Филмови и серии од нашето детство

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ludoto19, 14 декември 2011.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.027
  Не видов ваква тема, ако има катанче :D Сигурно има некои филмови, со кои сте/сме пораснале :)
  Еве овие се моите филмови, кои јас ги памтам од мала, и во секое време пак би ги гледала :)

  http://www.youtube.com/watch?v=yLyXEQPuLJo

  http://www.youtube.com/watch?v=IYyNDWjIivo

  http://www.youtube.com/watch?v=pzow5wUp7hY

  http://www.youtube.com/watch?v=5SuvOjgwWWc
  http://www.youtube.com/watch?v=WT_xpFZe20A
  :) :)
   
  На Ivy89, oblace1, Miss-Angie92 и 9 други им се допаѓа ова.
 2. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.973
  Пол:
  Женски
  Филмови од нашето детство

  Леле колку убава тема! Ме потсети на детските години, кога со сестра ми ќе се нацртавме пред телевизор и без да трепнеме гледавме детски филмови.

  И до ден денес го гледам Сам Дома, неизбежен ќе ми биде и оваа зима
  [​IMG]

  The Little Rascals, со Дарла :makeup:
  [​IMG]

  Casper, толку го сакав што дури и на касета го имав снимано. Ја расипав снимката од гледање :wasntme:
  [​IMG]

  Сигурно има уште многу други детски филмови со кои сум израснала, ама во моментов ми текна на овие. Оставам нешто и за другите феминки :)
   
  На LittleDevil, JuLleE, ludoto19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.528
  Допаѓања:
  4.850
  Филмови од нашето детство

  Баш добра тема. Еве ја мојата збирка носталгија:

  http://www.youtube.com/watch?v=2DLGwlkvaKM

  http://www.youtube.com/watch?v=bKSmMr0uOHk

  http://www.youtube.com/watch?v=VfJAvIA9aJY

  http://www.youtube.com/watch?v=BBEB9OSfeCA

  http://www.youtube.com/watch?v=faQ9nouOgtY (не да не сфаќав што се работи во филмов кога бев мала, ама многу си го сакав :) )

  За денес толку... :)
   
  На Miss-Angie92, Doozy, rossonerka и 3 други им се допаѓа ова.
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Филмови од нашето детство

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На AnaKarenina и ludoto19 им се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.027
  Филмови од нашето детство

  :rofl: :rofl: ова последново серија беше на Mтв1
  ептен се плашев од нејзе!
  на јутуб начекав некои епизоди http://www.youtube.com/watch?v=4PQ5C0SPJoc

  почетокот ама е језив :sweat: :D
   
  На JuLleE и AnaKarenina им се допаѓа ова.
 6. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Филмови од нашето детство

  И мене зимото не ми поминуваше без
  Casper
  [​IMG]

  A Christmas Carol
  [​IMG]

  Home Alone сите четири дела.
  И јас како АнаКаренина, секоја сабота станував сабајле и се местев пред телевизор.
   
  На Doozy, AnaKarenina и ludoto19 им се допаѓа ова.
 7. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Филмови од нашето детство

  Веднаш штом ја видов темава ми текна на "Се плашите ли од темнината?" :D
  Дефинитивно најомилен ми беше, едвај чекав да го гледам! :)
   
  На Ivy89 и ludoto19 им се допаѓа ова.
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Филмови од нашето детство

  Moже и серија? :)
  Слободно може да речам oнаа која ми го обележа детството! :wasntme:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Ivy89, JuLleE и ludoto19 им се допаѓа ова.
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.027
  На Hipster, JuLleE, AnaKarenina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. feferona

  feferona Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  93
  На Ivy89, wolf4e, antonina и 5 други им се допаѓа ова.
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Филмови од нашето детство

  Може и серии нели :wasntme: ? Ајде веќе почнавме да постираме .
  [​IMG] - Ник Слотер :lol:
  [​IMG] првата сапуница во мојот живот :lol:
   
  На Ivy89, tigerlady, AnaKarenina и 3 други им се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.027
  На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. feferona

  feferona Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  93
  Лелеј Ник Слотер го гледавме со рацете на лице.... ама прстите раширени, хахаха
   
 14. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  190
   

  Прикачени фајлови:

  • Richie.Rich.jpg
   Richie.Rich.jpg
   Големина на фајлот:
   37,6 KB
   Прегледи:
   293
  На Ivy89, Buttterfly, Doozy и 6 други им се допаѓа ова.
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  И карате кид првиот дел е добар :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Ivy89, Miss-Angie92, AnaKarenina и 3 други им се допаѓа ова.
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.027
  Mи текна и на овие :D :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 220px-Goodson.jpg
   220px-Goodson.jpg
   Големина на фајлот:
   20,9 KB
   Прегледи:
   272
  • black_sheep.jpg
   black_sheep.jpg
   Големина на фајлот:
   76,2 KB
   Прегледи:
   272
  • coneheads.jpg
   coneheads.jpg
   Големина на фајлот:
   17 KB
   Прегледи:
   272
  • 220px-Tommy_Boy.jpg
   220px-Tommy_Boy.jpg
   Големина на фајлот:
   24,6 KB
   Прегледи:
   263
  На Miss-Angie92, AnaKarenina, rossonerka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  5.434
  Допаѓања:
  123.615
  Девојки па сте ги ставиле сите мои омилени филмови од детството.
  Некогаш и сега ми е гледан може и 10 пати, односно сите ми се гледани по толку :lol: .
  Еве јас на кој филм се сетив
  Leon: The professional
  http://www.youtube.com/watch?v=ns4vh_xAn98

  Ви текнува на филмот? ;)
   
  На Malechk0, angelce1, AnaKarenina и 4 други им се допаѓа ова.
 18. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  190
  еве уште еден :)
   

  Прикачени фајлови:

  На AnaKarenina, ludoto19 и JuLleE им се допаѓа ова.
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.027
  A на оваа Елвира ви текнува?? :^) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • elvira_1.jpg
   elvira_1.jpg
   Големина на фајлот:
   98,3 KB
   Прегледи:
   228
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  лелел ќе ги заборавевме Беверли Хилс бе и со нив израснавме, први симпатии Дилан ово оно :D
  Легендарна серија!
  [​IMG]


  Денис многу го сакав
  [​IMG]
  [​IMG]

  The war беше добар филм, одличен!
  [​IMG]
  [​IMG]

  Секое мислење го отварам и си потскокнувам од среќа кога ќе видам кои филмови сте ги постирале. Детска радост, уф сеќавања :wasntme:
   
  На Ivy89, antonina, Miss-Angie92 и 3 други им се допаѓа ова.