Флеки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од franca, 7 март 2017.

 1. franca

  franca Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  212
  Дали некој знае како да се острани мастика од фармерки?Од искуство да ми каже. (Извинете ако темата е дупла)
   
 2. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  1.758
  Пол:
  Женски
  Prvo treba da ja stavis farmerkata na daska za peglanje pa odozgora stavi nekoe livce I pomini so peglata isto kako koga peglas. Mastikata ke se zalepi na livceto.
  Taka pravese majka mi.
   
 3. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  66
  Јас имав залепено мастика и земав во ладна вода ги потопив фармерките,малце нека постојат едно 4-5минутки и ке ти се извади мастиката,нема да ти остане флека
  Пиши дали ти помогна советов
   
 4. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.601
  Пол:
  Женски
  Да се држи мраз некое време на местото каде што е залепена мастика и потоа лесно ќе се отстрани.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 5. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  567
  Допаѓања:
  2.490
  Пол:
  Женски
  Имав флека на маица и ставив арис прво ама не се отстрани па ставив омнио.е сеа флеката се отстрани ама бојата избледе на тоа место. Дали може некако да се среди тоа или за у ѓубре ќе биде??
   
 6. carver91

  carver91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  LG laundry lounge ke se otvori vo TC Olimpiko do studentskiot dom Goce Delcev vo Taftaligje.

  Inaku e spremno,mozat da se vidat i masinite vo site varijanti.peralni 10 i 15 kg,susari 10 kg plinski i elektricni,valjak za peglanje....