Флеки и дупчиња од акни на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од ev4e, 30 ноември 2009.

 1. barbie-tt

  barbie-tt Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  Девојки ај ве молам некоја од лично искуство нека пише совет,предлог за црвенилата и флеките што ми се останати од акните,никако да ми се повлечат и без пудра не можам да излезам :( инаку во претходните постови и тема прочитав повеќе предлози па незнам од што има најмногу ефект. Однапред Ви благодарам за некој совет :* :*
   
 2. Devojche

  Devojche Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  36
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.


  Купи си гел за миење NeoStrata Clarifying Facial Cleanser ,одличен е за лузни од акни,јас го користам и задоволна сум ...чини околу 900 денари,ама го користам 4 месеци,се исплати ;)
   
 3. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  A само за дупчиња од акни бидејќи флеки немам -ако се мисли на флеки со кафеава боја,тие ми се исчистија ,ставав испасирана банана на лицето како маска,ама сега ми се познаваат како 2-3 дупчиња од акони што нонстоп ми се појавуваа стандард и беа големки...чудно ми е и што само на едната страна на образот имама акни а на другата страна стакло ми е лицето,дали е ова дека само на таа страна-левата кај шо имам акни спијам најчесто на перница???друго не ми текнува :(
   
 4. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  ^Маца може да ти е или од тоа што спиеш само на таа страна,а може и од телефонот ако додека зборуваш го држиш на левата страна.Мора да е од нешто штом само на левата ти се појавуваат акни
   
 5. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  А дали кремот LALA може да се користи за деца... имам 15 години, прашувам да знам дали да си го купам пошто имам многу лузни... ;(
   
 6. barbie-tt

  barbie-tt Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.


  Ок фала ќе пробам со гелот,а нешто друго дали користиш, :) или и друг да ми предложи,неможам да ги поднесам веќе тие црвени лузни од акни.поздрав девојки :* :*
   
 7. Devojche

  Devojche Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  36
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.


  Па не користам нисто друго,освен гелот и понекогаш крема ,,Здраве,, избегнувам да ставам многу работи затоа што лицето станува зависно..пробај со гелот,на подолг рок ке има резултати,не веднаш..од истата колекција има и креми,баш сега имаат акција во аптеките Еурофарм ,кои се застапници за Неострата,за 1200 денари добиваш два производи,кои сакаш :) Ако не ти е скапо можеш да пробаш,бидејки се користи долго време,4 месеци сигурно,само навечер се мие лицето пред спиење :)
   
 8. maleckataa

  maleckataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  44
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.


  Jas Go imam istiot problem i sega koristam edna krema i navistina mnogu mi pomogna.
  Kremata e antibiotik i se vika IMEX jas ja imam kupeno vo turcija vo apteka ama tuka ja nemaa:( Kremata znaci e specijalna za akni i navistina e mnogu efikasna a ne e ni skapa okolu 500 denari:)
   
 9. maleckataa

  maleckataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  44
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.


  Kremot se vika Lol iisto taka e mnogu efikase..Slobodno mozes da si kupis i da si go koristis Nema nisto da ti nasteti.
  Jas Go imav koristeno pred 7 godini koga bev na tvoja vozrast Posto imav mnogu pegi na liceto i navistina mnogu mi pomogna za 2 meseci pegite mi gi snema:D
  Pozdrav4e mwaHhh<3

  [mod-kirilica:a67bhex4][/mod-kirilica:a67bhex4]
   
 10. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  161
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  Kremot se vika Lol iisto taka e mnogu efikase..Slobodno mozes da si kupis i da si go koristis Nema nisto da ti nasteti.
  Jas Go imav koristeno pred 7 godini koga bev na tvoja vozrast Posto imav mnogu pegi na liceto i navistina mnogu mi pomogna za 2 meseci pegite mi gi snema:D
  Pozdrav4e mwaHhh<3[/quote]

  ЛОЛ? имаш грешка или ? ај те молам пиши точно . ужасно многу се обидувам да ги отстранам пегите :)
   
 11. aliciakeys3

  aliciakeys3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  21
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  Имам на образите некои дупчиња од црнки и проширени пори,панирам да почнам да го мачкам лицето со невеново масло, што мислите може барем малку да има ефект? :?:
   
 12. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  Имам неколку флеки на лицето од бубулици и денеска ја купив докторс кремата од магдонос ама на нејзе пишува дека е белило и да не ми се избели цело лице имам убав тен несакам лицето да ми стане бело а ако ставам само на флеките па после да не ми стане шарено лицето? што да правам?
   
 13. irenaaabt

  irenaaabt Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  дали некој ја има пробано кремата леа за флеки и пеги да казе дали е ефикасна при отстранување на флеките од акни?? :)
   
 14. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.  и јас го имам истиот проблем имам многу флеки на левиот образ и на брадата и од неодамна започнам да користам невеново масло, се мачкам 2-3 пати дневно, но искрено досега не сум забележала некој добар ефект ;( сепак ќе продолжам да го употребувам а мислам најдобро е со невеново масло навечер пред спиење да се мачка лицето, а денски со леа крем ( мислам дека и тој е за флеки планирам да си го купам наскоро ) :)
   
 15. aliciakeys3

  aliciakeys3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  21
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.


  Па добро ако не помогне,барем невеново масло е добро за да се спречи појавување на брчки,така прочитав :) значи во секој случај да си го користиме,ништо не губиме :D
   
 16. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  Од мојата 10 годишна возраст имам акни... и еве уште малку 6 години како постојано ми се правеа лузни по лицето... но пред 2 недели ја зедов кремата Лала и сега имам чисто лице :)
   
 17. aliciakeys3

  aliciakeys3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  21
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  Сакаш да кажеш дека овие дупчиња од црнки што ги имам на образите можат за 2 недели да ми ги снема???стварно толку е добра???кај може да ја најдам? :)
   
 18. macencetoo

  macencetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  3
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  dali kremata lala se koristi i za fleki ?
   
 19. ANELIJA

  ANELIJA Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  154
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  да да,за тоа и е наменета.На самото кутиче и пишува за пеѓи и флеки. :) :)
   
 20. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Флеки и дупчиња од акни на лицето.

  Јас ја земав од апотека и беше 70 денари... искрено мене многу ми помогна ...
   
  На aliciakeys3 му/ѝ се допаѓа ова.