1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флеки и дупчиња од акни на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од ev4e, 30 ноември 2009.

  1. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Како бе крв од вена? :whew::drunk:
    Лошо ми падна лелее .
    Aко не те мрзи ,објасни ми го процесот плс....:?:
     
  2. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    Mislam deka tvojata krv ti ja vbrizguva vo liceto ...
     
  3. confussed :(

    confussed :( Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    DALI IMASHE REZULTATI, KAKO SI ZADOVOLNA
     
  4. Ladybug.

    Ladybug. Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Дали кремот здраве помага за избелување на пеги?
     
  5. BOY12

    BOY12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Здраво јас имам флеќи од акни веќе подолго време ги имам на образите па ако може да ми кажете некој лек бидејќи ме нервираат многу..:(
     
  6. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    2.702
    Пол:
    Женски
    Дали негде во Охрид прават третмани за отстранување дупки и флеки од акни?
    :)
     
  7. J.St

    J.St Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki dali nekoj ima koristeno ricinusovo maslo protiv fleki i dali ima nekakov efekt :)
     
  8. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    Девојки овие дупчиња проширени пори црни ли што и да се навистина ми е многу гадни..Ниту пудра не ги покрива..Што да користам ги имам само ете на деловите под очите и на носот..Ве молам некој искуство бидејки многу нечисто изгледа.. @Biodevojka. Секој совет би ми бил добредојден 20170219_231051.jpg
     
  9. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Здраво драга, јас не сум дерматолог, меѓутоа кај мене лично (имам комбинирана кожа) проширените пори ги решавам со маски од зелена глина еднаш неделно. Исто така би ти препорачала некој убав крем за кожа кој нема да ја суши, на пример себо контрол од Гамарде кој е 900 мкд во аптеките. Избегнувај било каков производ на силиконска база или нафтени деривати кои може само да ти ја влошат состојбата. Купи зелена глина и пиши ми да ти дадам неколку рецепти за маска. Ќе ја користиш само на оние делови каде имаш проширени порти. Поздрав.
     
  10. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам утре ако сум во можност ке ја земам па ке ти пишам..А тие дупчуња проширени пори се или..?
     
  11. grdopajce

    grdopajce Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    zdravo sakam da ve prasam dali nekoj ima nesto vakvo-nikakvo lice? :))) neznam sto da koristam da se namali barem. hellp
    p.s koristam sapun za lice od doktors i krem za lice od visi normaderm linijata, odvreme navreme znaj nekoj akna pred ciklus da se javi, ama dupkive
    mi se problem
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_3922.JPG
      IMG_3922.JPG
      Големина на фајлот:
      205,8 KB
      Прегледи:
      186
  12. Pinnkyy

    Pinnkyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    22
    Jas imam isti i ne znam so da pravam :)
     
  13. grdopajce

    grdopajce Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    a ova se dupcina od akni ili prosireni pori? Izbegavam pudra da stavam sekojdnevno, na rabota so BB krem go mackam i dovolno mi e oti nemam nekoj temni fleki ama dupcinava si stojat a mn sakam da gi izednacam. Nekoj iskustvo so mikrodermobrazija?! sekoj sovet dobredojden
     
    Последна измена: 23 февруари 2017
  14. Pinnkyy

    Pinnkyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    22
    Dupki devojko dupki ! ;( Ne se nikakvi prosireni pori nemam iskustvo nikakvo za ovoj problem planiram da pocnam tretman so ovosni kiselini pa ke vidime
     
  15. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    A da probate so hemiski piling moze 3-4 ke vi trebaat samo toj se pravi zima koga nema sonce konsultirajte se so dermatolog jas ja minav celata etapa na vakvo lice probav i dermapen toa so iglicki so e za izramnuvanje na liceto.Pa kaj sekoj razlicno deluva sega zavisi koj tretman bi mozel da vi pomogne..
     
  16. grdopajce

    grdopajce Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    a od dermapen imase podobruvanje? citav deka si pravela, a krajniot rezultat dali vredese ili nesto minimalno se sreduva liceto? sepak zavisi do kozata
     
    Последна измена: 23 февруари 2017
  17. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    Pa imav nekooi podobruvanja ama po sto jas ne mozev da izdrzam so pogoelmi cm na iglickata mene mi pravea so 0.5 do 1 a za pogolemi rezulatiti treba do 2 cm
     
  18. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Здраво женски, би сакала да ве прашам нешто..
    Ми се појави на лицето дамка (ако можам така да ја наречам), потемна боја од кожата е, и не е баш мала..тој дел е многу сув, буквално кожата е насобрана и постојано се лупи..мислев дека е од студот, бидејќи имав зимава такви проблеми, ми се правеше нешто како егзема на лицето на повеќе места, ама сите поминаа, а оваа седи веќе многу долго.
    Се мачкав со кантарион, меѓутоа воопшто не помогна. Пробав и со пилинг, ама пак ништо..Стварно незнам што друго би можела да користам?
    Доколку некоја имала ваков проблем, нека ми пиши како го решила :)
     
  19. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Само Лала кремот ми помогна со моите упорни флеки кои ми останаа на лицето после мнооогу стискање на акни :)
    Моментално ја користам ноќната,после само 2 дена лицето ми е без ниту една флека.Добро,уште една имам :D
    Но сеуште е црвена,така да каде и да е ќе ја снема пошто овие другиве што ги имав а беа потемни ги нема веќе.
    Ќе ја купам утре и дневната за да ги комбинирам наизменично за уште поголем и долготраен ефект.
    И верувам дека никогаш нема да ја сменам,чудо е кремава :)

    Кошта 100 денари, а таков квалитет е што се зачудив.Мрсна е многу, а ставам поголема количина и наутро кога ќе го измијам лицето уште ми е меко како тогаш да сум ставила некоја по light крема.
    Пробајте,вреди!
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.667
    Пол:
    Женски
    @Chanell* Од каде купуваш Лала? Немам видено никаде со години. Мајка ми ја користи откако паметам за неа, долго време барам да и` надополнам залихи. :)