Филм кој никогаш нема да ми стане досаден

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Annika, 24 јануари 2010.

 1. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  7.228
  Пол:
  Женски
  Сите филмови на Скорсезе - не можам еден да одберам :inlove:
   
  На boomsleng и elimkd им се допаѓа ова.
 2. Iam.gjubre

  Iam.gjubre Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  10 things I hate about you
   
  На SummerGirl и DraganFem им се допаѓа ова.
 3. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.775
  Пол:
  Машки
  Fight club


  Without pain, without sacrifice we wouldn't have anything.
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StrawberryHeart

  StrawberryHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2015
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
  Постојат луѓе што не зборуваат ништо во тешки моменти, затоа што не им треба, разбираме се со погледот. Прекрасен филм
   

  Прикачени фајлови:

  • 80131551.jpg
   80131551.jpg
   Големина на фајлот:
   44,7 KB
   Прегледи:
   31
  • 80131551.jpg
   80131551.jpg
   Големина на фајлот:
   44,7 KB
   Прегледи:
   29
  На poppie и Havana! им се допаѓа ова.
 5. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  919
  Допаѓања:
  8.038
  Пол:
  Женски
  Baby's Day Out

  Пред некој ден го даваа на некоја телевизија. Па сум заборавила колку е добар...

  Баш сладок и смешен, скроз ме опушти и насмеа.

  Ме потсети на безгрижните детски денови кога секој втор ден го даваа на Телма и не ми здосадуваше никогаш.

  Не прават веќе вакви филмови...

  220px-Babys_day_out_poster.jpg
   
  На Anie93, poppie, unike и 5 други им се допаѓа ова.
 6. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  986
  Допаѓања:
  8.052
 7. KiwiFruit

  KiwiFruit Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Bohemian Rhapsody
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.064
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]

  :l:
   
  На Dessa и Ina V им се допаѓа ова.
 9. citalka

  citalka Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2020
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  The fifth element
   
 10. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.288
  Допаѓања:
  15.493
  [​IMG]
   
  На Bela Vela, poppie и Anna.Phoenix им се допаѓа ова.
 11. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  268x0w.png
   
  На Anna.Phoenix и Ina V им се допаѓа ова.
 12. pdb123

  pdb123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  1.885
  Истооо :inlove:.
   
 13. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  1.844
  Пол:
  Женски
  Lord of the rings
   
 14. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  440
  1. Not without my daughter
  2. Dory
  3. Nemo
  4. Home alone
  5. The age of Adeline
  6. The devil wears prada
  Има уште ама сега овие ми текнаа
   
  На Ina V му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ina V

  Ina V Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  345
  Пол:
  Женски
  Два стари добри филмови, класа глумци, безвременско забавни за гледање:

  rts.jpg
  MV5BNzY3NDVkOTItYjZhMi00YzgwLWFkZDktNzBiZGNmYjFlMDRjL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_.jpg
   
  На MACKICA1902 и Pamela Daisy им се допаѓа ова.
 16. pdb123

  pdb123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  1.885
  Било кој Хари Потер филм
   
 17. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.351
  Допаѓања:
  36.289
  Пол:
  Женски
  Ouj.jpg 22ster.jpg
   
  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  3.843
  Пол:
  Женски
  I Origins
  The Loft
  The Invisible Guest
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  4.472
  Пол:
  Женски
  Mean girls
  13 going on 30
  Legally blonde
  American pie
  Teenage drama
   
  На Pamela Daisy, Regina.Phalange и poppie им се допаѓа ова.
 20. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  791
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Единствен филм кој ми е секогаш одново магичен. А сум изгубена или повеќе негативна, го гледам и незнам, ми го подобрува расположението одма:inlove: