1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флеки и дупчиња од акни на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од ev4e, 30 ноември 2009.

  1. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    @Mishela Јас ја купувам од локална продавничка (во која има од стегачи преку тенџериња, па се до детска облека :D ) и тоа во мал град живеам, така да мора да ја има по Скопје во некои парфимерии или аптеки :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  2. agiagi

    agiagi Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    6
    Феминки дали некој може да ми каже каде да ја најдам ЛАЛА кремата во БИТОЛА?
     
  3. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    Никаде ја нема лала кремата..Во една аптека ми рекоа дека повеке не ја произведуваат..Па некој/а да ми каже некоја навистина добра крема за флеки од акни
     
    На lav4ence.e.e му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Џабе ќе ја купиш. Во маалска продавница на најдов, ми ја исфрла и мрси кожата.... Гледав дата ок беше...
     
    На blessed.an му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    И мене почна да ми ја мрси кожата Лала, ама пак од друга страна ги немам флеките веќе.
    Нека се мрси,битно да не бидам шарена во лице. (highfive)
     
  6. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Која Лала ја користеше, ноќна или дневна? Не е за мрсно, мене ми го исфрли...
     
  7. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Ноќната, помрсната :D
    Имав суво лице, па некако ми го доведе во ред. Некогаш ми се мрси повеќе но не е страшно.
    Сега по жештиниве избегнувам да ја ставам, може во 2 недели еднаш да намачкам.

    Лоша работа е што не ставам крема со фактор па приметувам ситни флеки и црвенила, и никако да добијам рамномерен тен ;(
    Ама Лала ќе си го стори своето :D
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  8. babygirl77

    babygirl77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2016
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Лала ја има на зелен пазар.. :)
     
    На Βικτωρία и Silvii им се допаѓа ова.
  9. Silvii

    Silvii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2016
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Ако може да ни кажеш каде поточно на зелен пазар ја најде кремата?
     
  10. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Imam fleki na liceto od stu sum stiskala nekoi bruncinja so mi ispadnale i e na isto mesto mi se pojavuvaat i stiskanjeto si go napravi svoeto. Nekoj mi kaza propolis kapki da namackam na mestoto na aknata ili flekata... i jas namackav se zaboraviv i mozda saat doma sedev taka.. toa celoto ppzolteno nemozev da go izvadam i mislam deka uste i mi stoe zolto :D neznam kolku bi mi p0omognalo ova.. Nekoj iskustvo so ovoj problem ?
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ЕДНА убавица

    ЕДНА убавица Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2016
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    797
    Каде може да се најде Лала кремата во Скопје?
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  12. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    зелен пазар, пред 3 дена ја купив 90 денари

    На тоа хартиеното пакетче пишува дневна, а на тоа пластичното пишува ноќна ...али мрсна е и има светло портокалова боја, а иам уше една лала исто пишува ноќна али е розева о не толку мрсна..Која е дневна која е ноќна знае некој?
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MissCottonCandy4

    MissCottonCandy4 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2017
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Може не е соодветна темава бидејќи моите дупчиња не се од акни туку од сипанции кои ги имав пред 3 години и ми останаа две помали што не се гледаат но имам една голема на челото. :( Пробав да ставам различни мелеми и масла и креми но ништо не помогна :worried: Дали има некој предлог што да користам колку да ја подобри ситуацијата барем малку? Не очекувам да ги снема целосно дотолку не пробам ласерско да ги тргам или на друг начин ама сега за сега сакам малку да се поправат
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  14. PissedOff

    PissedOff Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Мене единствено што ми помогна за намалување на црвенилото на лузните е кремата келокот но е скапа(2500 ден), се друго што користев како креми на база на слуз од полжав, цикапласт од ла рош посеј, медикасол на борола(сите овие ми беа препорачани од страна на дерматолози, јас за келокотот дознав сама од интернет) не ми помогна воопшто.
     
    Последна измена: 13 септември 2017
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  15. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Гледам го фалите лала кремот па го купив и ноќниот и дневниот. Јас го зедов за грбот, оти таму имам флеки од акни, лицето ми е чисто. Август правам свадба па се надевам до тогаш ќе ми биде чист грбот. Исто така го зедов и лосионот хлоракол против акни, и за него не прочитав лош збор на форумов, само пофалби, па сега ќе видиме. Мајка ми се нафати да ме мачка секој ден по два пати на грбот. Ќе пишам за резултати.
     
  16. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Дали некој бил на третмани со овошни киселини? Каде е најдобро да се прават? Цена? Стварно е ефикасно или врска си нема? Искуства некој? Ми го посочија тој третман како најефикасен за флеки.
    Знам дека има и некои креми со овошни киселини, ама тие се со доста помала концентрација, а и плус не би да ставам се и свашта на лицево, ниту па сакам да експериментирам. Сакам нешто навистина проверено и со побрз ефект.
    Имам неколку бледи флекички што очигледно само јас си ги приметувам ама мене лично ми сметаат и само во нив гледам кога ќе се погледнам во огледало, не можам против тоа.
     
  17. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Јас можам да ти пренесам коментар на др. Николина по ова прашање.
    И јас добив препорака за третман со овошни киселини од друг дерматолог, после тој третман се лупи површинскиот слој на кожата, ама Николина објасни дека овошните киселини кои ги има во некои креми се доволни.
    Инаку доколку ти е чисти лицето и немаш активни акни (нели оние црвени гнојанички) таа прави фореза со витамин Ц и после тој третман лицето ми е навистина прекрасно, и без митисери и комедони ама и без флеки од стари акни кои ги чепкав јас.
     
  18. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Активни акни немам, освен една до две најмногу што ми излегуваат пред циклус, ама не се тие ништо страшно и навистина ама баш ич не ми сметаат, не ни ставам шминка. Проблемот ми е повеќе за флекичкиве. Да те замолам бројче да ми дадеш од докторкава? Може и по лп.
     
  19. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Имав многу лоши последици од акни на 17 години т.е темни дамки и нерамномерен тен на лицето. Ги треторав со la roche possay effaclar duo + до негде ми помагаше но не нешто многу, иако бев упорна и потрошив две шишенца од кремот. Сега немам толку акни и кожата од многу масна(за време на пубертет) ми премина во комбинирана со суви образи. Се распрашував за серумов од Dr. Viton vitamin c serum и ми рекоа дека серумот не е наменет само за брчки односно иако е anti age многу се користи и за дамки од акни и нерсмномерен тен. Некоја од вас го користела ли? Има ли добри резултати? @Biodevojka дали би го препорачала овој серум за 19-годишна?
     
  20. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.936
    Пол:
    Женски
    Драга јас овој серум не сум го користела никогаш и лично не го познавам. Затоа би се оградила од било каков коментар. Почекај да ти одговори некоја која го користела. Поздрав.