Финансиски лизинг

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од LiBBra, 10 јуни 2018.

 1. LiBBra

  LiBBra Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Дали може некој да ми даде совет дали финансискиот лизинг е добра опција за купување на нов автомобил?
  Или има некоја подобра опција за купување на нов автомобил на рати во Македонија
   
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.498
  Допаѓања:
  18.828
  Пол:
  Женски
  Нашава кола е на лизинг.Не знам колку плаќа татко ми ама мислам е на 24 рати.
  Земена е од Хонда во Скопје инаку.