1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фиокари

Дискусија во 'Дом' започната од Dream-Girl, 29 август 2020.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.796
  Допаѓања:
  187.429
  Пол:
  Женски
  Во собата си праам некои измени, па откако отстранив некои работи, најдов место и за да додадам фиокар.
  Сакам некој малечок, со 3-5 фиоки, не многу гломазен.
  1-Ikea-Kullen-Фиокар-со-5-фиоки.jpg
  Цената да биде околу 3000-4000 највеќе.
  Најдов на фб нешто, но стари понуди биле за носење нарачки од Икеа , околу 3000 беше.
  А сега ко што гледав по наши салони за мебел не најдов ништо такво, а и цените се премногу големи, некако се прецениле...
  Идеи, предлози, од кај да најдам поевтин фиокар?
  Размислував и за оние пластични што се, но некако не ми се допаѓаат толку многу...
   
 2. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.668
  Допаѓања:
  35.063
  Пол:
  Машки
  Зошто не од Икеа?
  Еве провери тука, можеш да си одбереш и продукт од Икеа Србија, Грција или Бугарија ако не се лажам па да ти го достават ако го немаат на лагер :)
  https://odikea.com/how-to-order
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  19.210
  Пол:
  Женски
  @Dream-Girl Јас имам ваков фиокар подолу на сликата што е. Го купив од All for home од Неготино. Ми го пратија по карго и они си го намонтираа. Многу убаво ми се вклопи во собата затоа што и ормарот беше таква боја и си најдов и таква боичка и за фиокар. Над него си ставив и огледало и супер испадна. Пиши ми порака доколку сакаш да ти испратам слика да видиш како изгледа.
  received_563980357748894.jpeg
   
  На Dust и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.796
  Допаѓања:
  187.429
  Пол:
  Женски
  Досега немам ништо нарачувано вака онлајн од Икеа, обично во Грција купував и си го носев до тука. Имаш искуство ти околу нарачување? Инаку задоволна сум со мебел од Икеа и доста пристапни цени имаат, би земала од таму.
   
 5. wings12

  wings12 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2020
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  195
  Што не ги купиш на старо?
   
 6. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.668
  Допаѓања:
  35.063
  Пол:
  Машки
  Не, ама и јас планирам да нарачам, конкретно полици за собата, и јас ја средувам :D
  И организаторите гледам дека им се добри, и со пристапни цени.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  20.523
  Пол:
  Женски
  Јас нарачав ваков фиокар ама помал, преку страна на ФБ па они го земаат од Икеа и ти го носат. И искрено ич не сум задоволна, нема многу место (барем во помалиот) и квалитетот му е ко сама да сум го склопила на час по ОТП. Вака за ситници и за пополнување место во соба може ќе се најде, али дека е баш квалитетен фиокар не би рекла.
   
  На ImePrezime и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 8. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  11.496
  Допаѓања:
  127.584
  дрмке вака
  ова ти е од Икеа
  Има два вида Malm i kullen
  малмот е поскап дупло и поубав медијапан со длабоки фиоки на меко затварање јас го имам дупол 120 е
  куленот е поплитки фиоки од иверка и нема меко затварање и е 60 е дуплиот
  Ако земаш земај малм иако е дупло поскап
  овие на сликате се кулен
  ке ти пратам слика сеа
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  11.496
  Допаѓања:
  127.584
  еве ги у живо received_460998667870231.jpeg
  received_3194389030603699.jpeg
   
  На ane.bella, thelittle17, Dust и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.796
  Допаѓања:
  187.429
  Пол:
  Женски
 11. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  11.496
  Допаѓања:
  127.584
  ич ама па за 30 е е арно
  белото е кулен
  земи ти бело ама малм
   
 12. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.532
  Допаѓања:
  13.923
  Пол:
  Женски
  Провери во Jysk. Нешто слично имам купено пред 3 години, ама им се вртат моделите.
  72584834-DF24-41E4-B857-89048134CE28.png
   
  Последна измена: 29 август 2020
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. *katja*

  *katja* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2016
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  826
  И јас би ти го препорачала белото. Можеш дури да го искомбинираш со висечки гардеробер или како и да се вика, исто од икеа и не многу скап. Еве вака: Screenshot_20200830-151331_Pinterest.jpg
   
  На Ctete, Kikikikiri0405, andrejko82 и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Принцезичка1

  Принцезичка1 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  5.381
  Пол:
  Женски
  Баш супер тема каде што можам да искажам незадоволство.
  Се работи за страна која одамна ја знам и сакав да си нарачам фиокар и шминкерница.
  https://outleton.com/mk
  Таман решив да нарачам тие направиле хаос со цените и им пишав порака ништо не враќаат.
  Зошто не си ги средуваат страните кога функционираат само со онлајн продажба:?:
  Инаку Дримке не знам друга страна да ти препорачам освен оваа и тоа баш од Икеа се.Ако сакаш пробај исконтактирај ги, можеби ќе имаш среќа.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.668
  Допаѓања:
  35.063
  Пол:
  Машки
  OutletON веќе не работат :|
   
 16. Принцезичка1

  Принцезичка1 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  5.381
  Пол:
  Женски
  Од кога и поради која причина?
  Нигде немаат изјавено ништо:wasntme:
   
 17. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.668
  Допаѓања:
  35.063
  Пол:
  Машки
  received_615206412764592.jpeg
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.687
  Допаѓања:
  4.169
  Пол:
  Машки
  Јас имав чест, да монтирам фиокари од икеа. Искрено не ми се допаднаа. За тие пари можете да си нарачате од приватниците мајстори, да ви направат фиокари какви што сакате, по ваша желба и замисла.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elichka

  Elichka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски
  Провери во Yusk, ние купивме од таму фиокар баш како што замислуваш, беше околу 4.200 денари. Има и бел и класичен дрво дезен, сами го склопувавме и прилично е квалитетен и стабилен. Вака изгледа:
  [​IMG]
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  11.496
  Допаѓања:
  127.584
  јес да икеа се галабарници ама и затоа се ефтини
  инаку за 30 е ако ти направе махстор бела кулен погоре е ставена кажи ми и јас ке си порачам
  сепак и тука е она старото колку пари толку музика
   
  На Dream-Girl, Dust и Orthophill им се допаѓа ова.