Фирми за чистење домови

Дискусија во 'Дом' започната од Nalla, 29 декември 2018.

1. Nalla

Nalla Истакнат член

Се зачлени на:
    29 декември 2018
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    226
    Феминки, барав и не најдов никаде ваква тема и конкретно искуства. До сега не сум воопшто задоволна а и тешко се наоѓа жена за помош дома, па затоа овој пат решив да пробам со фирма. Една колешка ми ги предложи Бигор Клининг, доаѓаат со свои средства и машини и за 8 часа прават се цакум пакум.
    Дали имате искуство со оваа или некоја друга фирма?

2. ivani30

ivani30 Истакнат член

Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    272
    И јас барам жена за дома за чистење некако епен неактивна темава

На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sweetie 981

sweetie 981 Активен член

Се зачлени на:
    22 август 2019
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    15
    Во последно време и јас размислувам, да најмам некоја жена што би доаѓала еднаш до два пати неделно да чисти по дома, или по потреба, но некако слабо искуства на форумов, изгледа сите наоѓаат време да се справат со обврските :(

4. Annath

Annath Форумски идол

Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    16.222
    Допаѓања:
    136.324
    Тешко се наоѓа жена. Еве јас веќе пет години барам саглам жена, не можам да најдам. Сум викала фирма за поголеми генералки со поместување мебел, редење шкафови, чистење кујни внатрешно (фрижидер, шпорет, висечки елементи и се), ама скапи ми станаа. Има доста фирми, јас од Сфера сум задоволна, три жени ми доаѓаа за 8 часа, за 90 квадрати куќа на едно ниво, до лани по 3000 ми земаа, годинава 5000 ми побараа. И оттогаш не ги викам, сама чистам, некако многу ми се виде. Други фирми се Еурочист, Професионал, Бапал... сите сум ги контактирала кога требало да се чисти, ништо слободно немаше во наредни десет дена па и повеќе, а се плаќа 150-200 денари од час, зависи дали со твои средства за чистење или нивни. Небитно колку луѓе ќе дојдат, цената е таа. Лично искуство со тоа дали се добри или не, немам, засега. Сакам да најдам жена што би ми доаѓала еднаш на десет дена за чистење, ама нема. Навистина нема.

На kukla21 и Bupalu им се допаѓа ова.