1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Филозофски факултет - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од kawasaki-girl, 16 октомври 2010.

 1. kawasaki-girl

  kawasaki-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Ако има некој што завршил во оваа насока, или пак има некој близок пријател што бил или е запишан во овој факултет, ве молам да ми дадат подетална информација во врска со колокфиумите! Затоашто ми имаат кажано дека прашањата се истии за сите генерации! ја сум прва година и се плашам зошто немам поима какви ке бидат колокфиумските прашања!
  Поздрав!
  Очекувам одговор! :)
   
 2. EVA

  EVA Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  26
  Социјална работа и социјална политика- Филозофски

  Jas sum na toj fakuletet ne e nisto strasno na kolokviumite pred se esejski se odgovara , mnogu malku ima predmeti koi se na zaokruzuvanje mozam da kazam deka samo politicki sistem i covekovi prava bese na zaokruzuvanje , inaku vo globala site profesori se dobri moj sovet e da odis sto pocesto na konsultacii taka ke ti bide pojasno na sto poveke da se skonsentriras vo ucenjeto odprilika toa e , so sreka na kolokviumite.
   
 3. kawasaki-girl

  kawasaki-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Социјална работа и социјална политика- Филозофски

  Фала многу Ева... досега имав 4 колоквиуми и сите ми беа многу лесни, во петок имам само уште социјална политика, и многу се плашам затоашто тој предмет ми е некако најтежок..
   
 4. milk.honney

  milk.honney Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  23
  Социјална работа и социјална политика- Филозофски

  И јас заглавив со Социјална политика, ама кога почнав да го учам..пааа и не беше толку лошо
  4 прашања се и не толку тешки. Распрашај се мислам дека кружат некои прашања и одговори кои ги дава на колоквиуми и испити..барем така беше кога полагав јас. Dont worry ;)
   
 5. b.04

  b.04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Социјална работа и социјална политика- Филозофски

  Девојки.. завршив средно и сега се мислам дали да се запишам на овој факултет. Може да ми кажете пофалби/поплаки за факултетов, како вие се снаоѓате таму?... :wasntme:
   
 6. glamstik

  glamstik Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Социјален работник и социјана политика

  може ли некој да ми каже повеке во врска со овој факултет има ли работа тежок ли е како ви оди ?
   
 7. mace10

  mace10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  А дали некој може да ми каже како стојат работите на педагогија, дали е многу тешко... големи ли се книгите... како се полага... :^)
   
 8. angel4e14

  angel4e14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  zdravo ima li nekoj sto e na bezbednost odbrana i mir na filozofski i kako e dali e tesko jas se zapisav godinava vonredno i ne znam uste nisto ako ima nekoj sto znae nesto za ovoj smer ve molam za bilo kakva informacija fala :)
  [mod-kirilica:3nfkjmjw][/mod-kirilica:3nfkjmjw]
   
 9. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Дали може некоја да ми каже какви предмети се изучуваат на филозофија? Дали е тешко? Би можела да се запишам вонредно, бидејќи редовно ќе учам филолошки, но некако ме импресионира филозофијата. Па, секаква информација би била корисна. Благодарам. :)
   
 10. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  сакам да прашам дали има некој што ги дополагал трите предмети (психологија, педагогија и нз кој уште еден) на филозофски за да може да биде професор, асполвент сум на економски ама програма 3+ 2 сакам да ги дополагам овие 3 предмети за професор, како е процесот кога се запишуваат и кога се полагаат? колку се плаќа? ако има некој инфо ве молам детали, фала :*
   
 11. blesava86

  blesava86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  8
  Dali ima nekoj koj e prva godina na socijalna rabota i socijalna politika? Itno mi treba informacija.
   
 12. yokoono

  yokoono Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  18
  Незнам дали тука има некој што може да ми помогне,ми требаат книги или скрипти прашања се што имате за педагогија.
  од втора до четврта година
   
 13. white.angel

  white.angel Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ми треба итно информација од некој што е запишан на социјална работа кој е таму запишан нека ми пиши најитно порака !!!
   
 14. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  531
  студирање историја

  Здраво дечки,нова сум на форумов и ми треба ваша помош.Отсекогаш сум сакала да студирам историја,па сега се двоумам на меѓу историја на уметност и чиста историја,слушнав дека било добро на историја на уметност.Па ајде,ако некој знае како е,или пак студира ,нека повели :)
   
 15. FairyGirl

  FairyGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Историја со архивистика

  Можете да ми кажете нешто подетално за Историја со архивистика? Има некоја девојка на форумов што студира таму? :))
   
 16. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.753
  Општи прашања

  Некое ваше мислење за филозофски факс смер психологија дали може да се запише вонредно и дали е многу тешко ? и што е подобро педагогија или психологија
   
 17. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
  Некоја што е запишана на институтот по историја некои информации ако може да ми даде... :^) дали е тешко, има ли многу лоши професори? Со книгите како,што,од каде? Колку се плаќа и слично? :) кисссссс!
   
 18. bbutterfly

  bbutterfly Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  12
  Има некоја феминка што планира/сака да се запишува на филозофски т.е на социјална работа и соц. политика?
   
 19. Poison.Tree

  Poison.Tree Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  21
  Дали знае некој Дефендологија 2 дали ќе се полага во јуни, и мејл на Зорица Салтировска? Tnx
   
 20. yokoono

  yokoono Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  18
  Јас бев на историја една година,професорите повеќето се добри ама Наде Проева е лоша за сите нив заедно!!!Несакам да те исплашам ама јас би размислила двапати пред да вложам толку време и труд на факултет кој не е толку просперитетен....
  Верувај тежок факултет е и не е за потценување кога се работи за материјалот и учењето :)
   
  На nadja29 му/ѝ се допаѓа ова.