1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фитнес клубови

Дискусија во 'Фитнес' започната од Girl4ever, 9 јуни 2010.

  1. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Да. Тоа е фитнес клубот -Флекс. Ако мислиш на теретаната во пензионерскиот дом. Добро место. НО моја препорака ви е од 1-2 мај се отвора нова теретана во Автокоманда, со сосема нови справи. Ке се наоѓа кај поранешната Гладијатор 2. Истиот простор, друг газда. Ако некој не знае каде е тоа, поточно е кај фризерско студио Аквариус. А за девојката што праша за во Сингелич-Фаланга е во маџари, во Сингелич нема, но близу ти е и ова. Мада најтоп ке ви е ваму кај што ви велам, новово. Просторот е екстра а и плус тазе справички, за мерак.
     
  2. Mashni4ka

    Mashni4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    23
    Да, и јас имам слушнато за таа новата, ама прво ке почнам во таа Флекс (за истата збориме), ке одам 3-4 пати неделно, за да стекнам кондиција па после од мал ке се префрлам во таа и ке си плаќам месечно.

    А и да те прашам во Флекс има инструктори за да те насочуваат на што да вежбаш, како..? Бидејки прво имам за симнување маса, па после мускулчиња :)
     
  3. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Имаш човек таму, ке ти подобјасни. Пред се да знаеш најбитна ти е исхраната. Без средена исхрана (мислам знаеш, али ај ке кажам) ништо не правиш. Јас бев инструктор едно време. Сега работам стриктно онака само за совети, бидејки немам баш време да висам по теретани и да советувам зашто имам друга професија што ми е побитна (фул тајм џаб). Среди ја исхраната, прави минимум 30 мин кардио и вежбај со повеке повторувања во серија. Кардиото ке ги топи маснотиите, вежбите ке те оформуваат. Ако треба совет пиши ми лп. Извинете за оф топик.
     
  4. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Луѓе абе кажете ми некоја теретана, само за жени во близина на Бисер ?
     
  5. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Само за жени!? Нема во близина на Бисер такво нешто. А зашто ти е само за жени?
     
  6. Rock.Lady

    Rock.Lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    Колку што знам, најблиску фитнес клуб само за жени има во н.Лисиче.
    Се работи за "Фит Лајф", па ако те интересира ќе ти испратам мобилен телефон преку приватна порака.
     
    На Detelina4 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Каде се наоѓа поточно во Лисиче, ми одговара јас на граница меѓу Лисиче и Аеродром сум. Ај ако сакаш објасни ми локација подетално во ЛП
     
  8. Mashni4ka

    Mashni4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    23
    Се отвори ли новата теретана во Автокоманда???
     
  9. neo

    neo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    163
    Кои фитнес клубови ги има во Кисела Вода и како се движат цените? И има ли разлика некоја помеѓу фитнес клуб и теретана или тоа е исто?
     
  10. Kom.pot

    Kom.pot Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.786
    Ај некој ако е упатен нека ми препорача фитнес клуб во Охрид. Јас знам само во спортскана сала дека имат, ама некако не ми се одит таму пошо само некој разбацани батиња е полно и женски нашминкани како во диско да одат , а не на вежбање :x
     
  11. anaj1d

    anaj1d Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    6
    Fitnes centri :)

    Devojki me interesira da ne znaete nekoj fitnes centar za zeni, (samo za zeni) vo blizina na Naselba Aerodrom vo Skopje...:)) i kolku e clenarinata :)) fala :)
     
  12. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.476
    Допаѓања:
    5.789
    Пол:
    Женски
    Најдобар во аеродром е Атлета, кај железничка. Не е само за жени ама е доста добар, има избор на справи ( не е како другите кај што има еден куп билдери ) :)
     
  13. Eli-.-s

    Eli-.-s Активен член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    vo aerodrom ima fitnes napisi na google fitnes skopje i ke ti otvori najveke se vo aerodrom i vo n.lisice, mene mi treba vo centar ili vo blizina na zeleznicka zosto ne sum od sk, dali nekoj znae dali ima i kako mozam da dojdam vo kontakt so niv ?
     
  14. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    Кај железничка има Атлета и Терминатор. Атлета е повеќе така скапичка, бидејќи идат познати луѓе :) (мислам дека негде 2300 е , не ме фаќај за збор)
    А Терминатор е 1300 месечно, со што ја сум задоволна ептен. Идат и девојчиња таму :)

    Еве контакт за Атлета
    http://www.fitnessclubatleta.com/

    Еве за Терминатор
    http://www.facebook.com/pages/Fitness-C ... 9796892670
     
  15. mem3

    mem3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Дали со одење на фитнес се губи и килажата и се забавува растот(висока сум отприлика 1,60) или може да се вежба на справи на кои сакаш да зацрвстиш мускули пример или затегниш стомак...?
     
  16. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Секако дека се губи килажа но зависи од тоа какви вежби вежбаш. :)
     
  17. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.476
    Допаѓања:
    5.789
    Пол:
    Женски
    Во атлета е 1500 ден месечно, 3 пати во неделата до 17 часот, а 1800 ден 3 пати неделно до 22 часот :) ( информација од прва рака бидејќи јас одам таму, а за ова другово не знам :))
     
  18. kika13

    kika13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    104
    Дечки да ве прашам дали може да ми препорача некој во Чаир фитнес центар и дали работи тој фитнес центар блиску до поштата што беше ?? Ај срцки стее за до утре ми треба :*
     
  19. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Јас одам во Голд Џим , местенцето е кул , в центар е , ги има сите потребни справи , тренерите се многу фини , начитани и знаат да објаснат се што е поврзано со фитнес.
    И сето тоа за 300 денари ,кај ти го има? :)
     
    На kika13 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    хмм, поточно малце можеш да ни појасниш? каде се наоѓа, колку пати (ваљда ова е некоја чланарина) и тоа тренерот само ти подпомага додека вежбаш или лично вежба со тебе? :)