1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флеки и дупчиња од акни на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од ev4e, 30 ноември 2009.

  1. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојки контратубексот го има во сите аптеки и мислам дека е некаде околу 500денари
     
  2. jadore.paris99

    jadore.paris99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6
    Ауфф, и јас ги имам -.-
    Претходно имав многу акни, но сега ми исчезнаа, а од тие флеките делува како да ги имам сеуште. Знаете не ми се исчистија потполно, но барем да ги немав тие флеките -.-
     
  3. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    за дупчинјата на лицето незнам ни јас со би можело да помогне,а за акни јас имав многу акни на лицето и сега лицето ми е супер,користам една крема антибиотик е се вика imex ја има само во аптека ама тука во мк за жал ја нема,јас ја имам купено во турција и навистина многу ми помогна и сеусте ја користам онака по малце си стам,исто така не е ни многу скапа кошта 10евра :)
     
  4. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Луѓе што ви е! :o
    за дупчиња од акни не, али за флеки помага маска од краставица кажав во друга тема али пак ќе кажам, издрендајте краставица и глејте повеќе сок да има ставете ја на лице и така пола саат и после само измијте го лицето со вода и толку, мене така ми поминуваат :)
     
  5. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    а да те прашам секој ден ставаше краставица или 2-3 пати неделно???
     
  6. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    2-3 пати неделно али поубаво би било секој ден ;)
     
  7. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Имам многу дупчиња. :( Ги мразам! Поубаво ми беше со акните. |(
     
  8. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    :( :( :( и јас имам неколку дупчинја ама не знам со би мозело да ни помогне за тоааа :( :( :( :(
     
  9. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Дали некој има користено крем од КодиФарм - крем за пеги и акни го имам негде прочитано дека бил ефикасен а само 90д чинел. Енибади?

    Или Гарамицин?
     
  10. MeniPedi

    MeniPedi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    1
    јас имав акни и тоа на 28 год ми се појавија и останаа дупчиња. мене ми помогнaa 2 работи : Kelo-cote - гел американски е и Epitheliale-француски . Ги има во аптекиве низ Скопје Kelo-cote потешко се наоѓа, јас го купив или карши Клинички во Аптеката Виола мислам првиот пат и потоа го најдов во аптека на Илинденска кај Владата на самата улица е , мислам Оскар се вика. А Epithelialeto е на Ducray и го има во зегин :)
     
  11. Chocoholic.girl

    Chocoholic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    39
    Има една колекција баш за ова, за отстранување на флеки од акни, на база на овошни киселини е и затоа не се препорачува да се користи во летен период. Имам чуено дека многу помага па и јас ќе почнам да ја користам. Еве линк ако сакаш да ја видиш http://www.facebook.com/photo.php?f...11685357.36955.150318478354017&type=1&theater
     
  12. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    ај ако ја земеш пиши која цена е и од каде ја зема?
    мислам дека содржи кавиар и би требало да е поскапа ама бидејќи има овошни киселини ке помогне
     
  13. Chocoholic.girl

    Chocoholic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    39
    Ја купив вчера од Unique околу 1800-900 денари беше, па ќе почнам да ја користам навечер само дека уште е сончево преку ден.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  14. senorita.91

    senorita.91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Од неодамна за акните почнав да ја користам колекцијата Лептен и многу сум задоволна, сите ми викаат дека лицето ми е многу почисто од предходно. Исто така и флеките ги отстранува, не толку брзо ама мене видливо ми се намалени.
     
  15. CinnamonGirl

    CinnamonGirl Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    Планирaм да го купам гелот за миење на лице на NeoStrata Clarifying Facial Cleanser, бидејќи имам сува кожа и незначителни флеки. Ако некој има искуство со козметиката на NeoStrata, би ценела било каков совет. Каде да ја набавам, која е цената?..

    Иначе од неодамна козметиката на Афродита ја заменив со козметиката на Eucerin, која е прекрасна.
    Ја користам кремата за лице AquaPorin Activ за сува кожа, одлична и како дневна и како ноќна крема, и млекото за чистење на шминка и хидратација DermoCLEAN. Препорака
     
  16. varsa

    varsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2011
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    3
    Проузводите на Neostrata ги има само во аптеките на eurofarm, инаку гелот ти е околу 1000 ден 1100 најмногу не се секавам баш точно одамна немам купено
    Поздрав
     
  17. Chocoholic.girl

    Chocoholic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    39
    Презадоволна сум од кремов, го користев редовно и ми го исчисти скрос лицето, од флеки ни ф не остана :D
    [​IMG]
     
  18. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    A само кремот или цела колекција? И од прилика колку време требаше? И на принцип на лупење на кожата е или ...?
     
  19. Chocoholic.girl

    Chocoholic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    39
    Од еден крем кој ми траеше 2 месеци ми се исчисти лицето, а при тоа кожата на лицето не ми се лупеше.
     
  20. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    А каде го има кремот, колку пари е ? Цела колекција треба да се користи или само кремот, бидејќи јас имам мрсно лице и не сум користела до сега крем, а истиот проблем го имам флеки и дупчуња од акни :?: