1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фитнес-предизвици

Дискусија во 'Фитнес' започната од Lux, 19 јануари 2012.

  1. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Девојки обавезно фотка сега и фотка крај на април и повремено запишувајте како се храните и кои вежби ги правите за да можеме сите да разменуваме искуства за вежбањето ;) .

    И јас ќе ви се придружам да не биде само коментирам а ништо не правам ама ако некоја направи пофини стомачни од мене срам да ви е :D.
     
  2. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Интересно, интересно :clap:
    Не сакам премногу дефинирани стомачни кај женско, него убаво и затегнато стомаче со малку изразена линија на средината. Главна цел ми е да се откачам од спојлерот ( не знам како се вика точно) :D не ми се многу големи,ама од секогаш ми боделе очи, дури и кога сум ја имала посакуваната килажа и форма. Не знам како да ги снема. Сум имала периоди кога екстремно сум слабеела од Х причини,ама тие абер немаат :^) Покрај кардио вежби мислам дека за тоа помагаат и вежби со странични истегнувања и вртење хулахоп. Ако има некој друг предлог, може да сподели
     
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    ^Разгледај по темиве во Фитнес можда ќе ги најдеш вежбите за кои зборуваш.
     
  4. funkygirl

    funkygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    408
    Интересноо :D
    И јас прифаќам :)
     
  5. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Прибидејќи темава е на тема множество од предизвици, предлагам за оние погабаритните, од мој калибар, да се стремат кон севкупно слабеење, со пред и потоа слика. Можеби ќе изгледаме како оние платените на Слим производите, но доволно е да се сфати како мотив да се направи нешто со себе.
    Стомачни, нешто подоцна. Најпрво да се отстранат зимските заштитни слоеви. Пролет доаѓа. [​IMG]
    Прифатено?
    Дебелото дете моли за одговор и произнесување на можни потписници на договорот. :wasntme:
     
    На La.Reina.Del.Sur, nela.oh и zhap4e им се допаѓа ова.
  6. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.105
    Пол:
    Женски
    Интересно.

    А може ли и јас да ви се приклучам, со тоа што мојата цел е обратна - до некаде Април да се поправам мин 5 кила, макс 7-8. Со тоа што освен напорни и редовни вежби ќе си го зголемам внесот на калории, али тоа е друга тема, битно да почнам активно да вежбам и да си зголемам мускулна маса.
    И плочки ќе правам ако треба, се у име на темава и крај на Април ставам слика. :)

    Бива? Или да си барам друга тема :lol:
     
    На mdb, zhap4e и LivingGlam им се допаѓа ова.
  7. nicol

    nicol Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    139
    Еве од мене неколку слики,
    Многу е тешко да оформиш плочки,јас вежбав цело зимо и одвај малку оформив после тоа немав време и не вежбав редовно и ги изгубив али не баш она веке да нема ништо, има али не се познаваат многу треба да се стегнам па да се видат али нема веза битно е дека има резултати и сите да зјапаат :lol: :P
    Можеби претерав со слики али сакав да се види позз ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • 01.jpg
      01.jpg
      Големина на фајлот:
      127,4 KB
      Прегледи:
      392
    • Photo 0689.jpg
      Photo 0689.jpg
      Големина на фајлот:
      205,6 KB
      Прегледи:
      395
    • SL742007.JPG
      SL742007.JPG
      Големина на фајлот:
      317,7 KB
      Прегледи:
      394
    На spellbound, lackygirl, SexiLy и 6 други им се допаѓа ова.
  8. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Идеата е прекрасна!
    Јас сакам да вежбам ама немам мотивација :)
    Инаку ако може некој да каже што вежби да се прават,режим на исхрана.
    Никол еве ако сакаш можеш да кажеш што вежби си правела,што се јаде,што не :D
    Ти си успеала и стварно многу ти се убави плочките на стомакот :D
    Инаку јас се приклучувам на овој предизвик :)
     
  9. nicol

    nicol Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    139
    http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc
    еве јас вие вежби ги вежбам секој ден :P кога имам време а после вежбање обавезно пијам чоколадно млеко така читав дека било убаво после вежбање да се пиело,и многу доброе вареното јајце, јогурт,ете тоа а и не јадев некоја посебна храна што ми се јадело тоа и сум јадела само редовно да се вежбааааа поззз ;)
     
  10. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    И јас се пријавувам :)
    Од утре почнувам со вежби, да симнам некое килце што имам накачено месецов,плус ако успеам и ако имам доволно време ќе практикувам и вежби за плочки...
    Се надевам ќе споделуваме работи тука, што како има резултати :D

    А, бе, знаеш дека со постов добив поголема мотивација? :D
    Сериозна сум.. Сега си викам од утре коа ќе почнам со вежбање леле-леле :devil: :D :D
     
  11. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Кревам рака за плочките!
    Абе јас си ги имам ,не дека не ,само имам и едно новокомпомирано масно перниќе врз нив ,маме му је**м ,немате претстава колку само ме вади од такт!
     
  12. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    Да знаете само како би ви се придружила да не ми е оваа е*ана настинка која ме држи 15 дена више и немам сила за ништо, а камоли за вежбање
    Ама може да дадам предлог?
    Ако целта е зајакнување на стомачни мускули ставете видео со вежби и вежбајте ги сите истите и за месец два споделете искуства кој како поминал и дали имаат ефект

    Еве да ви предложам вежби за стомачни може?

    http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
     
    На thestrongest, zhap4e, Cacy и 2 други им се допаѓа ова.
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Предизвикот е прифатен, почнав од пред 1 недела да ги вежбам brazil butt lift вежбите, во нив има и вежби за стомак, дополнително нема да правам стомачни па ќе ви ги покажам резултатите.
    Еве слика од мојата сегашна состојба на стомакот :)
     

    Прикачени фајлови:

    • HPIM0619.jpg
      HPIM0619.jpg
      Големина на фајлот:
      139,6 KB
      Прегледи:
      466
    На zhap4e, MSkorpionka, gothchick и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Сликано пред 10 минути специјално за овде.
    Тиезацрнетите се работите од собава(ги затскрив влечките и табуретката што влегле во кадар.
    Мимс какво струкче :)
    Еве ја мојата моментална состојба.
    И тежнеам кон предизвикот посебно за долните стомачни мускули, па се надева дека на другата слика ќе ги има посакуваните плочки.
    Две сликички
     

    Прикачени фајлови:

    • DSCN4492.JPG
      DSCN4492.JPG
      Големина на фајлот:
      202,7 KB
      Прегледи:
      448
    • DSCN4495.JPG
      DSCN4495.JPG
      Големина на фајлот:
      197,4 KB
      Прегледи:
      448
    На zhap4e и MSkorpionka им се допаѓа ова.
  15. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Im in. Али јас прво ќе се сконцентрирам да ја намалам килажата, а дури потоа да ги оформам стомачните. Вежбав и до сега, ама од денес се почнува по активно. Слики ќе ставам на крајот од април од пред и потоа, да се види ефектот.
     
  16. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Од денес почнав да вежбам.
    Ги правев вежбите од видеото што е поставено од темата...Изгледат лесно,но всушност се многу тешки :)
    Секој ден ќе правам серија од нив а викендот можеби ќе трчам :)
    Неверојатно како е оваа тема мотивација :D
     
  17. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Браво,супер предизвик.

    Со килажата немам проблем, но со вишокот на стомакот да. Од неправилна исхрана (најмногу од брза храна) качив неколку килограми и само стомакот ми се поправи.
    Ко трудно пиле сум :D и многу се нервирам. Така да ви се приклучувам и јас, па ќе видам што карактер сум и колку ќе успеам да добијам рамен стомак.
     
  18. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    Мимс и лукс - вие сте спремни за набивање стомачни.
    Јас уште не сум почната со стомачните, слика во февруари ќе редам (нели за прва фаза), втората здравје април... :P
    Сега сум окупирана со орбитреков, да го тргнам вишоков на стомаче, инаку џабе вежбање ни с од стомачни нема да се гледа :D
    Имам јас основа некоја имам, до летото вежбав мн стомачни, ај ќе видиме дали има нешто останато :) можда нема мн да се намачам да ги повратам :^)
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  19. thestrongest

    thestrongest Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    14
    Девојки да ви дадам еден совет. Искуството во спортот ми дава за право да ви кажам дека може да правите и 10000 стомачни на ден ама вишокот на стомакот никогаш нема да го отстраните. Најдобар начин е со кардио тренинзи ( трчање, возење велосипед ). Овде сакам да напоменам дека возењето велосипед е исклучително ефикасно кај отстранувањето на вишокот на слабините. За подобри резултати носете памучни маички, а во ова време и блузони или тренерки. Одбегнувајте шушкавци затоа што тие имаат ефект во првите 10 тина минути. Паралелно со ова практикувајте ги и вежбите од видеото погоре.
     
    На baby-star, passion.for.fashion, Lux и 4 други им се допаѓа ова.
  20. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Хахаха, да се правеа плочки за 1 месец.... :D
    Јас вежбам со години, еден ден не пропуштам, слаба сум, еластична, имам кондиција, ама немам ниту една плочка на мене :tmi: , и не сум многу затегната. Е, таква ми е градбата на телото и помекушеста сум. :lol:
    Сепак супер е предизвиков. ;)
    Само напред за сите кои сакаат да оформат тело, зашто броиме месеци до на лето, а резултатите не доаѓаат преку ноќ. :)