1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фитнес ден на новите мајки

Дискусија во 'Фитнес' започната од Eli23, 18 јануари 2016.

  1. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    Можеби до организмот е...искрено мене секогаш ми помага во забрзување на метаболизмот и за намалување на стомакот посебно балансот
     
  2. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    :$:$:$ :hug::*
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.392
    Пол:
    Женски
    Јас почнав да вежбам првите месеци но многу ми беше далеку местото, иначе одев на Бејбифит. На мајките кои имаа поголеми дечиња им беше полесно, децата си играат (дека има еден куп играчки чуда), а они вежбаат. Сега видов дека има и Зумба.. може да ги побарате на фејсбук академија Вели Мумин. Јас пауза си правев дека имам факултет за довршување, па учам и немам време и за тоа. А сакам да си почнам сега тука кај мене во населба во школото имало пилатес... па до роденден уште малку да ослабам :D
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    Мислам за нас ќе биде подобро повеќе да удриме на вежбање, него на редукција на исхраната.
    @mama89 , изгледа ќе те чекам и јас од 1ви. :lol:
     
    На mama89 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    Нов месец со нови сили :) нова надеж :)
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.184
    Допаѓања:
    5.301
    Пол:
    Женски
    Еден месец по породувањето започнав со едноставни вежби на орбитрек, најпрво по десетина минути, подоцна и подолго, по дваесет минути и половина час.За жал, не бев многу редовна како резултат на честите доења и постојаната трка со времето, па секое спиење на детето го користев било за вежба, дремка или работа по дома. Веќе откако наврши три -четири месеци продолжив со вежби за цело тело, но со мали тежини, (три килограми) и не практикував чучњеви. Подоцна повторно имав застој во вежбањето поради непредвидени обврски, а сега повторно се вратив на вежбање ( во принцип 4 пати неделно) и со зголемени тежини. Вежбам дома, а детево обожува да ги следи вежбите, па и на двете ни е забавно. Но, морам да напоменам, дека пред да започнам со вежбањето се консултирав со гинекологот кај кого се породував. Во врска со исхраната, се хранам здраво, така се исхранував и пред бременоста и во текот на истата. Избегнувам многу благи производи, со исклучок на слабо засладено какао и понекогаш сушено овошје. Исто така пред да забременам активно вежбав, било во теретана, дома на справи или трчав кога временските услови го дозволуваа тоа.
     
    На sofijanoka, Eli23 и okcenzi им се допаѓа ова.
  7. Макрис

    Макрис Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2015
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    69
    Ви посакувам на сите нови мајки здраво слабеење. Јас не сум мајка, но налетав на темава и сакав да ви дадам еден вид подршка :)
     
    На sofijanoka, Bellona и BlackNight им се допаѓа ова.
  8. Bellona

    Bellona Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2015
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Вежби за задник секој втор ден, дур спие бебуш или е премногу зафатен со играчките.
    Одзимаат 15 минути, даваат за кратко резултати. Многу добра мотвација е кога си гледаш промени. И бидејќи мајките се во постојано движење и да не вежбаш толку задникот си стои.

    Но, после 4 месеци има свој свет бебуш - играчки и џабе му збориш. Он е на стомак и си брка работа. Па и ја ќе си бркам. :D
    Сега планирам и вежби за грб и скекови да почнам.
    Стомачни ни во сон. Ме мрзи.
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.