1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фи Џи Пи (Fi Ci Pi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MayDiamonds, 4 април 2017.

 1. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.662
  Допаѓања:
  1.967
  C6fc-b2WYAA9z2L.jpg

  Серијата е од најуспешната филмска продукциска куќа во Турција - AyYapim („Кога лисјата паѓаат“, „Фатмаѓул“, „Eзел“, „Притаени страсти“, „Инсајдер“..)
  Прва турска серија без цензура која поради експлицитните сцени не се прикажува на турските канали туку ќе оди само на интернет платформата PuhuTv. Работена е според бестселерот на Азра Коен во три дела „Фи-Џи-Пи“. Секоја сезона ќе има по 20 епизоди, а секој месец ќе се прикажуваат само 3.

  Се работи за психолошки трејлер во кој главната улога ја има психијатарот Џан Манај кој зад себе има мрачно минато како „Пандорина кутија“. Тој е најуспешниот психијатар кој успеал да им помогне на илјадници луѓе, води специјална емисија на телевизија во која јавно ги открива најмрачните мисли на своите пациенти и им помага да ги пребродат своите стравови. Тој е емоционално недостапен и маж кој живее само за задоволство и секс без обврски. На прв поглед изгледа како човек кој никогаш не се вљубил и никогаш немал чувства за некоја жена, но дали е тоа така..
  Се се променува кога ја запознава Дуру. Таа е балерија која е на пат да го оствари својот сон да биде препознаена и почитувана за својот талент. Заедно со нејзиното момче Дениз работат во училиште за уметности каде тој работи како професор по музика. Џан развива нескротлиа опсесија кон неа..
  Тука се појавува и новинарката Озге која се обидува да го открие темното минато на Џан.. Џан исто така држи предавања на факултетот за психологија каде една од неговите ученички Билге која води тежок живот, го привлекува неговото внимание бидејќи тој го воочува нејзиниот потенцијал да стане добар психолог.. Додека единствена личност која знае се за минатото на Џан е Ети.

  Серијата не е класична турска драма, има елементи на американски психолошки трилери.. Во секој случај го држи вниманието до крај и остава многу прашалници и долго размислување после првото гледање..

  Ozan Guven - психологот Џан Манај
  3wtl1cdjm9stc1jw.jpg

  Serenay Sarikaya - балерината Дуру
  0rUGE1Kr.jpg

  Mehmed Gunsur - музичарот Дениз
  379full-mehmet-gunsur.jpg

  Berrak Tuzunatac - новинарката Озге
  12260_4.jpg

  Busra Develi - студентката Билге
  busra-develi-10.jpg


  ficipi-dizisi.jpg
  resimHD-212840NP.jpg
  [​IMG]


  Серијата со српски превод може да се гледа тука:   
  Последна измена: 4 април 2017
  На Snowflake99 и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Сега гледам дека имало тема за серијава. Лани ја гледав, една од подобрите серии што ги имам гледано. Прејака серија, особено првите епизоди беа врв. Ми држеше внимание до сам крај.
   
  На en5 и Snowflake99 им се допаѓа ова.
 3. Snowflake99

  Snowflake99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2022
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
  Подолго време ја планирам за гледање, сега ме убедивте да ја почнам. Серенаја не ја сакам како глумица, затоа не ми се почнуваше.

  @Rama @@ceci11 да не ја имате гледано и вие? Друштвото за серии :D
   
  На en5, Rama и @ceci11 им се допаѓа ова.
 4. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Ќе почнам од вечер да ја гледам. И јас Серенај не ја сакам ама во Шахмаран ја гледав и таму ми се допадна.
  Јас само заради Мехмет ќе и дадам шанса
   
  На en5, Snowflake99 и Rama им се допаѓа ова.
 5. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  И јас не сум и фан на Серенај, ама сега едвај ја чекам новата серија која ја снима со Киванч Татлитуг, на најавите, горат двајцата буквално и се ептен добар спој:inlove:

  Инаку не, ја немам гледано оваа серија, го сакам Мехмет како глумец, ама не сум ја изгледала ете.
   
  На en5 и Snowflake99 им се допаѓа ова.
 6. Snowflake99

  Snowflake99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2022
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
  Ајде тогаш заедно ќе ја гледаме и дискутираме :)
   
  На en5 и @ceci11 им се допаѓа ова.
 7. Lotus Girl

  Lotus Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2021
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  3.596
  Пол:
  Женски
  Ми привлече внимание иако не гледам турски серии.

  Кај ја гледате и колку епизоди се излезени ?
   
 8. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Има 22 епизоди вкупно.
  Јас вчера гледав 2 епизоди и ми се допадна..
   
  На en5, Snowflake99 и Lotus Girl им се допаѓа ова.
 9. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Дали некој друг ја гледа серијава и како ви се допааѓа?
   
 10. Snowflake99

  Snowflake99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2022
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
  Јас првите 4 епизоди ги гледав, добра е многу.
   
  На en5 и @ceci11 им се допаѓа ова.
 11. Shalitra

  Shalitra Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.957
  Пол:
  Женски
  Јас онлајн ја изгледав цела серија, и прејака е со многу јака порака и поучни разговори. Скроз е психолошки трилер, кој сака овој тип на серии и филмови ја препорачувам. Од мене 10/10 :)
   
  На en5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. en5

  en5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2022
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав во три дена оваа серија. Прекрасна, интересна многу. Психопатот како одглуми улога, уау!
   
  На Shalitra му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.105
  Допаѓања:
  1.558
  Дали ја има на нетфликс, не можам да ја најдам?
   
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Ја нема на нетфликс, јас на turkish123 ја гледав со англиски превод. Можеш и со српски некаде да ја најдеш, нека ти каже каде ја има некој што така ја гледал. :)
   
 15. 8765

  8765 Нов член

  Се зачлени на:
  22 мај 2023
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Na koja tv ja davaat ovaa serija?
   
 16. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Не ја даваат на тв, ја има на интернет