1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Филмови и серии од нашето детство

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ludoto19, 14 декември 2011.

  1. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Филмови кои сум ги гледала се: Мојот омилен марсовец, Принцеза тинејџерка,101 Далматинец,Мостот на терабитија,Лажго Лажго и The nutty professor.
     
  2. Miss-Angie92

    Miss-Angie92 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    723
    Пол:
    Женски
    Dumb and Dumber
    [​IMG]

    Ace Ventura
    [​IMG]

    Yankee Zulu
    [​IMG]

    Village of the damned
    [​IMG]
    Колку се плашев од филмов како мала :lol:

    Cry Baby
    [​IMG]

    She-Devil
    [​IMG]

    Bicentennial Man
    [​IMG]

    Ахх, спомени... :)
     
    На Lilit, Rabbit60 и kravce им се допаѓа ова.
  3. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Филмови нема,барем јас колку што памтам.
    Серии:
     

    Прикачени фајлови:

  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
  5. orevokrsacka

    orevokrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    2.445
    Допаѓања:
    8.467
    „Палавковци“
     

    Прикачени фајлови:

    • palavkovci.jpg
      palavkovci.jpg
      Големина на фајлот:
      20,4 KB
      Прегледи:
      302
    На Orthophill и Espadrila им се допаѓа ова.
  6. xchocolatex

    xchocolatex Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Како мала, со мајка ми ќе седнев и гледавме „Опстанок“ и „Погрешно време“. :)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Domino му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Овие не видов да ги спомне некој... :)
    Верувам повеќето сте ги гледале.
    Lassie Come Home -
    Night of the Wolf (2002)
    Mean Girls (2004)
    10 Things I Hate About You (1999)
    The Truman Show (1998)


    Од сериите
    7th Heaven (1996–2007)
    Summerland (2004–2005) - на оваа мора да се сеќавате :inlove:
    JAG (1995–2005)

    И имаше една француска мислам кога деца ќе останат сами да кампуваат. Надгледувачот ќе си отиде бидејќи имаше нешто итно и овие нема да кажат дека се сами и нема да им испратат замена. На МТВ 1 знам дека ја даваа. Ви текнува? :?:
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
  9. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Серијава ја даваа на (мислам се викаше) ноќна програма, ама даваа репризи и попладне. Во тоа време многу ми беше страшна за гледање. Имаше доста морбидни ликови, особено тој екстра високиот слуга, па избегавав да ја гледам сам.

    Првиот допир со екстра квалитетен научно фантастичен филм. "Војводата" ми беше грозен за гледање со сите тие пликови и бубуљуци по лицето, а жените со бричени глави и телепатски способности ме ежеа. Инаку многу добар филм.

    Добра серија, ја гледавме секое попладне и погаѓавме кој е убиецот.

    Поради филмов мислам дека 80% од децата тогаш се запишаа на карате. Господин Мијаги беше смешен, а и нервираше поради неупотреба на сите вештини што ги знае да ги истепа лошите. Наместо тоа пропагираше трпение, самоконтрола, а ние сакавме да гледаме што повеќе "тепање".

    Се позајмуваа видеокасети со филмов, зашто кој го немаше гледано (а и останатите делови) немаше што да збори во школо.
     

    Прикачени фајлови:

    • twin peaks.jpg
      twin peaks.jpg
      Големина на фајлот:
      13,1 KB
      Прегледи:
      210
    • dina.jpg
      dina.jpg
      Големина на фајлот:
      13,9 KB
      Прегледи:
      209
    • poaro.jpg
      poaro.jpg
      Големина на фајлот:
      11,1 KB
      Прегледи:
      209
    • karate kid.jpg
      karate kid.jpg
      Големина на фајлот:
      12,5 KB
      Прегледи:
      209
    • ninja.jpg
      ninja.jpg
      Големина на фајлот:
      9,2 KB
      Прегледи:
      209
  10. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Само на неколку ми текнува: Бушава азбука, Барум барум, Каспер, Палавковци, Дајте музика, Со Туфи и Двојче, Friends... не ми текнуваат др. 8)
     
  11. osmatetratka

    osmatetratka Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    11
    Леле бе лелееееееееееееееее...зошто ја отвори темава зоштоо?? Многу мразам коа некој кје отвори ПРЕУБАВА ТЕМА, а јас сум толкав депресионец што се што сум замислила мора да набројам..незнам дали ме свативте хаха...секогаш така.. некој кје ме праша кој филм ми е омилен и додека не ги кажам сите не се чувствувам некако исполнето да му се мочам..(извинете на израз) и секогаш заборавам да кажам некој филм...ЕЕх.. јас како мала имам гледано милионици филмови М И Л И О Н И Ц И .. уште од една годинка што се вика мајка ми купија сателитски мателитски и од секогаш сум гледала филмови..мене некој филм убаво да ми завлезе у срце е многу тешко ама ако ми завлезе е нема одвлезуење!! морам да го памтам..дури и да го заборавам се чусвстувам дека имам нешто заборавено..многу сум по филмовите сите ми даваат нешто посебно градење во моето детство па и сега... имам многу филмови од кои сум научила многу и сум многу срекјна дека сум ги гледала.. и стварно имам сега у моментов многу за пишување ама ај нејкјам да оѕимам нечие време...Некад имам филмови кои ги имам заборавено како се викаат или неможам да ги најдам но секогаш кје останат во моето срце..а исто така и цртаните филмови..од секогаш сум гледала посебни филмови и цртани филмови..несакам да спомнам сега некои бидејки хаха ко шо реков неисполнето чувствуво кје имам цееело време...сега дури и ми текнуе на некои пообични ама тие побитните шо ги имам заборавено неможам не не неможам да кажам пообични ако предходно ги немам спомнато постарите и побитните...како и да е ајде еден два филма кје прежалам мора да кажам... Кибер момиче мноооогу убав филм со девојче со плава коса која има мокј... ви викам јас секогаш необични филмови сум гледала уште од мала.. исто така еден со куче уфф никако да ми текне името на тој...постар филм но мноогу интересен ко овој кибер момиче...еден по друг ги даваа.. со авантури беше овој ..имаам и многу други...со другарки со една шо се праи клеопатраа па некои други тин серии ова она а ДА ПА СЕРИИ ПА ДЕТСКИ ПА ДА НЕ ЗБОРУВАМ СУМ ПРЕГЛЕДАЛА...исто така еден сртан дог и кет..маче и куче со споено тело.. абе многу бе многу.. и индиски и секакви МИЛИОНИЦИ затоа не ни започнуам оти не само што нема да завршам него и секад кје имам некој заборавено..толку мала сум а толку многу имам изгледано...и роунд д твист еден....се се повекје фантазии ама и за животот има ..и некои со дајнасорс...абе не не ако продолжам неможам немам крај...(оф ако не ги кажам и ангели и млади бунтовници и седмо небо)....морав..... ај Чаоооооооооо немоам висеее хD :D :D
     
    На tetanusot му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Village of the damned
    [​IMG]
    Тhe parent trap
    [​IMG]
    Mrs. Doubtfire
    [​IMG]
    Nicholas' Gift
    [​IMG]
    Casper
    [​IMG]
    Now and then
    [​IMG]
     
  13. osmatetratka

    osmatetratka Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    11
    Леле како ме потсетивте на еден филм сеааа, уф неам појма како се викаше можеби на некој кје му текнее? :o :o :o :o :o :o
    Нели имаше две групи на деца поделени .. две три машки со едно женско (на тоа машкото сестра му) спроти три девојки дигнати такви розевкасти.. и имаат кукјичка децава зближена им е.. делот што е на трите девојки е уреден розов а делот на момчињата со тоа девојчето им е понеуреден.. и поекје делови мислам дека имаше .. се они нешто истражуваат.. бараат некое богатство знам еднаш.. па со точаци се возат по карпи се спуштаат нешто со виолина беше.. па имаа и токи воки.. па овие девојките ги прислушкуваа нешто..па на еден друг дел се бараше принцезата..па требаше да има белег па оваа една од дигнатите имаше белег ама на крај испадна тоа девојчето од тие со машките..абе детски филм многу интересен можеби на некој му текна? ако да веднаш нека пише овде ПЛУС и во приватна порака за во случај да не видам..ВЕ МОЛАМ!!

    **омггггггггггг го најдов го најдоооооов :rock: :rock: :rock: :rock: се вика Clubhouse Detectives in Big Trouble
     
  14. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Најмногу од се ми недостасуваат тие македонските детски емисии што се емитуваа на мтв :( Умни глави,Бушава азбука,Сител бамбини,исто така и некои од странските филмови што се веќе набројани погоре... :( ааах кога си помина детството...
     
    На Ivy89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Бушава азбука, Барум барум, Каспер, Палавковци :lol:
     
  16. orevokrsacka

    orevokrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    2.445
    Допаѓања:
    8.467
    Јас, Клаудиј - Извонредна серија во продукција на ВВС, се емитуваше некаде на почетокот на деведесеттите. Историска тематика, беа опфатени случувањата во тогашната престолнина на Римското царство (во првиот век), животите на многу маркантни личности како Нерон, Калигула, Месалина и др., многу интриги, труења, убиства, пресврти, декаденција. Добри актери, добро сценарио, серија која се памети.
     

    Прикачени фајлови:

    На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.
  17. coralin-e

    coralin-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    98
  18. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
  19. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    Барам една серија. Ја даваа на А1. Се работеше за еден маж, што ќе се претвори во жена (руса коса имаше жената). И имаше многу интересни ситуации.. кога таа ќе оди да купува влошки па не знае да се снајде... итн.
    Anyone?
     
  20. Catherayn

    Catherayn Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Lalola мислам дека беше ? :D :D :D :D :D :D :D :D
     
    На I.want.to.sleep му/ѝ се допаѓа ова.