1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флеки и дупчиња од акни на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од ev4e, 30 ноември 2009.

  1. Bebe57

    Bebe57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Вадете ја шминката пред спиње(можете со влажни марамчиња и детски сапун, и нанесете крем за лице), чистете го со тоник лицето еднаш дневно, не ги стискајте мозолчињата, избегнете газирани пијалоци и премногу мрсна храна(не мора да сте на диета!) и ќе ги спречите мозолчињата. Мене Hlorakol многу ми помогна за мозолчиња, а за флеки добри се овошните киселини. Но што и да земете претходно консултирајте се со дерматолог, секоја кожа е различна. Прегледот чини многу поефтино, одколку после многу пари да фрлите на неефикасни производи.
     
    На nenus16 и bravegirl им се допаѓа ова.
  2. irenaaabt

    irenaaabt Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    за флеки од акни пробајте со деба ноќната крем со витамин ц, јас ја користам некое време но има голем ефект, флеките еднa по една почнуваат да ми исчезнуваат, има и дневна крема исто така но неа ја немам пробано, прочитав од девојките дека преку ден кога има сонце не смее дa се користат креми кои содржат овошни киселини... исто така за флеки ја имав купено и леа кремата, но изгледа дека треба да се користи долг период за дa има ефект. и исто така добра е и маската со квасец и малку лимон
     
  3. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    А колку пари е Деба кремата и дали е мрсна???зашто имам мрсна кожа и ако ставам мрсна крема бубулици ми искачаат.
     
  4. irenaaabt

    irenaaabt Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    јас имам комбинирана и мене ми е супер, и мн ми помогна за флеките, не е нешто мрсна кремата ама незнам како ќе ти одговара (не е мрсна како павловичова или некој сл крем, кога ке ставам ми се упива). Ова е ноќната крема со витам ц и а, а за денската ја немам пробано...инаку е околу 300ден.. :)
     
    На kiki4kablondy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.


    Фала многу, утре ке си ја купам ноќната се надевам ке ми биде ок ;)
     
  6. irenaaabt

    irenaaabt Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    се ндевам дека ќе ти помогни :) и баш пиши што ќе направиш :hai:
     
    На kiki4kablondy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Ја купив вчера и супер ми е,ми ја прима лицето и не ми е мрсна,сеа ке видиме дали флеките ке ми се отстранат :) ;)
     
  8. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Знае некој да ми каже колку пари е кремата од докторс од магдонос за избелување,изедначување на тенот ? :?:
     
  9. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    71 ден во Зегин
     
  10. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Женски си купив крема Лала али од пазар ја купив зашто во Зегин немаше а во друга аптека ми се изначудија тие прв пат слушале за кремата али нема везе тоа значи вака таа што ја продаваше ми кажа дека има и ноќна и дневна и јас двете ги купив али дома кога ги отворив не пишуваше која е која е сеа вака едната е потемна и помрсна а другата побледа и побрзо се впива па ако знае некој да ми каже која е која јас мислам помрсната ноќна дека е ... Иначе малце ми се исфрли лицево од кремата али онака не со некој гнојни акни туку мали акнички и мислам дека не е ништо страшно , кај вас се има десено тоа или да престанам да ја користам? фала однапред :) :*
     
  11. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    И јас имам неколку флеки од акните :@ Ама си ставам лимон и понекогаш мед понекогаш алкохол и и ставам на кожата влажни марамчиња ама нема некаков ефект :?:
     
  12. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.


    вака ај провери уште еднаш поубаво на кутивчето од кремата пишува која е дневна која е ноќна....значи не на теглето од кремата туку на амбалажата пишува....јас ја имам дневната крема лала и на долната страна од амбалажата пишува " za dan" со бели букви :) . А ти како си задоволна од ноќниот крем? Јас од дневниот сум задоволна, рано е да кажам дали избелува флеки но ми се допаѓа, лесен крем е, брзо се впива и убаво мириса. позз :)
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    оваја кремата да не секна девојки во саботата ја изнабарав по маркетите не ја најдов :(
     
  14. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Не пишува ништо али штом ти ја имаш дневната и е лесен крем што брзо се впива значи го добив одговорот :D фала :) иначе ноќниот крем е помрсен , потешко се впива во кожата али ок е јас приметив резултати сеа не којзнае какви али го користам веке 1 недела и супер ми е лицето е сеа малце ми се исфрли со мали брунки али не се ни познаваат само на допир се осеќаат ама не знам дали се од кремата или ми излегоа зашто треба да добијам :worried:
     
  15. m.tr

    m.tr Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    http://www.femina.mk/%D1%83%D0%B1%D0%B0 ... 0%BD%D0%B8
    не сум пробала ништо од ова но сепак ми делуваат ефикасни.. а инаку јас се мијам со еден природен црн сапун од јаглен од "Lush" од рамстор и можам да кажам дека сум задоволна и помага :D
     
  16. tananka

    tananka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Да ви кажам и јас го имав истиот проблем но пред околу 3-4 недели го купив контратубекс на него пишува дека е за лечење на белези но го чисти лицето многу ефикасно.Пробајте и вие прво измијте го лицето со млака вода и сапун докторс за акни околу 60 денари е и потоа нанесете од гелот малку ке пецка никако немојте да го чешате лицето.Се надевам дека ке ви помогнам :)
     
  17. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    а каде можам да го купам контратубексот
    како изгледа
     
  18. macencetoo

    macencetoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    3


    од каде го купи колку пари е и дали кај тебе имаше ефект, однапред фала
     
  19. tea82

    tea82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Девојки ми треба едно мислење од вас..користам крема DR.wolf со овошни кисели....дали знае некој дека со редовна употреба на кремата навчер пред легнување мозе да му наштети на лицето....поздрав
     
  20. macencetoo

    macencetoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    3
    си ја купив денес кремата деба со овишни киселини ама денската,и сега каква ралзлика има мегу неја и ноќната ила разлика мегу ефектот. Иначе се надевам дека ке исчезнат флеките хахах