да сподели искуство.
   
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.625
  Допаѓања:
  19.262
  Пол:
  Женски
  Како им се движат цените?
  Имам добиено на поклон и за жал не ми се сфиѓа па се мислам да го продадам.