1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Филмови со епидемии, вируси, бактерии...

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Lallly, 3 април 2012.

 1. Lallly

  Lallly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  33
  Препорачајте филмови со епидемии,проширување на вируси,бактерии и сл. само да не биде нешто паранормално. :) :) :)
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  епидемични филмови

  Right at Your Door (2006)
  Children of Men (2006)
  Ebola Syndrome (1996)
  The Invasion (2007)
  Perfect Sense (2011)

   
  На Lallly му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  епидемични филмови

  Еден од подобрите што го имам гледано неколку пати:

  Ерин Брокович
  http://www.imdb.com/title/tt0195685/
   
  На Lallly, Hipster и L-enna им се допаѓа ова.
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Јас прво прочитав епилептични :tmi:
  Овие и се омилен жарн на мајка ми ми со некои теории на заговор, вирус кога ќе им побегне од лабараторија и ќе зарази цели села,градови.
  Имаме гледано преку 100 ама на овие ми текна сега на
  Outbreak
  http://www.imdb.com/title/tt0114069/
  Еден доста постар
  The Andromeda Strain
  http://www.imdb.com/title/tt0066769/
  I Am Legend
  http://www.imdb.com/title/tt0480249/
  И не ми текнува сега на други,а сум гледала многу постари ама ексремно јаки.
  Баш проглуглав и на википедија ми даде некоја вакава листа, може ќе ти помогне
  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_disaster_films
  поточно има доста филмови според тета вики за епидемија еве
  Epidemics
  Absolon (2001)
  The Andromeda Strain (1971)
  The Andromeda Strain (2008 TV miniseries)
  Blindness (2008)
  Carriers (2009)
  The Cassandra Crossing (1976)
  Children of Men (2006)
  Contagion (2011)
  Covert One: The Hades Factor (2006)
  Darwin's Nightmare (2004)
  Daybreakers (2010)
  Doomsday (2008)
  Ebola Syndrome (1996)
  Epidemic (1987)
  Fatal Contact: Bird Flu in America (2006)
  Flying Virus (2001)
  The Happening (2008)
  I Am Omega (2007)
  The Invasion (2007)
  The Last Man on Earth (1964)
  Outbreak (1995)
  Pandora's Clock (1996)
  Perfect Sense (2011)
  Plague (1978)
  Quarantine (2008)
  Smallpox 2002 (2002)
  SST: Death Flight (1977)
  Undead (2003)
  Virus (1980)
  Virus (1999)
  Warning Sign (1985)
  *Ерин Бркович е филм над филмовите мислам дека нема човек кој не го гледал, иаку не би го ставила баш во овие епидемични филмови, ако во него се работи за таква појава.
   
  На Lallly му/ѝ се допаѓа ова.