1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фитнес клубови

Дискусија во 'Фитнес' започната од Girl4ever, 9 јуни 2010.

  1. podarokce

    podarokce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Имам 4 другарки што одат во Ламбада и ми рекоа дека и во Јуни и Јули ќе работи клубот. И јас си резервирав за од 13-ти Јуни (Понеделник) и ќе се изнавежбам летово. Па и од 15-ти Август ќе си продолжам бидејќи тренерот рекол само од 1 до 15 Август клубот не работи.
    Во Јули ми рекоа дека цената е 600 ден , за по 2 пати во неделата , по 1 саат.
    На фејсбук се наоѓа лесно клубот -по името ламбада латинклуб.
    Другарките се презадоволни , меѓудругото и бидејќи никогаш не се прават гужви во групите.
     
  2. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Каде може да најдам фитнес клуб во Струмица?
     
  3. misslady3

    misslady3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    и јас имам 14 години и одам на фитнес но страв ми е да не направам некакви комликации оти постојано ми велат дека вежбането е препорацано над 16 години :worried: ве молам помогнете ми незнам дали да продолжам со вежбане во теретана и понатаму или да одам на аеробик ?
     
  4. misslady3

    misslady3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
     
  5. D.C

    D.C Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Dali fitnesot pomaga vo gubenje na kilazata , ili samo gi zacvrstuva muskulite , odam veke 4 dena , drzam dieta, muzkulite na celo telo uzasno me bolat a voopshto nemam oslabnato , (imam 15 god) Helpppp! :'(
    [mod-kirilica:196rnn2e][/mod-kirilica:196rnn2e]
     
  6. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Па за 4 дена,ни со магично стапче да те мавнат нема да ослабеш,освен со некоја поригорозна диета.
    Треба повеќе време,месец,два...ама добро е што ем вежбаш,ем си на диета.
     
  7. gossipgirl20

    gossipgirl20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Здраво.Ке може ли некој да ми препорача добар фитнес клуб но само за девојки, по можност во релација влае-центар. Однапред ви благодарам :)
     
  8. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Има пилатес добар позади бунјаковец пазарчето,аеробик карши универзална во зградата до брос кафе,а во зградата на горење пред лептокарија имаш добар фитнес клуб.
    Сум пишувала на темава,и јас лани барав во влае,ама ете лани се откажав од идејата,сега сакам обавезно да се рекРеирам преку годината,имате ли предлог негде околу порта вале?
     
  9. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    и јас сакам во аеродром ;)
     
  10. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    дознав дека има Аеробик Клуб Во АЕРОДРОМ на улица владимир комаров 16-3/19 кај Палма, Острово. еве ви и телефонски број 02 - 2464 778 и јас ќе се јавам за да одам али моментално не сум во можност .. па затоа ако се јави некоја нека пише како оде со термините и цените ... поззз
     
  11. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    aа да надополнам за тие што сакаат Фитнес имало во Аеродром наспроти Бисер трговскиот се вика АС еве ви и тел : 02 612 1906 и 02 245 5762... па пишете ако се јави некој ....
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Јас овој месец треба да почнам во салата Борис Трајковски, како ќе биде ќе видиме :)
     
  13. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Јас некои 6-7 години вежбав во еден клуб кој за жал веќе не постои.Потоа, имав голем проблем да најдам соодветен фитнес клуб од причина што повеќето ми беа too fancy.Мразам кога вежбам да се чувствувам како во диско,со прегласна музика, нафракани девојчиња што се дојдени по се,само не за вежбање и локални ,,шифоњери,, што само се гледаат у огледало и by the way смрдат :o
    Конечно пред неколку месеци си го најдов местото што го барав.Карши Рамстор....
    Чисто,интимно,супер справи,без премогу гужва,фини културни луѓе...Супер сум задоволна!
     
  14. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Лала тоа е во зградата кај што е и орифлејм??
    На 5-6 кат така :)
    Кажи ми колку е месец??
     
  15. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Hipster, во право си, за тој клуб зборував.
    За три пати неделно за еден месец е 1200, а за секој ден за еден месец е 1500.Но, има големи попусти ако уплатиш за три или шест месеци однапред.
    На пр. јас плаќам за три месеци однапред за секој ден во неделата и ми доаѓа 3000.Фактички еден месец е гратис.
     
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Фала на информација Лола :)
    Ми се допаѓа тоа ако платиш три мецеси доаѓа 1000 по месец а тоа не скапо особено за таа теретана, сум чула дека е доста средена, а за 1000 месечно не е многу осовено ако можеш да одиш секој ден :)
    Мене сеа за сеа хит ми е Плаза, 1800 е за 2 пати неделно, но имаш фитнес, базен и сауна.
    Сауната е :x Јас вежбам пола саат макс, базен и така и така, и киснам у сауна.
    има две и финска и инфра ред, финската ми е фав :inlove: ама седам и во двете 3 пати по 15 мин толку може максимум.
    Само ценава е брич :|
     
  17. DiPi

    DiPi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    29
    ај ако може некој подетални информации да даде за овој фитнес клуб ? :)
     
  18. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Девојки знаете ли дали има туш во Борис Трајковски? Планирам да одам пред школо кога сум втора смена, и да се истуширам пред да одам. :)
     
  19. Andzelika

    Andzelika Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    176
    Препорака за фитнес клуб во Автокоманда, Сингелич ....?
     
  20. Mashni4ka

    Mashni4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    23
    Има ли некој одено во теретаната во Автокоманда, позади полицијата што е???
    Сакам да почнам после велигден, па ако има некој искуство или знае нека пише. :)