Флеки и дупчиња од акни на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од ev4e, 30 ноември 2009.

 1. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.722
  Допаѓања:
  36.151
  Пол:
  Машки
   
  На VoodooGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  16.368
  Друштво, и @Biodevojka пред неколку месеци ми излегоа мали бубулици од надворешната страна на бутовите (како еден вид алергија), ме чешаа и откако поминаа останаа флеки. Сега пак ми излегоа и на стомакот четири поголеми, и исто останаа флеки. :@
  Ги имам во голем број, цела надворешна страна на колковите.

  Ве молам за препорака на некоја ефикасна крема/гел но да не се поскапи од 200 денари, благодарам.

  Патем, флеките доживотно остануваат видливи, така?
   
  Последна измена: 14 јули 2019
 3. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  11.669
  Пол:
  Женски
  Neostrata lightening gel искуства?
   
 4. loreddie

  loreddie Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  41
  Здраво девојки, некоја да ми препорача или да сподели искуство со ласерско отстранување на флеки од акни некаде во Скопје ?
   
 5. pinkberry

  pinkberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  422
  Девојки кај може да ја купам Лала кремата?
   
  На Moon2255 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. izabela.nik

  izabela.nik Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2013
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  4.011
  Пол:
  Женски
  Ми се појавија бели дупки на лицето. Таму не сум имала акни ама белезите се исти како од стискање акни и црнки. Ја земав кремата бидерма cicabio па со среќа нека ми е.
   
 7. Zvezdicka1

  Zvezdicka1 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  како сте задоволни од цицабио ?
   
 8. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Некој да сподели искуство со derma roller :D
   
 9. izabela.nik

  izabela.nik Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2013
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  4.011
  Пол:
  Женски
  Нема некое подобрување
   
  На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.116
  Допаѓања:
  17.284
  Пол:
  Женски
  Другарка пред недела дена ми стискаше црнки и бубулици и ми останаа флеки на лицето, и тоа не една-2 туку 10на отприлика, како да ги тргнам?
  Со домашни препарати ако може некако, да не трчам по аптеки и продавници сеа.
  896D48F7-9981-4B8F-BA0E-905A399F8B0A.jpeg Ко сипаници да иам :@
  @Biodevojka ? Anyonee ;(
   
 11. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  2.498
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2020-03-20-01-04-40-329_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
  Од сите креми кои ги имам користено оваа најмногу ми има помогнато за флеки и лузни.
   
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.116
  Допаѓања:
  17.284
  Пол:
  Женски
  Ја има кај нас во Сити Мол или треба преку интернет?
  Преку нет сигурно побрзо ќе дојде дур да го отворат Сити Мол :rofl:
   
 13. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  2.498
  Пол:
  Женски
  Мислам дека имаат достава ама се доплаќаше, е сега не знам колку, им пишува на сајтот.
  Инаку ја од кремава приметив подобрувања после некоја недела, не одма и тоа на флеки што ми стоеја подолго време.
  Тој период и исхрана сменив , можеби влијаеше и тоа плус.
   
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.116
  Допаѓања:
  17.284
  Пол:
  Женски
  Сеа, од кај нас е купена или од интернет?
  Не те сфатив од одговоров
  Фала иначе
   
 15. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  4.786
  Пол:
  Женски
  Девојки, не знам дали е за тука прашањето, но ми се појави црвена точка на кожата под окото, претпоставувам дека е пукнат капилар, кој навистина ме нервира. Дали знаете што можам да користам за да се повлече? Доста се познава и морам да го покривам со пудра. Вака стои веќе месец дена.
   
 16. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  2.498
  Пол:
  Женски
  Од продавница ја земав ,од сити мол, ама знам тогаш гледав и на интернет страната(имаат мк страна) и пишуваше дека имаат и достава.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.876
  Допаѓања:
  5.045
  Пол:
  Женски
  Пред една недела забележав голема црна флека на челото. Тој период бев почесто на сонце без заштита ама темен тен имам и никогаш во живот не сум имала ваков проблем. Мајка ми вика од бременоста ми е (8ми месец сум). Сега веќе нема да ми се повтори без заштита да искочам ама ве молам за помош како да ја снема флеката, ептен се познава и лошо изгледа?

  Исто, ако може да ми препорачате крема за секојдневнa употреба и пудра за нормална кожа, но сува Т зона. Thanks :)
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.116
  Допаѓања:
  17.284
  Пол:
  Женски
  FB1E3D4C-8F1E-4A6E-BC11-E0F952AC9FFD.jpeg
  Од петокот
  3E258F63-4AFD-4A88-BD65-CAB6FF5E1941.jpeg Денес
  Не знам колку се примеќа разликата али лицево почна да ми се средува.
  Не ставам апсолутно ништо освен Гарамицин маст
  Ептен глупо време е и не ми се шета по аптеки и дрогерии па ми текна со Гарамицинот да пробам.
  Пред неколку години имав огромни флеки на телото (имам пишувано порано) и Гарамицинот ми ги исчисти.
  Ставам денски исклучително тенок слој на образите и под усните (дека таму имам)
  Многу е мрсно не препорачувам пред спиење да се мачкате пошто и навлаката и косата ќе ги умацате.
  Накај среда-четврток пак ќе постирам слика да видиме.
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.294
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Женски
  Женски ајде предлог ефикасен крем за темни флеки од акни.. имам 5-6 на лицето и многу ме нервираат.
  Лала кремата пред околу две години ја користев се покажа ефикасна но сега не можам да ја најдам пс предложетеми друга :)
   
 20. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  778
  И мене ми треба нешто за повлекување на капилар.Јас имам на носот и исто така морам да го покривам со пудра...Мене со години ми стои и искрено размислувам да го отстранам со ласер пошто многу ме нервира:(
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.