babylove овошни кашички

Филмски цитати кои ви го опишуваат животот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Dream-Girl, 6 август 2017.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.227
  Допаѓања:
  133.068
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема, но не најдов :D Скоро сите гледаме филмови, имаме омилени филмови и актери, а секако и омилени филмски цитати во кои се пронаоѓаме.
  Еве ги моите :)
  tumblr_oktg5sjw5U1u8iv5ho1_r1_500.gif
  9c361582084b455ed8c4fb171e227d27--film-quotes-movie-stills-quotes.jpg
   
  На krofnicka27, Matotheja, Anacid и 12 други им се допаѓа ова.
 2. Perfectgirl5

  Perfectgirl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2015
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  980
  Пол:
  Женски
  upload_2017-8-6_10-44-19.png
   
  На makedonkamak, Matotheja, victoria и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  7.418
  Пол:
  Женски
  reminisce-in-the-glory-days-with-some-of-the-most-memorable-movie-quotes-of-the-90s-10.png
   

  Прикачени фајлови:

  На Јаневски, Matotheja, Bozica1980 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.243
  Допаѓања:
  13.558
  Пол:
  Женски
  @Dream-Girl прво би сакала да ти упатам пофалба поради прекрасната и уникатна тема :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  (cамо мал дел ... :$)
   
  На Bozica1980, Alianna, AURUA и 5 други им се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.322
  Допаѓања:
  122.836
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lella, krEM4Eto, AURUA и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Stephen Amell

  Stephen Amell Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  980
  Допаѓања:
  13.774
  Пол:
  Женски
  109198555-large.jpg 13549367_203736636690483_717286452_n.jpg 89643-the-vampire-diaries-klaus-trusts-no-one.gif
   
  На Pretty girl32, Someday, krEM4Eto и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  1.031
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На krEM4Eto и theowndemon им се допаѓа ова.
 8. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.088
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Matotheja, AURUA, sweet-cherry и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.430
  Допаѓања:
  76.057
  Пол:
  Женски
  Без сомнеж, овој. :rofl:
  [​IMG]
  Од Ten Things I Hate About You, не знам дали постои некој кој не го гледал филмов. :)

  П.С. @Dream-Girl нема ли да биде добро да ги пишуваме и имињата на филмовите? Има прекрасни цитати, може некому ќе му бидат инспирација за спуштање филмче за гледање, па да не се препрашуваме. :)
   
  На WarriorAngel, Someday, Alianna и 12 други им се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.227
  Допаѓања:
  133.068
  Пол:
  Женски
  Па искрено мислев за тоа, но дека темава е во кафе муабети, а не во филмови..убаво ќе биде да ги пишуваме да :)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 11. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.359
  Допаѓања:
  103.258
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Someday, krEM4Eto, Matotheja и 8 други им се допаѓа ова.
 12. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  70.317
  :^)

  FB_IMG_1502095387380.jpg
   
  На Someday, Matotheja, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.901
  Допаѓања:
  6.287
  Пол:
  Женски
  15-American-Beauty-quotes.png
   
  На Someday, theowndemon и Someonespecial им се допаѓа ова.
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.729
  Допаѓања:
  146.039
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На WarriorAngel, Alianna, Matotheja и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.040
  Допаѓања:
  34.588
  Пол:
  Женски
  :~::~::~:

  500.jpg
  0539e1a48bae51acd4c7cfcb633745d44d5b60-v5-wm.jpg
  barney-how-i-met-your-mother.jpg
  e24f5933e1c7bbee89fd4e3d80ff2e89--friends-show-quotes-tv-show-quotes.jpg
  d755078bbbdb69fcf5d20943debc7476.jpg
  f85398ef96916fcd3573ca98a8bd412c--grays-anatomy-grey-anatomy-quotes.jpg
  Top-30-Inspiring-Disney-Movie-Quotes-good.jpg
  tumblr_nusx0hpIkK1u6y81fo1_500.jpg

  @Dream-Girl
  Само пофалби за темава, навистина креативно :clap:
   
  На Lella, WarriorAngel, Matotheja и 6 други им се допаѓа ова.
 16. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.333
  Допаѓања:
  157.634
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Alianna, Matotheja, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 17. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  2.639
  Пол:
  Женски
  upload_2017-8-7_15-10-29.png

  upload_2017-8-7_15-11-56.png

  Овие два се од how i met your mother

  upload_2017-8-7_15-14-27.png

  The OA

  upload_2017-8-7_15-18-30.png

  Perfect sense

  upload_2017-8-7_15-20-4.png

  Reality bites

  upload_2017-8-7_15-15-24.png

  Овој најмногу говори за мене. The bucket list

  Сега овие ми паднаа на памет. Ќе се надополнам секако. :D
   
  На Matotheja, theowndemon, AURUA и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.767
  Допаѓања:
  15.904
  Пол:
  Женски
  Ако кажам 4те сезони од Шерлок, доволно ќе биде. :D
  [​IMG]

  И Коски.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lella, theowndemon и Someonespecial им се допаѓа ова.
 19. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  19.496
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И омиленото
  [​IMG]
   
  На Purplelilac, Matotheja, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.092
  Допаѓања:
  161.040
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sweet-cherry, Joi, Lella и 6 други им се допаѓа ова.