Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Филмови кои едвај чекам да излезат

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од figgiMK, 29 април 2011.

 1. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301
  Здраво мои Феминки :inlove:

  Сакам да Ви кажам пред се која е целта на отварањето на оваа тема.
  Во последно време кога и да пуштам youtube гледам некоја реклама за нов филм или за некој нов дел - продолжеток... Но како и се друго во мојов мозок е со некое кратко траење и би сакала вака да може и да се потсетам дека постои нешто кое сум имала желба да го гледам ко ке има финално „релисе“.
  А од друга страна и ке имам можност да видам уште некој трелер кој јас можда сум го пропуштила. :$

  Па да почнеме :angel:

  Летна сензација(најава)
  http://www.youtube.com/watch?v=9VB2E1PF ... re=related

  Kung Fu Panda 2
  (Прееее ама прееее задоволна од 1виот дел, а сепак се надевам дека 2риот ке е уште подобар)
  http://www.youtube.com/watch?v=YdaMGcOyfjM

  Штрумфнатиот филм сакам да го гледам ама мнн мнн !!!
  http://www.youtube.com/watch?v=M2LXy66a ... re=related

  PRIEST
  Сакам малку заби и крвца да гледам ама навистина од време на време се пројавува во мене ова лудото :fubar:
  http://www.youtube.com/watch?v=hinWQiv2 ... re=related

  Green Lantern Teaser Trailer
  Со бившиот на Скарлет( нов УСА херој) ама може ке да е интересно!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=sZLNaItm ... ure=relmfu

  Па нема да сме скромни, се надевам дека ке ве читам сите со Вашите предлози и клипчиња!!!
  И ќе Ве замолам да го ставате и името на филмот обавезно(не секогаш можам да го отворам)
   
  На Sara123 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 2. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Единствен филм кој ја го чекам со нетрпение да искочи е Breaking Dawn
  откако ја читав книгата неможам да дочекам, премногу ми е интересен, али ќе искочи дури у ноември, каква штета :worried:
  http://www.youtube.com/watch?v=_SONWdzZ7hs
   
  На lolitoo, mileystar, ROBSTENforever и 4 други им се допаѓа ова.
 3. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301
  На vaga987 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.574
  Допаѓања:
  9.634
  Со душа го чекам Super 8. Има трејлер веќе. Го обожавам Абрамс плус С.Спилберг (J.J & S.S) :D само ми е страв од толку многу очекувања, да не се разочарам. Најчесто е така. Очекувам јака мистерија

  Исто едвај чекам да излезе и Hangover 2. Првиот го гледав незнам колку пати и никако да ми здосади. Конечно добра комедија. 2јкава да биде барем половина добра од 1, супер
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.893
  Допаѓања:
  55.765
  Пол:
  Женски
  Од она што го разгледав, ова ме заинтересира:

  Midnight in Paris во режија на Вуди Ален, премиера на 20 мај.
  http://www.youtube.com/watch?v=5nOF93SzX6s

  Yves Saint Laurent - L'amour fou со премиера на 13 мај
  http://www.youtube.com/watch?v=pXou86X-si4
  ^ Се наежив само од трејлерот, едвај чекам да го гледам.
   
 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301
  Уште некој:

  Уште една акција со малиот Вукодлак...
  Abduction
  http://www.youtube.com/watch?v=6hgwbAI5Wak

  'Something Borrowed' Ова ми изгледа дека нема да е лош филм
  http://www.youtube.com/watch?v=NzfBl8mf ... ure=relmfu

  The Lincoln Lawyer
  http://www.youtube.com/watch?v=G-VrWGbR ... re=related

  Bridesmaids
  Според трелеров имааа мнн мнн УСА ситуација на пријателство :))
  http://www.youtube.com/watch?v=pEJ93pRQ_8w

  'The Dilemma'
  Филм кој кажува нешто за измама и неверство( јас лично на мојата пријателка и кажав дека мажот и ја вара- сметав дека треба да го знае па макар и да не ми е пријателка повеке...и не сум згрешила со таа постапка)
  http://www.youtube.com/watch?v=TU8JFk7a ... ure=relmfu
   
  На ROBSTENforever му/ѝ се допаѓа ова.
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301
  хммм :clap:

  Unknown
  A man awakens from a coma, only to discover that someone has taken on his identity and that no one, (not even his wife), believes him. Изгледа е забавноо
  http://www.youtube.com/watch?v=I-lDfKb2 ... ure=relmfu

  'The Help'
  http://www.youtube.com/watch?v=WbuKgzgeUIU

  'Knocked Up 2
  ЈАс мислам дека 1виот дел е нешто кое го делат мнн мнн жени по светов(пијанство+сех =бебе)
  http://www.youtube.com/watch?v=T0hj0SNm ... ure=relmfu

  'Devil's Double'
  http://www.youtube.com/watch?v=IL0ds-yb ... ure=relmfu

  Chimpanzee 2012
  Искрено и вистинито ... го сакам ОСКАР за дома
  http://www.youtube.com/watch?v=WGnuLPAFP2g
   
 9. swanprincess

  swanprincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  27
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
 11. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  4.465
  Пол:
  Женски
  На mileystar, Stam и The.Rainbow им се допаѓа ова.
 12. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  6.731
  Дефинитивно The Hangover 2, кој го гледал првиот дел сигурно го исчекува и вториот. Излегува крајот на месец мај.
  Друг филм кој евај чекам да излезе е Friends with benefits со Џастин тимберлејк и Мила Кунис, стандард приказна, ама овие двајцата ми се интересна филмска двојка :)
  http://www.youtube.com/watch?v=sAYc3gGj ... r_embedded
  http://www.youtube.com/watch?v=iJS-wWqVAyk
   
  На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.980
  Пол:
  Женски
  Еех, и јас го чекам овој со душа да излезе.
  Негде пишува на 11 Мај излегува, негде на 20, ама како и да е во јуни ќе излезе сигурно на торент. ^_^
   
 14. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  И јас сум меѓу оние кој едвај ги чекаат Something borrowed, Hangover 2 и Friends with benefits. Ептен сакам вакви филмчиња, да ми го релаксираат мозокот.
  Баш сега гледав нешто new releases и ми падна во очи, филмот со Џастин и Камерон Дијаз, Bad teacher. Ептен ја сакам цуркава, а и Џастин ми е слаба тачка, па затоа филмов ми е must-see.


  http://www.imdb.com/video/imdb/vi3131219225/


  Aaahgg, едвај чекам :D
   
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301
  An Invisible Sign
  May 6, 2011 Е барем овој ке биде мнн мнн побрзо од другите
  http://www.youtube.com/watch?v=bdODc9gx ... re=related
  Со Џесика Алба... ми изгледа дека ке е интересен !!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=Ha2O-LdNoqE
  Point Blank
  Едно од Француско во јуни 2011 излага

  http://www.youtube.com/watch?v=pCNK0NXD ... re=related
  COUGARS, INC.
  Вика дека ке излага за некој ден :rofl: :rofl:

  Midnight in Paris
  http://www.youtube.com/watch?v=BYRWfS2s ... re=related
  ХЕХХЕ просто да не поверуваш во Магијата

  Crazy, Stupid, Love
  http://www.youtube.com/watch?v=VF9MmdbU ... re=related
  29 July 2011 ХЕХХЕХЕХ јака е послената реплика од Трелеров
  It's look like Photoshop :rofl: :lol: :rofl:
   
  На Mayyya и LivingGlam им се допаѓа ова.
 16. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301
  Ете ме пак си се заиграв на другар ми
  Ѕубетубе
  :) :lol: :rofl: :lol: ;)
  The Princess of Montpensier
  ( ке го почекам датумот за БГ/МК , зошто овој другиот датум е 3 May 2011 )
  http://www.youtube.com/watch?v=cv1eSZgD ... re=related

  Henry's Crime
  http://www.youtube.com/watch?v=acZCdsll ... re=related

  Mr Poppers Penguins
  ЕТЕ го ПАК Џим КЕРИИИИИИИ дури во ЈУНИ
  http://www.youtube.com/watch?v=esYbttS8 ... re=related

  The Three Musketeers
  http://www.youtube.com/watch?v=Zt3oANBn ... ure=relmfu
  Веке видена ситуација иде на 2011-10-14 (по УСА стандард на пишување)
  Ама нека да се потсетиме како беше во очите на некој друг режисер


  Judy Moody and the NOT Bummer Summer
  Едно ДетСКо да не се заборавени
  http://www.youtube.com/watch?v=VIWyjAiQ ... re=related
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 17. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  едвај чекам да излезее и се надевам дека нема да биде последен дел :inlove: значи го обожавам Jack Sparow, закон е! :bow:
  исто го чекам четвртиот дел од Twilight и вториот од Hangover. 8)
   
 18. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.574
  Допаѓања:
  9.634
  Friends with benefits. Го додавам на листа :) не дека очекувам спектакуларна приказна, али Џастин и Мила би ги гледала и да дремат само :D и баш ме интересира дали ќе има искрички меѓу нив, нели се шпекулира дека се во врска. Може апла ќе се познава, ко што беше случајот со Бред и Анџелина.
  Како и да е, очекувам да биде релаксирачки филмов и да уживам во естетика
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301
  ете ме пак
  SWAT 2
  Да видиме пак како се справуваат во УСА со маката која ја имаат демек секојдневна :rofl: :lol: :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=L5dvhG27Vtk

  Hall Pass 2011
  Изгледа како интересна комедија ...
  http://www.youtube.com/watch?v=2A5zZakDJno

  Zookeeper
  Новата комедијантна фаца (барем според мене нижи само успеси)
  http://www.youtube.com/watch?v=zOI6dWss ... re=related

  wrecked
  http://www.youtube.com/watch?v=CPOW8q1z ... re=related

  There Be Dragons
  http://www.youtube.com/watch?v=MlstviRQ ... re=related
   
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301