1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фитнес, Диета...

Дискусија во 'Канта' започната од sikky28, 23 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sikky28

  sikky28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво женски.
  Имам другарче, да кажам и знам дека не треба да се мешам.. тоа е негова работа.. но можеби ќе му помогнам :^)
  За негова возраст е многу пуничок :) Нема врска.. не знам како да се искажам.. ама има еве сега има 14.. а лани беше на систематски преглед и имаше точно 99кг. Од лани немал ниту една диета, не вежбал ни ништо... само се поправа, никако да ослабе.

  Знаете некои диети? нешто? :?:
  Фитнес знам дека има во Борис Трајковски..
  ама нешто поевтино бара ако знаете на други места кажете.

  што ќе биде ако продолжи вака...
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Имаш цел подфорум диети и еден куп вакви теми.Прочепкај ќе најдеш нешто корисно.
  На крајот,најлесно е да најдеш диета и фитнес центар,потешкото е да го убедиш да почне од некаде.Во секој случај 100 кг на 14 години...квалитетот на живот значително му е намален,да се удри една проста математика резултатите се погубни.А плус,ваквото однесување на млади луѓе најчесто од е од психичка природа,не знам колку ти можеш да му помогнеш во тој случај.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.