1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фитнес-предизвици

Дискусија во 'Фитнес' започната од Lux, 19 јануари 2012.

 1. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Темава ми дојде како инспирација од таа со книгите од литература.
  Да си правиме месечни предизвици за тие кои се фитнес фанатици, добра идеја или не?
  Ќе ја отворам темава на пример од денеска до крај на Јануари и крај на Април со предизвик тие што сакаат и се заинтересирани да направат плочки на стомак и на крај на предизвик на крај на месец Април да поставиме слики од стомачните плочки.
  Бива или не?
  Може и друг предизвици да предложувате , ама да имаме доказ за постигнатите успеси, оние што нема да направат пр. плочки ништо страшно, ќе пролонгираат.
  И сите на крај на предизвик да кажат што како правеле за да ги добијат плочките.
  Јас од утре почнувам со реализација, на крај на Февруари да очекувам дека ќе можам да ви се пофалам со сликичка со доказ.
   
  На mackica1, smajliX, Mini-Mouse и 9 други им се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.814
  Допаѓања:
  151.740
  Лукс,да не те демотивирам,ама плочки се прават за 4 месеци! :) Поубаво реални цели за да не се демотивирате,па да се откажете. До 29ти февруари ти гарантирам дека ќе имаш само малку поцврсто меше,ама плочки,цк.
  Ако поентата се оние ептен цврсти стомачиња,си мора посебен режим на исхрана и вежбање,не само вежбање. Кардио,без јагленихидрати и стомачни,ама не обични само до 100ка и тоа е тоа.
  Јас чекам да заврши овој месец кој е лапачки и тром,секако дека ќе се придружам потоа.
   
  На marlonbrando69, Chocolate.me, Ema.Sk и 3 други им се допаѓа ова.
 3. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.097
  Какви плочки со еден месец вежбање? :D Освен ако не купам за купатило па да си ги залепам на стомак :D За неколку месеци може и ќе се познава нешто, но за еден-тешко...Инаку јас сум почната веќе :muscle:
   
  На Gordana10, zhap4e и Lux им се допаѓа ова.
 4. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  522
  Плочки на стомак не се прават така брзо и лесно освен ако се нема ептен добра подлога (редовно вежбање цело време предходно) тие си бараат 3-6 месеци зависи од конструкција, посветеност итн. И за да не дојде до ситуација многу девојки да се демотивираат, предлагам за почеток да направиме предизвик на пр. -2цм во обем на стомак. Тоа е пореално и сосема доволно за почеток!

  Како и да е интересна тема, особено за тие без мотивација :)
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Еве нека биде до крајот на Април горе го преправив, ако некоја ги направи побрзо може да се фали.
  Битно предизвикот е прифатен и кој се согласува со тоа нека се придружи.
  Заедно ќе бидеме помотивирани.
   
  На nela.oh и MSkorpionka им се допаѓа ова.
 6. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.671
  Лукс одлична идеја, и овој предизвик го прифаќам... јес дека месец време е прекратко за плочки, ама барем може да ги споделиме резултатите кои сме ги постигнале.
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 7. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  2.061
  Допаѓања:
  6.091
  Зависи каква основа имате.
  Ако претходно сте вежбале и сте правеле вежби за стомак ( веќе ви е зацврстен до одреден степен ) тогаш не гледам причина зошто да не се реализира ова .. Мотивирајте , не демотивирајте ! :)
   
  На nela.oh и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 8. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Јас имам друг предизвик, до крај на Април да се здебелам + да си ги зачувам плочките ако е тоа воопшто возможно.
   
 9. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Уште една мала идеа..инаку одличен предизвик.На крајот на секој месец, до месец Април, да ставаме по 1 сликичка како напредуваме? :D
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  ^Кој сака нека стави, ама можеме да правиме и она before and after . :)
  За попрегледно да ми е , ќе си вода дневник што, како и колку време су вежбала се за да има евиденција ко ќе ве известа.
  Инаку треба регулирана исхрана и многу вода.
   
 11. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Ооо божее најдобар предизвик !
  Ќе пробам и јас, ама не ветувам ништо :lol:
   
 12. Brojce

  Brojce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19
  Ме заинтереситра и мене овој предизвик ќе се трудам да одам до крај.
  Јас до пред Нова година правев многу стомачни така да малку ми е цврсто мешето.Овој месец така го истерав со празници со гозби калории колку сакаш.Ама готово последните денови ги бројам се спремам и од понделник почнувам официјално со слабеење и со овој предизвик.
  ^Можиме исто така да пишуваме кои се рутините и исхраната за време на правењето стомачни да се мотивираме и слично :)
  Поинтересно ќе биде ако има before i after како што кажа Лукс , зошто на крајот на предизвикот може да ни дојде некоја билдерка па да не демотивира сите :lol:
   
 13. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  270
  Мене предизвик за јануари ми е да ги сништам 2-3кг што ми се вишок од празнициве и сл. а до април ќе гледам да го остварам и предизвикот со стомачните... иако не сум љубител на предефинирани плочки кај женско, ама бар да ми се оцртаат помалку...

  Btw добра тема...
   
 14. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа идејава . И јас го прифакам предизвикот . Ќе пробам , зашто да не ! :)
   
 15. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Супер идеја, со ќеиф ќе ве читам и коментирам ;)
   
  На MarchelineAmaru и nela.oh им се допаѓа ова.
 16. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  2.107
  Пол:
  Женски
  Јас започнав пред 3 месеци покрај џогирањето и утринско вежбање.
  Ви се придружувам :)
   
 17. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  И јас се придружувам! :) Ова ми е една од работите што сакав да ги направам во 2012. Не конкретно стомачни, ама сакав да си ја достигнам замислената фигура, зашто долго време вежбам ама тоа се некако го правам половично. Се' ми се сведуваше на трчање на кеј, што знам дека е супер кардио ама не е доволно за тоа што сакам да го постигнам.
  Е сега, :!: веќе втора недела сум на диета, детоксикација најобична после празнициве и од 1ви почнувам на фитнес. Ќе се сликам обавезно, поише поради себе, дека ме интересира како ќе тече тој процес, ќе пробам сликањето да биде на 2-3 дена и на крај секако ќе поставам слики тука, пред и после. :)
  И уште нешто, еве едно видео за мотивација на сите. Се надевам сите ќе бидеме задоволни и згодни до крајот на април ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=pIXzDTuOjt8
   
  На laryla, Ariel, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.
 18. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  270
  ^^ Типов не е тој тренерот што се здебели намерно како за негов проект, да видел како им е на дебелите луѓе па после да ја скини килажата што ја фрлил? Во смисла да докажи дека тоа е лесно изводливо па да им даде мотивација на луѓето.

  Инаку накрај е ваууу... секси :D
  Ова ти се вика упорност.
   
 19. mdb

  mdb Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  269
  Може да се направат плочки на стомак за помалку од еден месец. Е сега, зависи каков ти бил стомакот пред да поченш да ги правиш вежбите :)
  Ја сум повише за цврст и подигнат задник :)
  Ај кажите троа некоја вежба, па ке се сликаме после :)
   
 20. shushuru

  shushuru Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  се придружувам и јас! :) Супер идеја!