1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фирми за чистење домови

Дискусија во 'Дом' започната од Nalla, 29 декември 2018.

 1. Nalla

  Nalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2018
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  226
  Пол:
  Женски
  Феминки, барав и не најдов никаде ваква тема и конкретно искуства. До сега не сум воопшто задоволна а и тешко се наоѓа жена за помош дома, па затоа овој пат решив да пробам со фирма. Една колешка ми ги предложи Бигор Клининг, доаѓаат со свои средства и машини и за 8 часа прават се цакум пакум.
  Дали имате искуство со оваа или некоја друга фирма?
   
 2. ivani30

  ivani30 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  2.631
  Пол:
  Женски
  И јас барам жена за дома за чистење некако епен неактивна темава
   
  На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sweetie 981

  sweetie 981 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2019
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Во последно време и јас размислувам, да најмам некоја жена што би доаѓала еднаш до два пати неделно да чисти по дома, или по потреба, но некако слабо искуства на форумов, изгледа сите наоѓаат време да се справат со обврските :(
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.996
  Пол:
  Женски
  Тешко се наоѓа жена. Еве јас веќе пет години барам саглам жена, не можам да најдам. Сум викала фирма за поголеми генералки со поместување мебел, редење шкафови, чистење кујни внатрешно (фрижидер, шпорет, висечки елементи и се), ама скапи ми станаа. Има доста фирми, јас од Сфера сум задоволна, три жени ми доаѓаа за 8 часа, за 90 квадрати куќа на едно ниво, до лани по 3000 ми земаа, годинава 5000 ми побараа. И оттогаш не ги викам, сама чистам, некако многу ми се виде. Други фирми се Еурочист, Професионал, Бапал... сите сум ги контактирала кога требало да се чисти, ништо слободно немаше во наредни десет дена па и повеќе, а се плаќа 150-200 денари од час, зависи дали со твои средства за чистење или нивни. Небитно колку луѓе ќе дојдат, цената е таа. Лично искуство со тоа дали се добри или не, немам, засега. Сакам да најдам жена што би ми доаѓала еднаш на десет дена за чистење, ама нема. Навистина нема.
   
  На kukla21 и Bupalu им се допаѓа ова.
 5. petunija77

  petunija77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  20.448
  Дали има некој препорака за сервис за чистење?
   
 6. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.811
  Пол:
  Женски
  Jas naletav slucajno na temava...
  I ne bi mozela da gledam da mi se motka nekoj i da mi slaka niz doma so krpceto!
   
 7. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.978
  Пол:
  Женски
  Искуство од чистење на паркет со машина на пареа преку фирма?
   
 8. sweetie 981

  sweetie 981 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2019
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  euro cist
   
 9. petunija77

  petunija77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  20.448
  Беа веќе ,како за прв пат добро беше
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.996
  Пол:
  Женски
  Колку луѓе доаѓаат и колку наплаќаат?

  Јас си викав од фирма пред коронава редовно, ама претераа со цената последниот пат, иначе три жени доаѓаа, за осум саати се средуваа, со тргање мебел (она што може да се помести), со чистење и прередување на кујнски елементи, плакари и се останато.... ама баш темелно чистење од кое сум презадоволна. Ама цената...
   
 11. sweetie 981

  sweetie 981 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2019
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  веројатно луѓе колку доаѓаат и колку наплаќаат зависи и од квадтратурата, кај мене доаѓа една жена со мои средства и алати за чистење 1200 ден, со нивни мислам дека е 1600. исто 8 саати најчесто и помалку, зависи се колку работа има, а бидејки доаѓа секоја недела нема многу работа
   
 12. petunija77

  petunija77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  20.448
  2840 ден, две жени со мои средства и сл. помалку околу 6 часа беа(имав обврски затоа пократко беше времето )и скоро се успеаа да средат
  А од која фирма си задоволна ?
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.996
  Пол:
  Женски
  Сфера се вика. Ја знам и газдарицата, па кога почна да работи и бев меѓу првите клиенти. Ама што е многу, многу е.
   
  На petunija77 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.368
  Допаѓања:
  317.536
  Пол:
  Женски
  Јас 1500 и плаќам на жената.Останува додека не среди се.Некогаш се тоа 4 некогаш 6 часа.Сретствата се од мене.За поместување и се останато сама прави.Ја сум задоволна мн.
   
  На Малечка Маша, thatnorma и Hortenzija им се допаѓа ова.
 15. petunija77

  petunija77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  20.448
  Не можам да најдам ,со години барам ,добро што си успеала да си најдеш
   
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lepoticata

  Lepoticata Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Женски
  Ако можеш да споделиш контакт, јас барам жена за да ми направи генералка, и за понатаму еднаш неделно да доаѓа.
   
 17. Bibi30

  Bibi30 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2017
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  1.176
  Пол:
  Женски
  Може ли да ми препорачате некоја жена за чистење на стан? Никако не можам да најдам... За Скопје
   
 18. Малечка Маша

  Малечка Маша Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2015
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  во тие 1500 ги чисти прозорите/вратите?
   
 19. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.368
  Допаѓања:
  317.536
  Пол:
  Женски
  да
   
  На Малечка Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Cottontail

  Cottontail Нов член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2022
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Те молам да споделиш контакт. Ти благодарам однапред