1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фитнес клубови

Дискусија во 'Фитнес' започната од Girl4ever, 9 јуни 2010.

  1. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497

    Јас одам во клуб ,,СТРОНГ,, одма позади туризам и менаџмент е.
    600 денари месечно, нели одиш секој ден кога можеш, додека 80 денари е од час.
     
  2. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Знае ли некој некој фитнес клуб или теретана блиску до државна или рамстор ?
     
  3. Beatriche19

    Beatriche19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    89
    ги прочитав сите мислења..незнам што да кажам.Видов во Атлета и за скапо...ИЗГОР СКАПО Е!!!!
    Незнам друг фитнес у близина на аеродром освен да ми препорача мене некој....било што...фитнес,зумба,аеробик....само да е за скокање,трчање :)
     
  4. Ana.Jones

    Ana.Jones Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    1.124
    Би ви била бескрајно благодарна доколку некој ми каже каде точно во Аеродром има местенце за вежбање (аеробик, фитнес, теретана, зумба, енитинг), или пак телефонски број. Само да не е многу гужва.

    Фала однапред.
     
  5. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Малку сум оффтопик ама пак да прашам. Имам спондилозно-артрозни промени на ц5 и ц6 вратен пршлен . Сакам да прашам ако некој е информиран дали можам да вежбам фитнес ?
    Однапред ви благодарам за одговорите :)
     
  6. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Како е таму? Мислам ако сакаш нешто повеке да ми кажеш, голем ли е просторот, хигиена, вентилација и сл. зашто блиску ми е и би сакала да одам ама никаде на нет нема слики или сл ( немат веб страна а на фб ја има само локацијата на мапа )????
     
  7. honesty

    honesty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    296
    имате пилатес одма до вучко во аеродром.
     
  8. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497

    Просторот не е премногу голем, но е доволен :).
    Значи има место и кај да се свртиш, и да застанеш без да се ,,убуткаш'' во некого.

    Инаку јас баш поради добрата локација, хигиената која морам да признаам е на високо ниво и сите оние пропратни детали ја одбрав теретанава за кога имам слободно време да одам. Секогаш чисто, уредно, со норми и правила кои мораат да се почитуваат. Добри справи има, сите се нови и во функција. Само мислам дека плус некои справички како на пример лента за трчање и слично, би завршиле работа.
     
  9. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Чувајте си ги убаво работите бидејки на дечко ми му дрпнаа 4000ден. од јакна во теретанава, заборавил дека ги оставил во неа - во внатрешен џеб :!: и отидоа
     
  10. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    А нема шкафчиња со клуч во соблекувална кај што си ги оставаш работите? :o

    Баш сакав за поточна локација да прашам зашто ја барав летоска теретанава и не можев да ја најдам, па отидов во друга. :| Сеа ова ме замисли, искрено.....ако нема шкафчиња кај што можеш на сигурно да си ги оставиш стварите. :?:
     
  11. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    anabel-a нека ти каже поубаво, јас ова ти кажувам пред неполна година, тогаш мислам мобилни и такви работи оставале кај шанкот кај вработената...
     
  12. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Грин Ајс, шкафчиња мислам дека нема - барем јас како што имам разгледано територија. Женската соблекувална е прилично многу мала со оние за закачување за палта, јакни итн. Друго мислам дека нема.
    Јас дека секогаш доаѓам подготвена од дома за вежбање и таму само патиките ги сменувам и блузата на крај, така да немам потреба од шкафче или слично.

    Инаку се наоѓа одма позади туризам и менаџмент факултетот, има една бандера и на бандерата има знак на кој пишува Fitness Club и стрелка. И од стрелката само право, нема шанси да утнеш. :)
     
    На green.eyes му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Aylin123

    Aylin123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20
    Феминки, дај препорачајте некој фитнес клуб во капиштец, карпош, центар и како се движат цените? Ајде редно време е да почне да се вежба :)
     
  14. TralalaScorpio

    TralalaScorpio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    51
    https://www.facebook.com/pages/Ladys-Cl ... 62?fref=ts

    за оние на кои им е близу маџари .. :D
    700 е пилатес(со аеробик), фитнес , 3 пати неделно ..


    п.с. има и соблекувална со шкавчиња :P
     
  15. Aylin123

    Aylin123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20
    http://www.angelius.mk Дали некој имал искуство со овој фитнес клуб на Ленинова?
     
  16. TD21

    TD21 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Атлета кај Железничка или Kan Gym во Козле
     
  17. nagjavolotbeljata

    nagjavolotbeljata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Имам посетено повеќе теретани од елитни па до подруми со 2-3 тега :) Ако сакаш да вежбаш, ќе вежбаш во било кои услови. Како и да е според мене најдобра теретана е Гладијатор во студентски дом пелагонија, во женскиот дел на објектот на 6ти кат. Сега е реновирано, има нови справи, инструктори и секако ептен јака вежбачка атмосфера. Месечна членарина е 700 денари со неограничено вежбање, а работи секој ден од 10 до 10 освен недела од 5 до 10 :)
     
  18. strelecF

    strelecF Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    14
    ДЕВОЈКИ АЈ ВЕ МОЛАМ ПРЕДЛОЖЕТЕ МИ НЕКОЈ ФИТНЕС ЦЕНТАР ШТО Е БЛИСКУ НОВА КОЛОНИЈА-ИДРИЗОВО!
    (ЕТЕ НЕКА БИДЕ МАЏАРИ, ПЕТРОВЕЦ ИЛИ СЛИЧНО)

    ЈАС ТАМУ СУМ СМЕСТЕНА ДЕКА СТУДИРАМ НА ПОЛИЦИСКА АКАДЕМИЈА, И НЕ МОЗАМ СЕКОЈ ДЕН ДА ПАТУВАМ ДО ДРУГИТЕ ОПШТИНИ

    ПОЗЗ

    Модератор: Користете големи букви само ако сакате да потецирате нешто.
     
  19. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    имаше пишано, сепак ... :D
    и благодарам за информацијава само кажете ми какво ви е искуството во лејди?
     
  20. strelecF

    strelecF Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    14

    Не ми се допаѓа фитнес центаров, зашто ги нема тие справи јас што ги сакам орбитрек, степер и лента за трчање :worried: